کوچک کردن منافذ پوست با ۵ روش ساده

0

اگر پوست روزنه‌ای نداشته باشد، بدن نمی‌تواند عرق کند و چربی‌های اضافۀ پوست را از بین ببرد. برخی افراد منافذ پوست بسیار باز و واضحی دارند که ظاهر خوشایندی ندارند؛ به همین دلیل هر کسی می‌خواهد که این منافذ روی پوست را کوچک‌تر کند، تا ظاهر پوست خود را بهبود دهد. فراموش نکنید که منافذ پوست در سلامت فرد نقش اساسی دارند؛ به همین دلیل نمی‌توانید بطور کامل آن‌ها را از بین ببرید؛ اما می‌توانید سعی کنید که آن‌ها را اندکی کوچک‌تر کنید تا کمتر دیده شوند. برای کوچک کردن منافذ پوست روش‌های طبیعی بسیار زیادی وجود دارد، اما نباید از همۀ آن ها بطور همزمان استفاده کنید، زیرا ممکن است باعث آسیب دیدن پوست شوند.

مقدماتی که باید انجام دهید

پیش از آن که برای کوچک کردن منافذ پوست هر گونه اقدامی انجام دهید، ابتدا باید برای بهبود و افزایش کیفیت کلی پوست‌تان کارهایی را انجام دهید:

  • همیشه باید دست هایتان را بشویید – بخصوص قبل از این که به صورت تان دست بزنید.
  • تا جایی که می توانید از ناخنک زدن یا لمس کردن پوست تان پرهیز کنید؛ زیرا این کار باعث آسیب دیدن و آلوده شدن پوست شده و چربی دست نیز به پوست منتقل خواهد شد.
  • برای تقویت و محافظت از پوست تان، از محصولات مراقبی با کیفیت بالا استفاده کنید. فقط باید به خاطر داشته باشید که نباید از این محصولات بیش از اندازه استفاده کنید، زیرا باعث آسیب بیشتر به پوست شما خواهد شد.

روش‌های خانگی کوچک کردن منافذ پوست

برای کوچک کردن منافذ پوست راه‌های بسیار زیادی وجود دارد، اما بهتر است تنها یکی از این راه‌ها را انتخاب کنید و برای مدتی انجام دهید و بعد به سراغ یکی دیگر بروید. استفاده از چند روش مختلف به طور همزمان باعث بروز مشکلات پوستی جدی‌تری خواهد شد.

استفاده از ماسک ماست

وجود باکتری های لاکتیک و پروبیوتیک در ماست، باعث می شود تا این محصول لبنی برای پوست بسیار مفید باشد. استفاده از ماست برای حذف باکتری های مضر و کوچک کردن منافذ پوست بسیار مفید است. ماست همچنین می تواند آلودگی های روی پوست را نیز پاک کند.

لایه‌برداری با جوش شیرین

جوش شیرین با برقراری تعادل PH پوست می تواند کمک بسیار زیادی به آن بکند. جوش شیرین می تواند به آرامی پوست را لایه برداری کرده و هر گونه آلودگی را از سطح پوست شما حذف کند. اما اگر پوست حساسی دارید به هیچ عنوان از این روش استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید:

دستورالعمل: دو قاشق غذا خوری جوش شیرین را با دو قاشق غذاخوری آب گرم به خوبی مخلوط کنید. آن را روی پوست صورت تان بگذارید. با استفاده از انگشتان‌تان و با حرکاتی دایره ای شکل، پوست تان را ماساژ دهید. پس از ۳۰ ثانیه صورت تان را با آب خنک بشویید. این کار را به مدت یک هفته به صورت روزانه و هر روز یک مرتبه انجام دهید تا نتیجه ی آن را مشاهده کنید.

کوچک کردن منافذ پوست

ترکیب آبلیمو و سفیدۀ تخم‌مرغ

سفیدۀ تخم مرغ بطور همزمان به سفت شدن و از بین بردن چربی های اضافۀ پوست کمک می کند. بنابراین، این روش برای کسانی که پوست چربی دارند بسیار مفید و موثر است. لیمو نیز از آن جهت که به برقراری تعادل PH پوست کمک می کند، بسیار مفید است.

دستورالعمل: دو عدد سفیدۀ تخم مرغ را خوب بهم بزنید. آب نصف یک لیمو را بگیرید و با سفیده ها میکس کنید. این ماسک را به پوست تان بمالید. بگذارید آنقدر بماند تا روی پوست تان خشک شود؛ سپس صورت تان را با آب خنک بشویید. این کار را در هفته ، چند مرتبه انجام دهید تا نتیجه ی آن را مشاهده کنید.

استفاده از یخ

کوچک کردن منافذ پوست گاهی می تواند به اندازه ی گذاشتن یخ بر روی صورت تان، ساده و راحت باشد. استفادۀ مرتب از یخ بر روی پوست، می تواند منافذ باز را کوچک تر کند. از آنجایی که یخ باعث سفت شدن پوست می شود، برای کوچک کردن منافذ نیز بسیار موثر خواهد بود.

دستورالعمل: یک تکه پارچه ی لیف مانند و تمیز را بردارید و چند تکه یخ در آن بگذارید. سپس آن را به مدت ۳۰ ثانیه روی پوست تان بگذارید. شما می توانید این کار را چند مرتبه در روز انجام دهید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.

استفاده از سرکه سیب

سرکۀ سیب به دلیل خاصیت منقبض کننده ای که دارد برای سفت کردن پوست بسیار مفید می باشد. سرکه ی سیب می تواند با سفت کردن و برقراری تعادل PH پوست به کاهش منافذ بزرگ نیز کمک کند. این سرکه همچنین دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی بسیار مفیدی نیز می باشد.

دستورالعمل: مقدار مساوی از سرکۀ سیب و آب را با هم مخلوط کنید. یک تکه پنبه را در آن فرو ببرید و مستقیم روی پوست تان بگذارید. پس از چند دقیقه صورت تان را با آب بشویید. برای مشاهده ی نتیجه ی بهتر، هر شب قبل از خواب این کار را انجام دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.