رویش مجدد مو با روش طبیعی

7 نسخۀ طبیعی برای رشد مجدد موها

0
32
رویش مجدد مو

ریزش مو از شایع‌ترین مشکلاتی است که اغلب مردم جهان آن را تجربه می‌کنند. به طور میانگین هر کسی حدود ۱۰۰ تار مو به صورت روزانه از دست میدهد. ریزش مو به عوامل مختلفی وابسته است که عبارتند از: ژنتیک، رژیم نامتعادل و عدم مراقبت از موها. استفاده از محصولاتی که حاوی ترکیبات شیمیایی قوی هستند نیز می‌تواند منجر به آسیب دیدگی و ریزش مو شود. خوشبختانه روش‌های طبیعی و موثری وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آنها رویش مجدد مو را تحریک کنید. در این مطلب به معرفی این روش‌ها و نسخه‌ها می‌پردازیم.

تخم‌مرغ

تخم‌مرغ حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی است. پروتئین و ترکیبات ویتامینی موجود در تخم‌مرغ به تغذیه شدن پوست سر و رویش مجدد مو کمک می‌کنند. قبل از شستن سر با شامپو، تخم‌مرغ خام را بر روی پوست سر و موها بمالید. هنگام شستن سر از آب داغ استفاده نکنید تا تخم‌مرغی که روی سرتان وجود دارد پخته نشود.

سرکه سیب

این سرکه به تنظیم و تعادل سطوح pH در پوست سر کمک می‌کند و همچنین سلول‌های مُردۀ پوست را که در میان تارهای مو قرار دارند از بین می‌برد. قبل از شستن سر، محلول سرکه سیب (نصف سرکه و نصف آب) را بر روی موها بریزید. اجازه دهید تا محلول به مدت ۵ دقیقه به درون پوست سر نفوذ کند و سپس سر را بشویید.

روغن بذر کتان

این روغن به افزایش جریان خون در پوست سر کمک می‌کند و همچنین فولیکول‌ها را تحریک کرده و منجر به رویش مجدد مو می‌شود. روغن بذر کتان را بر روی پوست سر ماساژ دهید و قبل از شستن سرتان، بگذارید باقی بماند تا به خوبی جذب پوست شود (حدود ۳۰ دقیقه).

همچنین بخوانید :  سلامت مو را با این غذاها تضمین کنید

روغن زیتون

روغن زیتون به پاکسازی پوست سر و فولیکول‌ها مو کمک می‌کند. روغن زیتون را شب بر روی پوست سر مالیده و بگذارید تا صبح باقی بماند. صبح سرتان را با شامپو شست‌وشو دهید. استفاده از روغن زیتون خالص بهتر است؛ زیرا این روغن‌ها کمتر فرآوری می‌شوند و برای پوست سر و موها مفیدترند.

آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا یکی از روش‌های طبیعی رایج برای رویش مجدد مو می‌باشد. این گیاه می‌تواند پوست سر را آرام کرده و همچنین شورۀ سر را کاهش دهد. مقداری از ژل آلوئه‌ورا را بر روی سر و موها بمالید. همچنین می‌توانید از شامپوها یا حالت‌دهنده‌هایی که حاوی ترکیب این گیاه هستند استفاده کنید، البته ابتدا مطمئن شوید که ارگانیک هستند.

روغن نارگیل

این روغن سرشار از اسیدهای چرب است که می‌توانند برای جبران پروتئین از دست رفته در پوست سر و موها مفید باشند. تحقیقات نشان می‌دهند که روغن نارگیل برای رویش مجدد مو و در عین حال بهبود سلامت موها و ظاهرشان موثر است. می‌توانید از این روغن قبل یا بعد از شستن موها استفاده کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید