خواص شلیل برای سلامتی و تندرستی

شلیل؛ میوه‌ای با خواص بی‌نظیر

0
62
خواص شلیل

شلیل یکی از میوه‌های خوش طعم و لذیذی است که مانند هلو و آلو از خانوادۀ میوه‌های گل‌سرخی محسوب می‌شود. در حقیقت شلیل از نظر ظاهر بسیار به هلو شباهت دارد و فقط پوست هلو دارای پرز‌هایی است که شلیل آن‌ها را ندارد. میوه شلیل در نواحی گرم و مرطوب رشد می‌کند و جزو دستۀ میوه‌های سنگی یا آلویی محسوب می‌شود که هستۀ سفت، چسبیده و گوشت آبدار و خوشمزه‌ای دارند. در این مطلب به بررسی خواص شلیل و ارزش غذایی آن خواهیم پرداخت.

درخت شلیل طول عمر کوتاهی دارد و طول قد آن متوسط است. این درخت دارای برگ‌های بلند، براق و سبز روشنی است که حاشیۀ دندانه‌داری دارند. شلیل دارای گوشتی خوش طعم و خوشبو می‌باشد که به رنگ زرد پررنگ یا کرمی رنگ است و پوستش نیز صورتی، قرمز، سفید یا زرد رنگ می‌باشد.

ارزش غذایی و کالری شلیل

شلیل یک میوه ی بسیار خوشمزه و سرشار از مواد مغذی است که کالری کمی دارد و می تواند انواع ترکیبات سالم را وارد رژیم غذایی ما کند. این میوه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی و ترکیبات فنولوئیک و فیبر رژیمی می باشد. شلیل دارای ویتامین های A، ویتامین B1 (تیامین)، ویتامین B2 (ریبوفلاوین)، ویتامین B3 (نیاسین) ، اسید پانتوتنیک، ویتامین B6، فولاد، ویتامین C (اسید اسکوبیک) ، ویتامین E (آلفا توکوفرول) و ویتامین K (فیلوکوئینون) می باشد. شلیل منبعی سرشار از پتاسیم و همچنین دیگر مواد معدنی مانند فسفر، مینیزیم و کلسیم بوده که فاقد هر گونه کلسترل مضری نیز می باشد.

کالری:  هر ۱۰۰ گرم شلیل دارای ۴۴ کالری می باشد.

در ادامه به بررسی مهمترین خواص شلیل خواهیم پرداخت.

آنتی‌اکسیدان دفاعی

شلیل دارای قدرت آنتی اکسیدانی بسیار قوی و مقدار مناسبی از پلی فنل، ویتامین C و کاروتینوئید هایی مانند بتا کاروتین و کریپتوزانتین می باشد. پوست میوه ی شلیل نیز دارای همین فوایدی می باشد که در گوشت شلیلی نیز وجود دارند، فقط باید پوست آن را به خوبی بشویید و بدون پوست گرفتن میل کنید. این آنتی اکسیدان های محافظت کننده با فعالیت های خود رادیکال های آزاد را از بین می برند و تلاش می کنند تا تاثیر مخرب ملوکول های  اکسیژن آزاد را خنثی کنند.

درمان چاقی مفرط

خواص شلیل می تواند برای افرادی که دچار چاقی و دیگر مشکلات مشابه آن هستند، بسیار مفید باشد. بررسی های محققان نشان داده است که میوه های سنگی مانند شلیل دارای ترکیبات فعالی مانند آنتو سیانین، کاتچین، اسید کلروژنیک و کوئرسیتین می باشند که می توانند با بیماری هایی مانند دیابت و مشکلات قلبی و دیگر اختلالاتی که با چاقی در ارتباط هستند، مبارزه کنند. خاصیت ضد چاقی و ضد دیابتی این میوه می تواند با سندرم متابولیکی و کاهش اکسیده شدن کلسترول مضر بدن مقابله کند که با چاقی و بیماری های قلبی در ارتباط می باشد.

خواص شلیلبهبود بینایی

شلیل سرشار از لوتئین است؛ لوتئین یک ماده ی مغذی بسیار مهم می باشد که باعث بهبود و سلامت چشم ها می شود و خطر بیماری های مربوط به سالخوردگی مانند انحطاط ماکولا را کاهش می دهد. تاکنون تحقیقات و بررسی های بسیار گوناگونی نشان داده اند که لوتئین یکی از قدرتمند ترین آنتی اکسیدان هایی است که به کاهش خطر آب مروارید (کاتاراکت) هسته ای کمک می کند.

همچنین بخوانید :  آنزیم های گوارشی چه فوایدی دارند

جلوگیری از هایپوکالمیا

میوه ی شلیل سرشار از پتاسیم است که برای بهبود اعصاب و عملکرد بافت سلولی بدن ضروری می باشد. پتاسیمی که در هسته ی میوه هایی مانند شلیل وجود دارد می تواند به ترکیبات پروتئینی، عملکرد ماهیچه ها، برقراری تعادل الکترولیت و بهبود استفاده از کربوهیدرات ها و پشتیبانی از فرایند متابولیزم بدن کمک کند.

خواص شلیل برای قلب

استفاده ی روزانه از میوه های سنگی مانند شلیل با وجود آنتی اکسیدان های مفیدی که برای قلب دارند،  می توانند برای حفظ سلامت قلبی عروقی بدن بسیار موثر و مفید باشند. اسید کلروژنیک و آنتوسیانین موجود در شلیل می تواند عملکرد های بازدارنده ، از اکسایش کلسترول LDL را اِعمال کنند که از گرفتگی رگ ها جلوگیری می کند و جریان خون را در بدن انسان بهبود می بخشد.

پیشگیری از سرطان

همانطور که در بالا ذکر شد، شلیل دارای اسید کلروژنیک می باشد؛ اسید کلروژنیک یکی از ترکیبات طبیعی این  میوه است که دارای فواید گوناگونی –از جمله پیشگیری از انواع تومورها و سرطان هایی مانند سرطان خون می باشد. همانطور که تحقیقات نشان داده اند اسید کلروژنیک دارای خواص پیشگیری دارویی می باشد که از تکثیر و تولید سرطان خون جلوگیری می کند. تحقیقات نیز شواهد کیفی دیگری را آشکار می سازند که به نقش بتا کاروتن موجود در گروه گیاهان گل سرخی از جمله شلیل اشاره دارد و از سرطان ریه جلوگیری می کند.

بهبود سیستم ایمنی بدن

میوه های آلویی مانند شلیل به افزایش مکانیزم سیستم دفاعی بدن کمک می کنند. فراوانی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، روی و دیگر ترکیبات فنولئیکِ محافظت کننده در میوه ها، با افزایش تولید پادتن، می توانند توانایی جنگیدن با انواع عفونت ها را افزایش دهند. این ترکیبات دفاعی خطر و شدت بیماری هایی مانند مالاریا و سرماخوردگی های رایج را کاهش می دهند و زخم، جراحت و دیگر بیماری ها را به سرعت بهبود می بخشند.

خواص شلیل برای پوست

بیوفلاوونوئید موجود در میوه ها نقش بسیار موثری در مراقبت از پوست دارند. ترکیبات آنتی اکسیدیتیوی مانند ویتامین C، لوتئین و بتا کاروتن موجود در شلیل دارای فواید و تاثیرات دفاعی هستند. بتا کاروتن که پیشروی ویتامین A می باشد، می تواند به عنوان وسیله ای برای محافظت از تخریب پوست در مقابل تشعشعات UV محسوب شود. ویتامین C در تولید کلاژن نقش موثری دارد و به سفت شدن بافت پوست و جوان سازی آن کمک می کند. علاوه بر این، بررسی ها از ویژگی حفاظتی لوتئین موجود در شلیل نیز حمایت می کنند که از پوست در برابر آسیب های رادیکال های آزاد و اریتمای ناشی از اشعه ی UV محافظت می کند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید