۵ روش ساده برای سوزاندن کالری در خانه

0

افراد بسیاری برای سوزاندن کالری ساعت ها در باشگاه وقت می گذرانند یا حرکات سخت یوگا را انجام می دهند. اما اگر ما به شما راه هایی برای سوزاندن روزانه ی ۱۰۰ کالری و بدون رفتن به باشگاه نشان دهیم چه؟ اگر دوست دارید از این روش ساده کالری بسوزانید با ما همراه شوید.

پنج ترفند برای سوزاندن ۱۰۰ کالری در خانه

روش اشتباه زندگی می تواند به اهداف و سلامتی شما آسیب برساند. برای بدست آوردن دوباره ی سلامتی از دست رفته ی خود و سوزاندن کالری های اضافی، می توانید در خانه روش های درست زندگی را تمرین کنید. در اینجا چند روش راحت برای کالری سوزی در خانه را به شما معرفی خواهیم کرد.

سوزاندن کالری با باغبانی

سوزاندن ۱۰۰ کالری از طریق باغبانی در خانه نه تنها به سلامت جسم بلکه به تازگی روح شما نیز کمک می کند. تنها با ۲۰ دقیقه ارتباط برقرار کردن با طبیعت می توانید متابولیسم بدن خود را افزایش داده و کالری بسوزانید. چیدن علف ها و شاخه های اضافی به مدت ۲۰ دقیقه باعث سوختن ۱۰۰ کالری خواهد شد که معادل با حدودا ۲ ساعت اسکوات مداوم در باشگاه است. احتمالا شما هم موافق هستید که این کار بهترین روش برای مراقبت همزمان از خود و بیرون خانه یتان است. پس به باغچه ی خانه بروید و بدون این که خیس عرق شوید ۱۰۰ کالری بسوزانید.

رقصیدن

بیشتر بخوانید:

رقص یک هنر است که بهترین راه برای شاد تر و سالم تر بودن ما می باشد. همچنین رقصیدن روشی عالی برای بهبود روحیه و دور شدن از استرس است. روزانه ۳۰ دقیقه وقت صرف رقصیدن بی وقفه کنید و از نتایج شگفت انگیزش بهره مند شوید. ۳۰ دقیقه رقص بی وقفه هم استرس را از ذهن و بدن دور می کند و هم ۱۰۰ کالری می سوزاند. رقصیدن یکی از جذاب ترین و هنری ترین روش ها برای کالری سوزی روزانه در منزل می باشد.

ورزش کردن

آیا واقعا باید به عقب برگردیم تا به سلامتی، شادابی و سرحالی گذشته برسیم؟  یعنی آنقدر از زندگی سالم دور شده ایم که داشتن سلامتی و شادی همزمان  دور از ذهن است؟ البته که نه. می توان از زمانی که روی کاناپه لم داده و فیلم تماشا می کنید یا بازی کامپیوتری انجام می دهید استفاده ی بهتری داشته باشید. روزانه ۱۵ دقیقه جست و خیز کنید تا زندگی سالم تری داشته باشید و از بیماری های قلبی نیز دور بمانید. روزانه پانزده دقیقه ورزش کردن، بیش از ۱۰۰ کالری می سوزاند و روش خوبی برای لاغر تر، سالم تر و شادتر بودن است.

سوزاندن کالری با آشپزی

آشپزی برای بسیاری از افراد یک کار روزمره و کسل کننده است اما برای برخی دیگر این کار نوعی ذوق درونی محسوب می شود. شما از هر دسته ای که باشید ، عمدتا مجبور هستید غذا بخورید، پس چه بهتر که از آشپزی خود نیز لذت ببرید و کالری بسوزانید. سپری کردن ۴۵ دقیقه در آشپزخانه بدون اینکه نیاز باشد کار خارق القاده ای انجام دهید، ۱۰۰ کالری می سوزاند. بدن هنگام انجام کارهای ساده ای همچون خورد کردن یا ضربه زدن درحالت ایستاده کالری خوبی می سوزاند.  پس سفارش غذا از بیرون را کنار بگذارید و با خوردن غذای خانگی هم سالم تر باشید و هم جلوی اضافه وزن خود را بگیرید.

خانه داری

افراد تنبل شاید نخواهند قبول کنند که انجام امور خانه داری، می تواند آن ها را خوش اندام نگه دارد. گردگیری کردن، جارو کشیدن یا مرتب کردن اتاق ها به مدت یک ساعت می تواند تاثیری به اندازه ی ساعت ها ورزش در باشگاه داشته باشد. این یکی از ساده ترین روش های کالری سوزی در خانه است.  یادتان باشد تمیزی منبع داشتن یک حال خوب است. پس خانه ی خودتان را نظافت کنید و در مرتب کردن آن کوشا باشید تا هم حس و حال تان خوب شود و هم ۱۰۰ کالری بسوزانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.