قند خون نرمال با ۱۰ روش طبیعی

0

داشتن قند خون نرمال می تواند بطور پیوسته انرژی را به اندام های مختلف بدن – بخصوص مغز – برساند و به بهبود خلق و خو و ثبات وزن شما کمک کند. با این که بسیاری از افراد می دانند که باید از مصرف قند های تصفیه شده پرهیز کنند و فیبر زیادی مصرف کنند، اما افراد کمی هستند که راه متعادل سازی قند خون شان را می دانند.

نکته مهم: برای یافتن روش ها و دارو های مناسب با بیماری تان باید با پزشک متخصص نیز مشورت کنید.

سرکه سیب

سرکه ی سیب نه تنها به عنوان یک چاشنی و طعم دهنده برای سالاد استفاده می شود، بلکه برای حفظ قند خون نرمال نیز مفید می باشد. در یکی از بررسی هایی که در ژورنال پزشکی Nutrition Review به چاپ رسیده است، با بررسی تحقیقات اخیر بر روی خواص سلامتی سرکه ی سیب، محققان دریافته اند که این سرکه می تواند به کاهش سطح قند خون بدن کمک بسیار زیادی کند.

قند خون نرمال با بلوبری

بلو بری تازه و یا یخ زده به اندازه ای خوش طعم است که می توانید تنها از آن لذت ببرید، اما علاوه بر آن می توانید از فواید آن برای متعادل سازی قند خون تان نیز استفاده کنید. بررسی های منتشر شده در ژورنال مواد غذایی حاکی از آن اند که با اضافه کردن بلو بری به رژیم غذایی تان می توانید حساسیت انسولین و سطح قند خون تان را بهبود بیخشید. خوردن نصف یک فنجان بلو بری تازه یا یخ زده بطور روزانه می تواند برای بدن فواید بسیار زیادی داشته باشد.

گشنیز

گشنیز نیز از نظر سنتی یکی از روش های درمانی اروپا و آفریقای شمالی برای مبارزه با دیابت و حفظ قند خون نرمال محسوب می شود. در سال ۲۰۱۱ تیمی از دانشمندان مراکشی تصمیم گرفتند تا به بررسی میزان تاثیر گشنیز بر دیابت بپردازند. آن ها دریافتند که وقتی به رژیم غذایی حیوانات گشنیز اضافه می شود، بسیاری از علائم متابولیکی دیابت در آن ها بهبود پیدا می کند.

دارچین

بررسی های موجود در ژورنال لیپید ها در سلامتی و بیماری، نشان می دهند که دارچین می تواند سطح قند خون بالا را کاهش دهد و به تنظیم علائم سندرم متابولیکی نیز کمک کند؛ این سندرم دارای علائم بسیاری زیادی مانند چاقی شکمی، فشار خون بالا، سطح کلسترول و تری گلیسیرید غیر نرمال و سطح گلوکز بالا می باشد. چنین علائمی اغلب می توانند به عنوان پیش بینی دیابت، بیماری های قلبی و سکته ی مغزی نیز محسوب شوند.

نارگیل

بیشتر بخوانید:

نارگیل تازه نه تنها می تواند یک میان وعده ی لذیذ باشد، بلکه تحقیقات موجود در ژورنال پزشکی Complementary and Integrative، نشان داده اند که مصرف نارگیل می تواند به تنظیم سطح قند خون افراد سالم نیز کمک کند. شما می توانید نارگیل را به آجیل ها و یا به صورت میکس با گرانولا و دیگر دانه ها استفاده کنید. همچنین نارگیل را می توانید به انواع سوپ ها و خورش ها نیز اضافه کنید.

 قند خون نرمال

قاصدک

قاصدک یکی از منابع فوق العاده ی کاهش دهنده ی قند خون طبیعی می باشد که به آن آلفا گلوکوسیداز نیز می گویند؛ بنابراین تعجب آور نیست که چرا گیاه شناسان سال هاست که از گیاه قاصک به عنوان تنظیم کننده ی قند خون و درمانی برای بیماران دیابتی استفاده می کنند. البته، اگر شما نیز دیابت دارید باید برای کنترل قند خون تان با پزشک مشورت کنید، زیرا چای قاصدک برای افرادی موثر است که قادرند میزان دارو های مصرفی شان را کم تر کنند.

ورزش کردن

ورزش مداوم نیز با استفاده از قندی که ماهیچه ها به سوخت تبدیل می کند می تواند باعث کاهش قند خون شود. در بررسی هایی که بر روی کودکان انجام شده و در ژورنال علم و پزشکی در ورزش به چاپ رسیده است، محققان دریافته اند که افزایش سطح فعالیت بدن به کاهش سطح قند خون کمک می کند. البته، تحقیقات نشان می دهند که این مسئله در بزرگسالان نیز همین تاثیر را دارد.

زنجبیل

در یکی از بررسی های انجام شده، محققان دریافته اند که زنجبیل به طرز شگفت آوری می تواند سطح قند خون را پایین بیاورد و سطح کلسترول بدن را نیز نرمال سازد. بر همین اساس این گیاه دارای خواص بالقوه ای است که آن را به عنوان یک روش درمان طبیعی برای دیابت مفید ساخته است.

گیاه شیر تیغک

با این که گیاه شیر تیغک بیشتر به دلیل خواص پیشگیری کننده و درمان کننده ی کبد مشهور می باشد، اما می تواند در تنظیم قند خون نیز بسیار موثر واقع شود. تحقیقات منتشر شده در ژورنال پزشکی دیابت، سندرم متابولیک و چاقی مفرط نشان می دهند که اسانس گیاه شیر تیغک می تواند انواع مختلف دیابت را با کاهش سطح قند خون، بهبود ببخشد.

گیاه گزنه

از آنجایی که گیاه گزنه بیشتر برای درمان آلرژی مفید می باشد، بررسی های منتشر شده در ژورنال Neuroscience Letters نشان داده اند که گیاه گزنه با خاصیت کاهش دهنده ی قند خونی که دارد، برای تسکین شگفت انگیز بسیاری از مشکلات سلامتی مانند دیابت، نیز بسیار موثر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.