فواید دانه های کنجد

0

ارتباط میانِ روغن‌های طبیعی دانه‌های کنجد با کاهش فشار خون بالا در تعدادی از پژوهش‌ها ثابت شده است. این روغن‌ها به کاهش فشار سیستم قلبی – عروقی کمک کرده و از بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کنند. علاوه بر این، منیزیم نیز یک گشادکنندۀ عروق است که در دانه‌های کنجد وجود دارد و مصرف یک وعده از این دانه‌ها، تا ۲۵ درصد از نیاز روزانۀ شما به منیزیم را تامین می‌کند. در ادامه به بررسی سایر فواید دانه های کنجد می‌پردازیم.

پیشگیری از سرطان

با توجه به وجود طیف وسیعی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری در دانه‌های کنجد، جای تعجب نیست که این دانه‌ها با کاهش خطر ابتلا به سرطان پیوند خورده‌اند. علاوه بر این موارد، دانه‌های کنجد همچنین حاوی یک ترکیبِ غیرمتعارف و پیشگیری کننده از سرطان به نام «فیتات» هستند که همانند یک آنتی‌اکسیدان در بدن عمل کرده و اثرات رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند. در واقع پیشگیری از سرطان یکی از بهترین فواید دانه های کنجد است.

مدیریت دیابت

ترکیبات کنجد از جمله منیزیم، با کاهش احتمال ابتلا به دیابت و مدیریت علائم این بیماری ارتباط دارند. همچنین مشاهده شده است که روغن دانۀ کنجد می‌تواند به طور مثبتی داروهای مختلف از جمله گلیبنکلامید را – که توسط بیماران دیبات نوع ۲ مصرف می‌شود – تحت تاثیر قرار دهد. روغن کنجد عملکرد این دارو را افزایش داده و سطوح انسولین و گلوکز در بدن را تنظیم می‌کند، و در نتیجه باعث مدیریت علائم دیابت می‌شود.

سلامت استخوان

سطوح قابل توجهِ مواد معدنی در دانه‌های کنجد نظیر روی، کلسیم و فسفر، می‌تواند برای تقویت سلامت استخوان بسیار موثر باشد. این مواد معدنی بخش ضروریِ ساختِ استخوان‌های جدید در بدن هستند و همچنین به تقویت و ترمیم استخوان‌های ضعیف شده در اثر آسیب یا پوکی استخوان کمک می‌کنند.

بهبود هضم

دانه‌های کوچکِ کنجد سرشار از فیبر هستند. فیبر عنصری مهم برای سلامت گوارش است، زیرا به مدفوع حجم داده و کمک می‌کند تا راحت‌تر در میان روده‌ها عبور کند. این باعث می‌شود تا احتمال بروز یبوست و اسهال کاهش یافته و در عین حال از سلامت روده بزرگ محافظت شده و خطر بیماری‌های گوارشی و سرطان کاهش یابد.

بیشتر بخوانید:

کاهش التهاب

محتوای بالای مس در دانه‌های کنجد، عملکردهای ارزشمندی دارد که عبارتند از: کاهش التهاب مفاصل، استخوان‌ها و عضلات، که در نهایت باعث کاهش درد آرتریت می‌شود. مس همچنین یک مادۀ معدنی ضروری برای تقویت رگ‌های خونی، استخوان‌ها و مفاصل است.

محافظت در برابر تشعشع

یکی از ترکیبات ارگانیک کنجد sesamol نام دارد که با محافظت از DNA در برابر اثرات مضر تشعشع در ارتباط است. این تشعشعات می‌توانند ناشی از منابع تصادفی بوده و یا در اثر روند درمانی سرطان (شیمی‌درمانی و پرتو درمانی) باشند. دانه های کنجد می‌توانند قدرت بدن را افزایش داده و احتمال جهش سلولی و بروز انواع دیگر سرطان را کاهش دهند.

سایر فواید دانه های کنجد

  • بهبود سلامت دهان
  • مراقبت از پوست و مو
  • افزایش عملکرد متابولیک
  • کمک به رشد سلولی سالم
  • افزایش انرژی

هشدار

مصرف بیش از حد دانه های کنجد می‌تواند باعث ناراحتی معده و روده بزرگ شود. این دانه‌ها همچنین بدلیل داشتن مقادیر کمی از THC، ممکن است در تست‌های مواد مخدر نشان داده شوند. البته این عوارض فقط در صورتی پدیدار می‌شوند که مصرف کنجد بیش از حد باشد.

نظرات خود دربارۀ فواید دانه های کنجد را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.