فواید ژست پری دریایی در یوگا

0

ژست پری دریایی شباهت زیادی به حرکات آسانا در یوگا دارد. این ژست نوع پیشرفتۀ حرکت کبوتر می‌باشد و اگر به درستی انجام شود به رفع گرفتگی مفاصل ران و درد سیاتیک کمک می‌کند. ژست پری دریایی برای افرادی که در ناحیۀ زانو دچار آسیب‌دیدگی هستند مناسب نیست، به‌علاوه انجام یک حرکت سخت و دشوار برای افراد تازه‌کار بدون نظارت مربی نیز توصیه نمی‌شود.

در این مطلب به چگونگی انجام ژست پری دریایی خواهیم پرداخت. تنها درصورتی که به راحتی قادر به انجام حرکت اکا پادا راجا کاپوتاسانا هستید و تاکنون حرکات یوگای زیادی را انجام داده‌اید، این ژست را اجرا کنید.

فواید ژست پری دریایی

نوع پیشرفتۀ ژست کبوتر یک پا فواید بسیار زیادی را برای سلامتی به همراه دارد که در ادامه به برخی از این فواید که البته با انجام مداوم ژست پری دریایی خود را نشان می‌دهند، اشاره شده است:

بیشتر بخوانید:
  • تقویت عضلات کف و مرکز لگن
  • رهایی از کمر درد و درد سیاتیک
  • بهبود انعطاف پذیری بدن و تقویت عضلات زیر کمر، عضلات چهار سر ران و عضلات خم کنندۀ مفصل ران
  • افزایش میزان تعادل بدن
  • تقویت عضلات شانه و قفسۀ سینه و رفع گرفتگی آن ها
  • کنترل بهتر بر روی تمایلات جنسی
  • تقویت دستگاه گوارش و دستگاه تولید مثل

هشدار

در صورتی که از هر نوع آسیب دیدگی در منیسک، زانو یا رباط ها رنج می برید، هرگز این ژست را انجام ندهید. به علاوه اگر سابقه در گرفتگی مفصل ران یا شانه را دارید نیز انجام دادن این ژست برای شما مناسب نیست. همواره مطمئن شوید پایی را که رو به جلو حرکت داده اید به اندازه ی کافی انعطاف پذیر است زیرا در غیر این صورت به زانو آسیب وارد می شود. ستون فقرات را کشیده و رو به بالا نگه دارید. بدن را بیش از میزان توانایی خود رو به جلو حرکت ندهید. سعی کنید این ژست را کاملا بدون عیب و نقص انجام دهید.

تمرین و حوصله دو اصل بسیار ضروری برای افرادی به شمار می آیند که می خواهند در انجام این ژست ماهر شوند. همان طور که در ابتدا ذکر شد، اگر یک فرد مبتدی هستید یا از ناحیه ی زانو دچار آسیب شده اید از انجام این ژست خودداری کنید. با این حال اگر از اراده ای قوی برخوردار هستید می توانید انجام این ژست را امتحان کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.