فواید چای سبز بدون کافئین

0

چای سبز بدون کافئین همانطور که از نامش پیداست نوعی از چای سبز است که کافئین آن حذف شده است. فرآیند حذف کافئین از چای سبز باعث می‌شود تا مقداری از پلی‌فنول‌های موجود در چای نیز از بین بروند و محصول نهایی کمی ضعیف‌تر از چای سبز معمولی است.

فواید چای سبز بدون کافئین

در ادامه به بررسی برخی از فواید این نوع چای سبز می‌پردازیم.

سم‌زدایی بدن

آنتی‌اکسیدان‌های این نوع چای به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند، اما این خاصیت کمی ضعیف‌تر از چای سبز معمولی است. پلی‌فنول‌های چای سبز بدون کافئین در پیشگیری از آسیب سلولی، جهش DNA و مرگ سلولی نیز موثر هستند.

کاهش وزن

چای سبز بدون کافئین به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر به اهداف کاهش وزن‌تان دست پیدا کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه، می‌توانید چای سبز معمولی را میل کنید که کافئین داشته و بهتر می‌تواند به کالری‌سوزی کمک کند.

بیشتر بخوانید:

بهبود سلامت قلب

با کاهش تری‌گلیسیرید و سطوح کلسترول در بدن، چای سبز بدون کافئین در بهبود سلامت قلب نقش موثری دارد. آنتی‌اکسیدان‌های این چای خطر مسدود شدن شریان‌ها را کاهش داده و در نتیجه از خطر سکته مغزی و حمله قلبی جلوگیری می‌کنند.

پیشگیری از سرطان

حضور پلی‌فنول‌های و EGCG در این چای به مهار کردن رشد سلول‌های سرطانی در بدن کمک می‌کند.

درمان دیابت

با کنترل کردن سطوح قند خون و حساسیت انسولین در بدن، چای سبز بدون کافئین در درمان دیابت موثر است. اما قبل از اینکه چای سبز را برای بهبود دیابت در رژیم‌تان جای دهید، ضروری است که با پزشک‌تان در این‌باره مشورت داشته باشید، زیرا مصرف زیاد چای سبز می‌تواند باعث افت قند خون شود که در بیماران دیابتی خطرناک و کشنده است.

هشدار

اگر باردار، شیرده، مبتلا به دیابت و یا تحت شیمی‌درمانی هستید، برای مصرف چای سبز حتما با پزشک خود مشورت کنید. کسانی که تحت شیمی‌درمانی هستند باید برای مصرف چای سبز محتاط باشند، زیرا این چای می‌تواند با داروهای آنها تداخل داشته باشد. مصرف چای سبز باید به طور متعادل و کنترل‌شده باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.