خواب خوب با این ۳ اپلیکیشن

0

وقتی مشغلۀ بیشتری داریم، بسیار برایمان سخت تر است که ذهنمان را از مسائل روزمره آسوده کنیم و یا در پایان روز، استراحت کنیم. بر اساس مطالعه ای که اخیرا توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) منتشر شده است، از هر ۳ آمریکایی، یک نفر برای ۷ ساعت خواب خوب و باکیفیت، از شبکۀ Netflix، داروهای تجویزی و درمان‌های گیاهی استفاده می کند.

ممکن است در طول عمرتان، از نارسایی خواب رنج ببرید. یا اینکه سعی کنید در بین شلوغی و ازدحام جمعیت استراحت کنید و خواب عمیقی داشته باشید. پس حتما از این برنامه ها استفاده کنید. در اینجا برخی از اپلیکیشن های محبوب در اپ استور را معرفی می کنیم که می توانند برای داشتن یک خواب خوب به شما کمک کنند.

SLEEP CYCLE

دانلود از اپ استور

برنامه ی Sleep Cycle، از سرعت سنج گوشی آیفونتان برای ثبت عادات خواب شما استفاده می کند. سپس این داده ها را با تئوری مناسب به شما نشان می دهد تا در وقت ایده آلی که خود، تنظیم کرده اید بخوابید و در مدت زمان ۳۰ دقیقه، بیدار شوید. آیا باید ساعت ۷ صبح بیدار شوید و برای انجام کار ها بیرون بروید؟

هنگامی که برنامه تشخیص می دهد که خواب آلود هستید، کمی مدت استراحت بیشتری را برای شما در نظر می گیرد. مثلا اگر تنظیم کنید که ساعت ۶:۴۸ دقیقه زنگ بزند، با در نظر گرفتن شرایط، ساعت ۷ زنگ می زند.

برنامه ی Sleep Cycle، از گوشیتان برای بررسی مدت زمان و کیفیت خواب استفاده می کند. مثلا برای بررسی مراحلی مثل خروپف و ضربان قلب، از گوشی استفاده می کند.

دلیل مفید بودن این برنامه: این برنامه پیشنهاد می دهد که پس از خوابی کامل ( به طور معمول ۹۰ دقیقه )، بیدار شوید.

Sleep Cycle اجازه می دهد تا وقتی که در سبکترین حالت خواب هستید، آرام بخوابید. بنابراین به طور معمول در صبح احساس خوشایندی می کنید.

بیشتر بخوانید:

WHITE NOISE+

دانلود از اپ استور

بعضی از مردم خوش شانس هستند زیرا می توانند در هر حالتی، بخوابند. White noise، صدایی مانند قطرات باران، صدای عمیق، و یا موسیقی دلپذیر است. شما حتی می توانید، پیچیدگی صدا را با توجه به ترجیحات خود سفارشی کنید.

دلیل اهمیت این برنامه: وقتی در شب، صدایی شما را بیدار می کند، این خود آن صدا نیست که شما را بیدار می کند. بلکه صدای ناگهانی و ناهنجار طبیعت است. این برنامه صداهای غیر منتظره را با پخش صدا هایی دیگر، کاهش می دهد.

SIMPLE HABIT

دانلود از اپ استور

این برنامه و برنامه های مدیتیشن نظیر آن، می توانند استرس را کاهش داده و تمرکز را بهبود بخشند و در نتیجه خواب خوب و بهتری را فراهم کنند. این برنامه ی ساده، صدا های کم حجمی را برای اندازه گیری تمرکز در مدت زمان حداقل ۵ دقیقه ارائه می دهد و برای کمک از لحاظ آرامشی، طراحی شده است.

هر تمرین مدیتیشن، به شما در فرایند یادگیری کمک می کند، صلح درونی را تقویت می کند و به شما آموزش می دهد تا نگرانی های خود را کنار بگذارید. به خاطر داشته باشید برای دسترسی به این برنامه باید یک اشتراک ۱ ماهه خریداری کرده باشید. اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.  اگر فکر می کنید، استرس یکی از عوامل مهم در عدم توانایی شما برای خوابیدن است، یاد گرفتن مدیتیشن، برایتان اهمیت زیادی دارد.

دلیل مفید بودن این برنامه: استرس یکی از موانع بزرگ در خواب باکیفیت است. هیچ کس دوست ندارد نگران باشد. برنامه های مدیتیشن، مقدمه ای ساده و بدون نیاز به برنامه ریزی هستند. برنامه ی Simple Habit، یکی دیگر از بهترین برنامه های موجود است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.