فواید دویدن برای لاغری و کاهش وزن

0

دویدن برای لاغری و کاهش وزن انتخاب بسیاری از مردم برای رسیدن به وزن ایده آل است. این ورزش برای سوزاندن کالری، بهبود  سوخت و ساز بدن و همچنین بهبود روند تمرین کردن بسیار عالی است و باعث می شود تا همانند یک دونده حرفه ای از ورزش لذت ببرید. گفته می شود که دویدن برای کسانی که می خواهند به سرعت وزن خود را کاهش دهند روش بسیار خوبی است. هر یک مایل (۱۶۰۰ متر) دویدن معادل با سوختن ۱۰۰ کالری است، به این معنی که شما باید حدود ۳۵ مایل را برای کاهش دادن یک پوند (۵۰۰ گرم) بدوید. به نظر می رسد برای از دست دادن نیم کیلو از وزنتان تلاش زیادی باید انجام دهید، اما همانطور که می دانید، کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن کار ساده ای نیست. دویدن صحیح برای کاهش وزن بسیار مهم تر از خود دویدن است. به دلیل فوایدی که دویدن بر روی بدن دارد، کارشناسان ورزش و تغذیه، این ورزش را برای کاهش وزن به افراد توصیه می کنند.

در ادامه به بررسی فواید دویدن برای لاغری و کاهش وزن میپردازیم.

بهبود سوخت و ساز

هنگامی که تمرینات سخت انجام می دهید، مانند یک دونده سوخت و ساز بدنتان افزایش می یابد. به عبارت دیگر، بطور طبیعی کالری بیشتری می سوزاند و بدنتان را در وضعیتی قرار می دهد که سوختن چربی ها حتی بعد از اینکه تمرینتان تمام شده است، سرعت بالاتری بگیرند.

سوزاندن کالری

برای افرادی که میخواهند وزن خود را کاهش دهند، هدف اصلی دویدن سوختن کالری است، که در نهایت باعث از دست دادن وزن اضافه در بدن می شود. اگر استراتژی راه رفتن و دویدن را امتحان کنید، نتایج قابل توجه و بهتری بدست می آورید.

محافظت از سلامت قلب

دویدن یک راه عالی برای حفظ سیستم قلب و عروق  است. افزایش ضربان قلب باعث می شود تا عروق خونی و شریان های حیاتی شما در تمرینات سخت قوی شوند. در عین حال کمک می کند تا میزان ضربان قلب و فشار خون شما را پایین بیاورد که فشار بر روی سیستم قلبی و عروقی را در دراز مدت کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید:

صرفه جویی در زمان

با اینکه که بسیاری از مردم یک ساعت از وقت خود را در باشگاه وزنه برداری یا انجام انواع دیگری از تمرینات استقامتی سپری می کنند، دویدن می تواند یکی از سریع ترین راه ها برای لذت بردن از یک تمرین موثر برای هر روز باشد.

مهارکنندۀ اشتها

پس از یک دوره طولانی، بدن کاملا احساس گرسنگی می کند، اما این تخلیه انرژی ذخیره شده در بدن است و بهانه ای نیست که فرد بخواهد پر خوری کند. اگر بر خواسته ی خود پافشاری بکنید تا این شکاف را در شکمتان بطور کامل پر کنید، بدنتان یاد می گیرد که چگونه با غذای کمی دریافت کند و کار بیشتری انجام دهد. بنابراین دویدن می تواند به مهارکننده ای طبیعی برای اشتها در طول زمان تبدیل شود.

تغییرات رژیم غذایی

با این تفاسیر، خوردن مواد مغذی به همراه ورزش کردن (دویدن) برای رشد ماهیچه ها و ریکاوری بدن ضروری است. اگر به همراه ورزش کردن غذاهای مغذی مصرف کنید، احساس بسیار بهتری خواهید داشت، تا اینکه غذاهایی بدون کربوهیدرات و تنها خوشمزه مصرف کنید، در این صورت تمام ورزش و تلاشی که کرده اید بی اثر می شود.

راحتی

مسلما دویدن برای لاغری راحت ترین ورزش است. هیچ نیازی به تجهیزات، هزینه های عضویت، مربی شخصی و حتی رفت و آمد به باشگاه یا مرکز اجتماعی ندارد. اگر یک جفت کفش ورزشی خوب دارید، برای شروع آماده به کار شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.