پیشگیری از بیماری ها با ۵ تغییر در سبک زندگی

0

شما می‌توانید بدون دریافت خدمات شخصی گران‌قیمت، خطر ابتلا به بیماری‌ها را کاهش دهید. تنها چیزی که نیاز دارید اعمال چند تغییر ساده در سبک زندگی‌تان است. در این مطلب به بررسی ۵ ترفند ساده برای پیشگیری از بیماری ها می‌پردازیم.

مدیریت میکروبیوم بدن

متخصصین می‌گویند در بسیاری از موارد، ۵۰ درصد خطر ابتلا بیماری مربوط به انتخاب‌های ما و ۵۰ درصد دیگر با ژنتیک ما در ارتباط است.

باکتری‌های بدن نقش مهمی را در مدیریت بیماری‌های مزمن ایفا می‌کنند که متاسفانه بسیاری از این موضوع آگاهی ندارند. مصرف غذاهای سرشار از پروبیوتیک و محدود کردن استفاده از آنتی‌بیوتیک می‌تواند به بهبود بدن و وضعیت میکروبیوم یا ریزاندامگان همزیست کمک کند.

انجام آزمایشات منظم

حتما همواره با پزشک دربارۀ انجام آزمایشات مناسب سن‌تان مشورت کرده و همچنین دربارۀ سابقۀ بیماری‌ها در خانواده‌تان صحبت کنید. آزمایشات به پیشگیری از بیماری ها کمک کرده و مشکلات احتمالی را تشخیص می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

حفظ وزن سالم

داشتن وزن مناسب و سالم به شما کمک می‌کند تا از بیماری‌های مزمن نظیر دیابت، بیماری قلبی و انواع سرطان پیشگیری کنید. اگر مطمئن نیستید که بهترین وزن برای شما چه عددی است، با پزشک مشورت کنید.

رفتن به باشگاه

ورزش نه تنها به مدیریت وزن کمک می‌کند، بلکه برای پیشگیری از بیماری ها در درازمدت و سلامت سوخت‌وساز بدن نیز مفید می‌باشد. در یک کلام، ورزش اساسا می‌تواند عمر شما را بیشتر کند. علاوه بر این موارد، ورزش نقش مهمی را در حفظ سلامت روان ایفا می‌کند که یکی از اصلی‌ترین ارکان زندگی سالم است.

ترک سیگار

ترک سیگار خطر ابتلا به بیماری قلبی، انواع سرطان و بیماری‌های ریوی را کاهش می‌دهد. سیگار کشیدن باعث آسیب دیدن DNA، استرس اکسیداتیو و بروز التهاب در بدن می‌شود. اگر به دنبال پیشگیری از بیماری ها و افزایش طول عمرتان هستید، همین امروز سیگار را ترک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.