۵ روش برای پیدا کردن دوست جدید

0

احتمالا می‌دانید که داشتن دوست برای شما مفید بوده و باعث می‌شود تا خوشحالتر و سالمتر باشید. دانشمندان عقیده دارند که یکی از نکات کلیدی برای خوشبختی و خوشحالی در زندگی، داشتن روابط اجتماعی قوی با مردم است. دانشمندان می‌گویند احتمال خوشبخت بودن در افرادی که پنج نفر (یا بیشتر) را در زندگی خود برای بحث کردن دربارۀ موضوعات مهم دارند، بیشتر است. اما پیدا کردن دوست جدید به ویژه بعد از دوران دانشگاه کار سختی است، همچنین نزدیک ماندن با دوستان قدیمی دانشگاه نیز معمولا کار دشواری است. پس چه باید کرد؟ در این مطلب چند استراتژی موثر برای پیدا کردن دوست جدید را معرفی می‌کنیم.

نزدیک شدن به آشنایان

همۀ ما افرادی را در زندگی‌مان داریم که آنها را به دفعات زیاد می‌بینیم، اما رابطۀ نزدیکی با آنها نداریم. به طور مثال این فرد می‌تواند دوستِ دوست‌تان باشد، یا یک همکلاسی. محققین نوعی پروتکل را طراحی کرده‌اند که به آن «دوستان سریع» می‌گویند. این پروتکل شامل یک سری سوالات است که دو نفر باید به طور داوطلبانه به آنها پاسخ دهند و بعد از ۴۵ دقیقه مشخص می‌شود که آیا این دو نفر می‌توانند با هم دوست شوند یا نه. برخی از سوالات این پروتکل از این قرارند:

  • قبل از یک تماس تلفنی، چیزی که می‌خواهید بگویید را تمرین می‌کنید؟ چرا؟
  • آیا احساسی در شما وجود دارد که چگونگی مرگ‌تان در آینده را متصور شوید؟
  • اگر می‌توانستید چیزی را در نحوۀ بزرگ شدن و تربیت‌تان تغییر دهید، آن چیز چه بود؟
  • اگر می‌توانستید فردا با بیدار شدن از خواب یک توانایی یا ویژگی خاص را داشته باشید، آن چه بود؟

برای گفتن «بله» خودتان را به چالش بکشید

قرار نیست در سالن پذیرایی خانه‌تان دوست جدید پیدا کنید؛ خودتان را برای «بله» گفتن به دعوت‌های دورهمی‌ها و میهمانی‌ها به چالش بکشید. سعی کنید در هر دورهمی حداقل با سه نفر آدم جدید ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید:

از سرگرمی‌هایتان استفاده کنید

به دنبال موقعیت‌های اجتماعی در کارهایی باشید که انجام آنها را دوست دارید. انسان‌ها هنگام انجام کارهای مورد علاقۀ مشترکشان، بهتر با یکدیگر رابطه برقرار می‌کنند. به طور مثال اگر اهل دویدن هستید، یک قدم بیشتر بردارید و به یک گروه تمرین ماراتن بپیوندید.

تنهایی بروید

رفتن به یک رویداد بدون همراهی یک دوست یا شریک زندگی‌تان می‌تواند ترسناک باشد، اما این کار شما را مجبور می‌کند تا با افراد جدید ارتباط برقرار کنید. همچنین تنها بودن شما، به افراد دیگر انگیزه می‌دهد تا راحت‌تر به شما نزدیک شوند.

تغییرات

اگر به طور معمول صبح‌ها به کلاس یوگا می‌‌روید، کمی در روتین خود تغییر ایجاد کرده و چند جلسه‌ای را در ساعات غروب به کلاس بروید تا افراد جدیدی را ببینید. اگر سگ‌تان را برای قدم زدن به پارک می‌برید، دفعۀ بعدی به یک پارک جدید بروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.