تنظیم قند خون با گیاهان و ادویه ها

0

برای درمان دیابت و تنظیم قند خون روش‌های فراوانی پیشِ روی شما قرار دارد. بیمار دیابت نوع ۱ باید انسولین دریافت کند؛ اما بیمار دیابت نوع ۲ ممکن است بتواند با استفاده از تغییرات رژیمی و سبک زندگی، قند خون خود را متعادل نگه دارد. البته بیماران هر دو نوع دیابت می‌توانند از فواید گیاهان و ادویه‌جات برای تنظیم یا کاهش قند خون خود بهره ببرند.

وقتی گیاهان دارویی را برای کاهش قند خون به رژیم‌تان اضافه می‌کنید، باید همواره توجه ویژه‌ای به سطوح قند خون داشته باشید و آن را نظارت کنید. در ادامه بهترین گیاهان و ادویه‌هایی که می‌توانند به تنظیم قند خون کمک کنند را معرفی خواهیم کرد.

دارچین

دارچین سرعتِ نرخِ تخلیۀ معده بعد از خوردن غذا را کاهش می‌دهد؛ که این به تنظیم قند خون کمک می‌کند. همچنین مصرف دارچین به همراه غذا، در کاهش شاخص قندِ غذای مصرفی موثر است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مصرف روزانه ۱ گرم دارچین باعث کاهش تقریبا ۲۰ درصدی سطوح قند خون می‌شود.

برای مصرف دارچین به منظور تنظیم قند خون، از دستورالعمل زیر استفاده کنید:

بیشتر بخوانید:
  • برای مصرف دارچین و اضافه کردن آن به رژیم غذایی، بهتر است از دارچین سیلان (Ceylon) استفاده کنید و به سراغ دارچین چینی یا کاسیا (Cassia) نروید.
  • ممکن است دارچین سیلان گران‌قیمت‌تر باشد، اما حاوی مقادیر بیشتری از آنتی‌اکسیدان‌ها و میزانِ کمتری از کومارین است. دریافت کومارین زیاد ممکن است باعث آسیب دیدن کبد شود.
  • توصیه می‌شود که روزانه بیشتر از ۰٫۵ تا ۱ گرم از دارچین چینی مصرف نکنید؛ اما مصرف تا ۱٫۲ قاشق چایخوری (۶ گرم) از دارچین سیلان به صورت روزانه مشکلی ندارد. بهترین کار این است که برای مصرف دارچین با پزشک خود مشورت کنید.

شنبلیله

ثابت شده است که دانه‌های شنبلیله می‌توانند به کنترل قند خون و کاهش مقاومت به انسولین در بیمارانی که به دیابت نوع ۲ خفیف مبتلا هستند، کمک کنند. اضافه کردن دانه‌های شنبلیله یا برگ‌های این گیاه به رژیم غذایی روشی عالی برای کمک به روند درمان دیابت می‌باشد.

خیار چنبر تلخ

خیار چنبر تلخ همواره بدلیل داشتن ترکیبی به نام لکتین و اثر کاهندۀ قندی که دارد، مورد استفاده قرار گرفته است. لکتین بعد از وارد شدن به بدن، فعالیت‌هایی شبیه به انسولین دارد. خیار چنبر تلخ همانطور که از نامش پیداست، بسیار تلخ است؛ بنابراین برای استفاده از این خیار در آشپزی یا آبمیوه‌ها، چند ساعت آن را درون آب بگذارید تا خیس بخورد و طعم تلخش گرفته شود.

نکته: اگر به دیابت مبتلا هستید و می‌خواهید این گیاهان و ادویه‌ها را به رژیم‌تان اضافه کنید، حتما قبل از اینکار با پزشک خود مشورت کرده و همواره با نظر او تغییرات رژیمی را دنبال کنید.

منبع care2.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.