رشد سریع ریش با این ترفندها

0
28
رشد سریع ریش

در بسیاری از فرهنگ‌ها و کشورها، ریش ضخیم و پُرپشت نشانه‌ای از قدرت است. همین باعث می‌شود تا بسیاری از مردها به دنبال روش‌های موثر برای رشد سریع ریش باشند. متاسفانه ریش پرپشت یک شبه بدست نمی‌آید؛ مخصوصا اگر رشد ریش به طور زیادی وابسته به ژنتیک و سطح تستوسترون باشد. اما ترفندهایی که در این مطلب معرفی می‌کنیم به شما در رشد سریع ریش کمک خواهند کرد.

فارغ از اینکه چه روشی را برای رشد سریع ریش استفاده می‌کنید، باید همواره صبر و تحمل داشته باشید. بهترین ترفندها برای تقویت رشد ریش عبارتند از:

مراقبت ویژه از ریشه‌ها

یکی از نکات مهم برای رشد سریع ریش توجه به ریشه‌های مو است. از روغن مخصوص ریش برای ماساژ دادن ریشه‌ها به صورت روزانه استفاده کنید. روغن را حدود ۱۵ دقیقه و دو مرتبه در روز با حرکات دایره‌ای بر روی ریش و صورت ماساژ دهید.

استراحت کافی

خواب نقش مهمی را در ترمیم آسیب‌ها و رشد موها ایفا می‌کند. برای افزایش سرعت رشد ریش، باید استراحت کافی و ۸ ساعت خواب شبانه داشته باشید.

مدیریت استرس

هرچقدر استرس بیشتری داشته باشید، سرعت رشد موهای صورت‌تان کمتر می‌شود. می‌توانید از تکنیک‌هایی نظیر مدیتیشن، یوگا و سایر روتین‌های ورزشی برای کاهش استرس بهره ببرید.

کاهش استرس با این ۵ روش موثر

به ریش‌تان دست نزنید

مطمئنا مقاومت در برابر دست زدن به ریش کار آسانی نیست. اما بهتر است در هفته‌های ابتدایی بلند کردن ریش، به آن دست نزنید. بعد از گذشت ۶ هفته میتوانید کمی ریش‌تان را حالت دهید و به شکل مورد نظرتان در آورید. اگر ریش و پوست‌تان خارش دارد، با یک پزشک مشورت کنید تا کِرِم ضدخارش به شما معرفی کند.

مصرف ویتامین‌های B

برای رشد سریع ریش مهم است که بدانید بدن‌تان به چه مواد مغذی‌ای نیاز دارد. ویتامین‌های گروه B می‌توانند به رشد بهتر مو کمک کنند. ویتامین‌های B3، B5، B7 و B9 همگی بسیار مهم هستند. همچنین زردۀ تخم‌مرغ و آجیل را برای افزایش سطوح ویتامین B7 به رژیم‌تان اضافه کنید.

همچنین بخوانید :  رویش مجدد مو با روش طبیعی

حفظ تعادل ویتامینی

همانطور که تأمین ویتامین‌های مورد نیاز بدن مهم است، حفظ تعادل ویتامینی نیز اهمیت یکسانی دارد. ویتامین E به بهبود گردش خون کمک می‌کند، اما بدون مقادیر کافی از ویتامین A در بدن – که برای سلامت فولیکول‌های مو ضروری است – بی‌فایده خواهد بود. ویتامین C نیز سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و برای سلامتی کلی بدن مهم است.

رشد سریع ریش با اکالیپتوس

ممکن است شنیده باشید که اکالیپتوس برای مو مفید است. این گیاه حاوی ترکیباتی است که برای پوست و موهای صورت مناسب هستند، و به همین دلیل است که به رشد سریع ریش کمک می‌کند. پیشنهاد ما این است که از پاک‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌هایی استفاده کنید که حاوی این گیاه هستند. به هیچ‌وجه روغن اکالیپتوس را مستقیما بر روی پوست‌تان استفاده نکنید.

افزایش مصرف پروتئین و چربی

مو به طور طبیعی حاوی پروتئین است؛ به همین دلیل جای دادن پروتئین کافی در رژیم‌غذایی برای سلامت موها ضروری می‌باشد. ماهی و لوبیای بیشتری مصرف کنید، زیرا از بهترین و غنی‌ترین منابع پروتئین می‌باشند. همچنین موی سالم نیازمند چربی‌ها و روغن‌ها نیز می‌باشد؛ این بدین معناست که رژیم شما باید علاوه بر پروتئین، حاوی مقادیر کافی از چربی‌ها و روغن‌ها نیز باشد.

ترک سیگار

اگر به دنبال رشد سریع ریش خود هستید، باید برای ترک سیگار تلاش زیادی کنید. وقتی سیگار می‌کشید، در واقع نیکوتین وارد بدن‌تان می‌شود که در جذب مواد مغذی در بدن اختلال ایجاد می‌کند. نیکوتین همچنین مانعی در برابر توانایی بدن برای انتقال مواد مغذی مورد نیاز به فولیکول‌های مو است. علاوه بر این موارد، نیکوتین باعث تنگ شدن رگ‌های خونی شده، که منجر به گردش خون ضعیف گردیده و بر سرعت رشد ریش اثر منفی دارد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید