خواص موسیر برای سلامتی بدن انسان

موسیر؛ ماده‌ای مغذی و پرخاصیت

0
12
سیر

به طور معمول، موسیر نوعی از پیاز محسوب می‌شود و اگرچه در زیرگروهی به نام Aggragatium ، قرار گرفته است، اما در همان گونۀ آلیوم سپا (Allium cepa)، تقسیم‌بندی می‌شود. موسیرها همچنین، ارتباط بسیار نزدیکی با سیر داشته و ساختار مشابهی دارند که از چندین حبه ترکیب شده‌اند. رنگ موسیر از قهوه‌ای طلایی تا قرمز رُز متغیر است و گوشت داخلی‌شان به رنگ سفید کاغذی و کمی  سبز رنگ است. احتمالا موسیر باید بومی جنوب شرقی آسیا باشد و از آنجا به هند منتقل شده و از طریق تجارت و جابه‌جایی‌های عمومی این محصول، به نواحی مدیترانه رسیده است. موسیر از هزاران سال پیش، کشت شده و در تاریخ و ادبیات یونان نیز، ردپای آنها دیده می‌شود. نکتۀ جالب توجه این است که موسیر در آفریقا کشت نمی‌شود.

موسیر به غذا طعم جالبی میبخشد و میتوان آن را بصورت تازه و هم به‌عنوان یک محصول گیاهی در ترشی‌ها، استفاده کرد. طعم موسیر تا حدودی مشابه پیاز است، اما کمی مزۀ ملایم‌تری دارد. همانند سیر و پیاز، موسیر نیز هنگام خرد کردن باعث سوزش چشم شما میشود. موسیرها به روش های متعددی از جمله، روغن پزی عمیق به عنوان یک چاشنی، که در فرهنگ های آسیایی خاص به کار می رود، مورد استفاده قرار می گیرند. موسیرها نه تنها به خاطر عطر و قابلیت استفادۀ منحصربه‌فردشان، بلکه به جهت داشتن مقادیر قابل توجهی از مواد مغذی، بسیار ارزشمند هستند که در چندین مورد، نسبت به پیاز معمولی نیز برتری‌هایی دارند. در ادامه نگاه دقیق‌تری به برخی از این مواد مغذی و ترکیبات موسیر خواهیم داشت.

ارزش غذایی موسیر

موسیـر سرشار از فلاونول و ترکیبات پلی‌فنولی میباشد، که در حقیقت، نسبت به سیر و پیاز، دارای مقادیر بالاتری از این ترکیبات است. علاوه بر این، موسیر حاوی فیبر غذایی، پروتئین، ویتامین، پتاسیم، فولات، ویتامین A، ویتامین B6 و منگنز نیز میباشد.

خواص موسیر برای سلامتی

در ادامه به بررسی جزییات مهمترین خواص موسیر برای سلامتی خواهیم پرداخت.

عامل آنتی‌اکسیدان

شاید بهترین مزیت تغذیه ای موسیر، ترکیبات آنتی اکسیدانی زیاد و متنوع آن باشد. از جمله کوئرستین، کامپفرول و آنتی اکسیدان های سولفوریک مختلف. همانند سیر، این آنتی اکسیدان ها هنگام شکسته شدن سطح سلولی موسیر آزاد می شوند که در هنگام برش زدن یا خرد کردن آن اتفاق می افتد. هنگامی که این آنتی اکسیدان ها آزاد می شوند، ترکیب باارزش دیگری به نام آلیسین را تشکیل می دهند. این ترکیب قدرتمند، به کاهش جهش سلولی و پیشگیری از سرطان های مختلف کمک می کند. مطالعات انجام شده، موسیر را به کاهش سرطان ریه و دهان و همچنین سرطان معده، کولورکتال و سینه، ارتباط داده است.

گردش خون و سوخت‌وساز

مواد معدنی موسیـر به طور معمول از پیاز بیشتر هستند که شامل آهن، مس و پتاسیم می شوند. آهن و مس با تحریک بدن به ساخت گلبول های قرمز، می توانند باعث افزایش گردش خون شوند. با افزایش گلبول های قرمز در رگ، گردش خون نیز افزایش می یابد که اکسیژن بیشتری به قسمت های مهم بدن می رساند و انرژی، قدرت، رشد سلولی، بهبودی و سوخت و ساز را نیز افزایش می دهد.

همچنین بخوانید :  تائورین چیست و چه فوایدی دارد

سیرکاهش کلسترول و سلامت قلب

آلیسین، ترکیبی است که هنگام تکه‌تکه شدن و برش خوردن موسیر شکل می گیرد و مستقیما با تنظیم سطح کلسترول بدن مرتبط است. آلیسین در واقع، نوعی آنزیم ردوکتاز را مهار می کند که در کبد تولید می شود. این آنزیم، میزان تولید کلسترول را بر عهده دارد. موسیر با کاهش سطح کلسترول کل بدن، می تواند از تصلب شرایین، بیماری های قلبی عروقی، حملات قلبی و سکته مغزی جلوگیری کند.

فشار خون پایین

ترکیب پتاسیم، یک رگ گشای شناخته شده می باشد و عمل آلیسین که نیتریک اکسید را در بدن آزاد می کند، باعث کاهش قابل توجه فشار خون می شود. این رگ گشا، دیواره ی رگ های خونی را شل می کند و اجازه می دهد تا خون با آزادی بیشتری جریان داشته باشد. این امر مانع لخته شدن خون و فشار روی سیستم قلبی عروقی شده و همچنین باعث تقویت سلامت قلب می شود.

کنترل دیابت

دو ترکیب فیتوشیمیایی، به نام های آلیوم و آلیل دی سولفید، در موسیـر وجود دارند که دارای خواص ضد دیابتی هستند. یعنی این ترکیبات به تنظیم قند خون در بدن کمک می کنند. این خاصیت می تواند برای بیماران دیابتی که نیاز به کنترل قند خون دارند، بسیار مفید باشد.

آرامش اعصاب

مواد معدنی و ویتامین های مختلف موجود در موسیر، از قبیل پیریدوکسین، میتوانند به تحریک انتشار گابا یا گاما آمینو بوتریک اسید (GABA) در مغز کمک کنند که برای نگه داشتن سطح استرس پایین و حفظ هورمون های بدن در سطح مناسب، بسیار اهمیت دارد. اگر می خواهید استرس را کاهش دهید یا ذهنتان را آرام کنید، موسیر می تواند به تقویت سریع گابا در بدنتان کمک کند. اسید فولیک نیز به مقدار قابل توجهی در موسیر وجود دارد که یک ویتامین B لازم و ضروری است. اسید فولیک می تواند با کمک به وضعیت روحی و عاطفی، در تنظیم واکنش های هورمونی و آنزیمی مغز شما سودمند واقع شود.

نکته مهم پایانی: موسیـر نیز مانند سیر و پیاز، هیچ آلرژی رایجی ندارد، اما با این حال آلرژی های کمیابی وجود دارند که ممکن است بدن ما را تهدید کنند. بنابراین، مراقب بدنتان باشید و در مصرف همه چیز اعتدال داشته باشید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید