اسپیرولینا چیست و چه فوایدی دارد؟

0

اسپیرولینا از محبوب‌ترین مکمل‌های غذایی در جهان است. این مکمل سرشار از مواد مغذی متنوع و آنتی‌اکسیدان‌هایی است که برای بدن و مغز مفید می‌باشند. در این مقاله به بررسی فواید اسپیرولینا می‌پردازیم که شواهد علمی از آنها حمایت می‌کنند.

مملو از مواد مغذی

اسپیرولینا یک ارگانیسم یا جاندار است که در آب‌های شیرین و شور رشد می‌کند. این جاندار نوعی سیانوباکتر است که خانواده‌ای از میکروب‌های تک‌سلولی بوده و معمولا به آنها جلبک آبی-سبز گفته می‌شود.

همانند گیاهان، سیانوباکتر نیز می‌تواند از طریق نور خورشید و فرآیندی به نام فوتوسنتز، انرژی تولید کند.

اسپیرولینا در زمان‌های باستان توسط تمدن آزتک‌ها مورد مصرف قرار می‌گرفت، اما محبوب شدن این جلبک زمانی اتفاق افتاد که ناسا ادعا کرد که می‌توان این جلبک را در فضا برای مصرف فضانوردان پرورش داد.

مقدار مصرف استاندارد اسپیرولینا در روز بین ۱ تا ۳ گرم است، اما دوزهایی بالاتر (تا ۱۰ گرم) نیز به طور موثر مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

این جلبک کوچک سرشار از مواد مغذی است. یک قاشق غذاخوری (۷ گرم) از پودر اسپـیرولینا خشک‌شده حاوی این ترکیبات است:

  • پروتئین: ۴ گرم
  • ویتامین ب۱ (تیامین): ۱۱ درصد نیاز روزانه (RDA)
  • ویتامین ب۲ (ریبوفلاوین): ۱۵ درصد
  • ویتامین ب۳ (نیاسین): ۴ درصد
  • مس: ۲۱ درصد
  • آهن: ۱۱ درصد
  • این جلبک همچنین حاوی مقادیر مناسبی از منیزیم، پتاسیم و منگنز بوده و همچنین مقادیر کمی از تقریبا سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن را در خود جای داده است.

بعلاوه، همین مقدار اسـپیرولینا (۷ گرم)، تنها ۲۰ کالری و ۱٫۷ گرم کربوهیدرات قابل هضم دارد.

شاید بتوان گفت که اسپیـرولینا مغذی‌ترین مادۀ غذایی در زمین است.

یک قاشق غذاخوری اسپیرولینا مقدار کمی چربی دارد – حدود ۱ گرم – که این چربی‌ها اسیدهای چرب امگا ۶ و امگا ۳ را شامل می‌شوند و نسبت‌شان به یکدیگر ۱٫۵ به ۱٫۰ است.

کیفیت پروتئین اسپیرولینا در مقایسه با تخم‌مرغ بسیار خوب است. این جلبک تمام آمینو اسیدهای ضروری و مورد نیاز بدن را دارا می‌باشد.

معمولا ادعا می‌شود که اسپیرولینا حاوی ویتامین ب۱۲ است، اما این ادعا درست نیست. این جلبک حاوی pseudovitamin B12 است که نشان داده شده اثری بر انسان‌ها ندارد.

خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی قدرتمند

آسیب اکسیداتیو می‌تواند برای DNA و سلول‌های شما مضر باشد.

این آسیب می‌تواند به التهاب مزمن ختم گردد که در بروز سرطان و سایر بیماری‌ها نقش دارد.

اسپیرولینا منبع بسیار خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها است که می‌توانند از بدن در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت کنند.

ترکیب اصلی و فعال این مکمل فیکوسیانین است. این مادۀ آنتی‌اکسیدانی باعث شده تا اسپیرولینا رنگی آبی-سبز داشته باشد.

فیکوسیانین می‌تواند با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و تولید مولکول‌های سیگنال‌دهندۀ التهابی را مهار کند. این باعث می‌شود تا اثرات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی موثری داشته باشد.

کاهش کلسترول بد و تری‌گلیسرید

بیماری قلبی اصلی‌ترین علت مرگ و میر در جهان است.

بسیاری از عوامل خطر با افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی در ارتباط هستند.

اینطور که به نظر می‌رسد، اسپیرولینا اثرات مثبتی بر روی بسیاری از این عوامل دارد. به طور مثال، این مکمل می‌تواند کلسترولی کلی، کلسترول بد (LDL) و تری‌گلیسرید را کاهش داده و در عین حال کلسترول خوب (HDL) را افزایش دهد.

در مطالعه‌ای که بر روی ۲۵ فردِ مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام شد، مشخص گردید که مصرف ۲ گرم اسپیرولینا در روز باعث بهبود چشمگیرِ این عوامل شده است.

مطالعۀ دیگری که بر روی افراد مبتلا به کلسترول بالا انجام گردید نشان می‌دهد که مصرف روزانۀ ۱ گرم اسپیرولینا باعث کاهش ۱۶٫۳ درصدیِ تری‌گلیسرید و کاهش ۱۰٫۱ درصدیِ کلسترول بد شده است.

نتایج مطالعات دیگر در این زمینه نیز مثبت هستند. اگرچه مقادیر استفاده شده در این مطالعات بالاتر و بین ۴٫۵ تا ۸ گرم بوده است.

بیشتر بخوانید:

اسپیرولینا

پیشگیری از اکسیداسیونِ کلسترول بد

ساختار‌های چربی در بدن مستعدِ آسیب اکسیداتیو هستند.

به این فرآیند پراکسیددار شدن لیپید گفته می‌شود که یکی از عوامل مهم در بروز بسیاری از بیماری‌های جدی است.

به طور مثال، یکی از قدم‌های کلیدی در ایجاد بیماری قلبی، اکسیداسیونِ کلسترول بد یا LDL است.

اینطور به نظر می‌رسد که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در اسپـیرولینا به ویژه برای کاهش پراکسیددار شدن لیپید در انسان‌ها و حیوانات موثر می‌باشند.

در مطالعه‌ای که بر روی ۳۷ فردِ مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام شد، مصرف ۸ گرم اسپیرولینا در روز با کاهش چشمگیرِ عوامل آسیب اکسیداتیو همراه بود. مصرف این مکمل همچنین باعث افزایش سطوح آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی در خون گردید.

خواص ضدسرطانی

برخی از شواهد نشان می‌دهند که اسپیرولینا حاوی خواص ضدسرطانی است.

تحقیقات انجام شده در حیوانات نشانگر این هستند که اسپیرولینا می‌تواند احتمال بروز سرطان و اندازۀ تومور را کاهش دهد.

اثرات اسپیرولینا بر روی سرطان دهان به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.

یک مطالعه به بررسی ۸۷ نفر در هند پرداخت که به فیبروز تحت مخاطی دهان (OSMF) دچار بودند.

آن دسته از افرادی که برای یک سال، روزانه ۱ گرم اسپیرولینا مصرف کرده بودند، ۴۵ درصد بهبودی داشتند. گروه کنترل – که اسپیرولینا مصرف نکرده بودند – تنها با ۷ درصد بهبودی مواجه شدند.

وقتی این افراد از مصرف اسپـیرولینا دست کشیدند، یکسال بعد زخم‌های ناشی از OSMF در تقریبا نیمی از آنها دوباره پدیدار شدند.

در مطالعه‌ای دیگر که بر روی ۴۰ فردِ مبتلا به OSMF انجام شد، مصرف ۱ گرم اسپیرولینا در روز، در مقایسه با داروی Pentoxyfilline ، اثرات بهتری در بهبودی علائم OSMF داشته است.

کاهش فشارخون

فشارخون بالا از عوامل اصلیِ در بروز بسیاری از بیماری‌های جدی است که عبارتند از حملات قلبی، سکته‌های مغزی و بیماری مزمنِ کلیه.

اگرچه ۱ گرم از اسپیرولینا بی‌اثر است، اما نشان داده شده که مصرفِ دوزِ ۴٫۵ گرمی آن در روز باعث کاهش فشارخون در افرادی می‌شود که فشارخونِ معمولی دارند.

تصور می‌شود که این کاهش ناشی از افزایش تولید نیتریک اسید است؛ یک مولکول سیگنال‌دهنده که به آرام و رقیق شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند.

بهبودی علائمِ رینیت آلرژیک

رینیت آلرژیک یا التهاب مخاط بینی آلرژیک باعث بروز التهاب در مجاری بینی می‌شود.

این عارضه توسط مواد حساسیت‌زای محیطی نظیر آلودگی، موی حیوانات و حتی گردِ گندم تحریک میشود.

اسپـیرولینا یک روش درمانی جایگزینِ محبوب برای علائم رینیت آلرژیک است و شواهدی وجود دارند که نشانگر موثر بودن این مکمل هستند.

در مطالعه‌ای که بر روی ۱۲۷ فردِ مبتلا به رینیت آلرژیک انجام شد، نشان می‌دهد که مصرف ۲ گرم اسپیرولینا در روز باعث کاهش چشمگیرِ علائمی نظیر ترشح بینی، عطسه کردن، احتقان بینی و خارش می‌شود.

سایر فواید اسپیرولینا

  • ممکن است برای مبارزه با کم‌خونی موثر باشد
  • ممکن است به بهبود قدرت و استقامت عضلانی کمک کند
  • ممکن است به کنترل قند خون کمک کند
منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.