آیا استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی در حفظ سلامتی انسان مفید هستند؟

0

همانطور که می دانید، روز به روز استفاده از وسایل و ظروف یکبار مصرف در حال افزایش است. در این راستا حفظ سلامتی و تندرستی جامعه از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. طبق نظر متخصصان تغذیه و سلامت، ظروف یکبار مصرفی که مواد پلی استایرن در تولید آن ها به کار رفته است، به دلیل از بین بردن پروتئین ها و ویتامین‌های موجود در غذا و در نتیجه تولید مواد سمی بسیار خطرناک می باشند. اما آیا استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی در حفظ سلامتی انسان مفید هستند؟

این ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، خستگی و بی خوابی، سرطان کبد و ریه، کم شدن پلاکت ها و گلوبولین خون و بسیاری موارد دیگر را در پی دارند. از این رو، این گونه ظروف یکبار مصرف کاغذی و پلاستیکی در مکان هایی همچون بیمارستان ها، رستوران ها، دانشگاه ها ممنوع هستند.

با تولید محصولات و ظروف یکبار مصرف گیاهی تا حدودی سلامتی افراد جامعه تضمین شد، زیرا در مراحل تولیدی ظروف گیاهی از نشاسته ی ذرت، سیب زمینی، گندم و پلیمرهای قوی با خاصیت آب گریزی قوی استفاده شده است. این گونه محصولات در ارتباط با مواد داغ و چرب و همچنین مایعات گرم، مواد سمی و شیمیایی تولید نمی کنند و در نتیجه سلامتی انسان را به خطر نمی اندازند.

بیشتر بخوانید:

از مزایای دیگر این ظروف یکبار مصرف گیاهی این است که از مواد نفتی تهیه نشده اند و در برابر حرارت و گرما بسیار مقاوم هستند و به علاوه بعد از مدفون شدن در زیر خاک، بعد از گذشت  ۵ الی ۶ ماه به چرخه طبیعت بر می گردند.

چگونه می توان ظروف یکبار مصرف گیاهی و سالم را تشخیص داد؟

ظروف یکبار مصرف باید سطحی صاف و یکنواخت داشته  باشند، تیرگی و لک های  سیاه نداشته  و همچنین در مقابل نور خورشید رگه رگه نباشند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.