مکمل های ضد استرس

0

به دلیل زندگی شهری، صدای دریافت پیامک ها و ایمیل ها، فرهنگ موفقیت محور که کار بیش از حد را به ارمغان می آورد و هیچ فرصتی را برای خود و رسیدگی به خود، به ما نمیدهد، استرس بخش جدایی ناپذیر زندگی امروز ما شده است. یکی از روش های مبارزه با استرس، مصرف مکمل های ضد استرس است.

استرس چیست؟

استرس یک واکنش کاملا طبیعی از انسان است، اما مشکل استرس های امروزی این است که دلیلی برای اغلب آن ها وجود ندارد. ما در  شرایط جنگ یا پرواز نیستیم. ما در موقعیتی زندگی می کنیم که توسط هر چیز کوچکی تحت تاثیر قرار گرفته و به ستوه می آییم. عوامل پایدار استرس زا (که بیشتر آن ها ناشی از دستگاه های تکنولوژی امروزی هستند) روی هم انباشته می شوند و دیگر فراموش هم نمی شوند .

سیستم استرس درونی ما مطلقا به صورت خاموش یا روشن کار می کند، و بر اساس نوع و مقدار استرس سنجیده نمی شوند، بنابراین حتی کسانی که تنش های جزئی دارند با مشکلات زیادی در بدن خود مواجه می شوند. به همین دلیل است که وقتی شما برای اولین بار در سال به تعطیلات می روید احساس خستگی می کنید و برای اولین بار سرانجام قادر به استراحت، عقب نشینی و نفس کشیدن، می شوید.

شاید شما قادر به آهسته کردن سرعت زندگی خود نباشید، ولی شما می توانید از مکمل های ضد استرس طبیعی برای تاثیر آن چه استرس بر بدن شما می گذارد استفاده کنید. چگونه؟ با گیاهان طبیعی و مواد معدنی.

در ادامه به بررسی بهترین مکمل های ضد استرس میپردازیم:

آشوگاندا (گیلاس زمستانی)

این گیاه دارویی به عنوان یک تسکین دهنده قوی برای استرس میان مردم محبوب شده است و اتفاقا در این مورد، علم و طب سنتی نیز هم عقیده هستند.

آشوگاندا نوعی آدرنال نیروبخش است که از بارگذاری و عملکرد بیش از حد غده جلوگیری کرده و از فرسودگی آن در طولانی مدت جلوگیری می کند . به عنوان یک انطباق پذیر ، به بدن کمک می کند که حتی در زمان استرس روحی و جسمی نیز روحیه خود را حفظ کند.

بیشتر بخوانید:

شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه آشوگاندا می توانند سطح کورتیزول را کاهش دهد و باعث تعادل هورمون های تیروئید شود، بدین معنی که حتی زمانی که عوامل بیرونی در تلاش برای برهم زدن پایداری آن هستند ، باز هم  بدن را در حالت پایدار نگه داشته می شود.

کوردیسپس (سرچماقی‌ها)

این قارچ ها ممکن است جدیدترین چیزی باشند که در قفسه داروها با آن ها برخورد کنید. کوردیسپس ها قارچ های قدرتمندی هستند که به خاطر توانایی خود برای کمک به بدن برای انطباق با استرس شناخته می شوند. آن ها نه تنها هورمون استرس را کنترل می کنند، بلکه از خستگی بدن در مدت زمان استرس نیز جلوگیری می کنند.

طبق تحقیقات انجام شده موش ها زمانی که کوردیسپس مصرف می کنند می توانند قبل از خستگی و از دادن نفس ۱۲٫۵ درصد بیشتر شنا کنند. یکی دیگر از مزیت های کوردیسپس ها تقویت سیستم ایمنی بدن است . آن ها در تحقیقات، حتی خاصیت های ضد سرطانی نیز از خود نشان داده اند. شما می توانید کوریسپس ها را به صورت مکمل خریداری کنید، اگرچه به شکل پودر و چای نیز موجود هستند.

منیزیم

برخلاف آشوگاندا و کوردیسپس عملا همه می دانند منیزیم چیست ولی چیزی که هرکسی درباره آن نمی داند این است که منیزیم چقدر برای مدیریت استرس مهم است. استرس بدن ما را وادار به کاهش منیزیم در خود می کند. کورتیزول بیشتری در اطراف بدن شما به حرکت در می آیند و شناور می شوند و سپس منیزیم کاهش پیدا می کند.

منیزیم از بهترین مکمل های ضد استرس بوده و برای کاهش اضطراب، آرامش ماهیچه ها و تعادل کورتیزول استفاده می شود. اگر حس کردید از بی خوابی ناشی از استرس رنج میبرید، مصرف مقداری منیزیم قبل از خواب می تواند به شما کمک کند.

برخی از منابع خوب منیزیم عبارتند از بادام، شکلات تلخ، اسفناج، تخم مرغ، دانه کدو تنبل، موز، آووکادو و لوبیای سیاه. همچنین استفاده از حمام های معدنی غنی از منیزیم یا استفاده از روغن منیزیم به صورت موضعی برای تکمیل رژیم غذایی می تواند بسیار مفید باشد، به خصوص اگر حساس و عصبی هستید.

اگر مکمل های ضد استرس دیگری میشناسید، آنها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.