خواص ترخون برای کاهش قند خون

0

ترخون (نام علمی Artemisia dracunculus L.) یک گیاه دارویی چندساله است که از خانوادۀ گل آفتابگردان می‌باشد. ترخون به طور گسترده‌ای برای طعم و عطر دادن به غذا استفاده می‌شود و همچنین کاربردهای دارویی دارد. طعم ترخون ملایم بوده و برای استفاده در کنار غذاهایی نظیر ماهی، گوشت گاو، مرغ، مارچوبه، تخم‌مرغ و سوپ مناسب است. در این مقاله به بررسی خواص ترخون می‌پردازیم.

حاوی مواد مغذی اما کم‌کالری

ترخون کالری و کربوهیدرات کمی دارد، اما حاوی برخی مواد مغذی است که می‌توانند برای سلامتی مفید باشند.

یک قاشق غذاخوری (۲ گرم) ترخون خشک‌شده حاوی ترکیبات زیر است:

  • کالری: ۵
  • کربوهیدرات: ۱ گرم
  • منگنز: ۷ درصد نیاز روزانه (RDI)
  • آهن: ۳ درصد
  • پتاسیم: ۲ درصد

منگنز یک مادۀ مغذی ضروری است که در سلامت مغز، رشد، سوخت‌وساز و کاهش استرس اکسیداتیو در بدن نقش دارد.

آهن برای عملکرد سلولی و تولید خون بسیار مهم است. کمبود آهن می‌تواند به کم‌خونی، خستگی و ضعف بی‌انجامد.

پتاسیم یک مادۀ معدنی بوده که برای عملکرد مطلوبِ قلب، ماهیچه و اعصاب حیاتی است. بعلاوه، تحقیقات نشان می‌دهند که پتاسیم برای کاهش فشارخون نیز مفید است.

اگرچه مقادیر این مواد مغذی در ترخون چندان قابل توجه نیستند، اما مصرف این گیاه دارویی همچنان می‌تواند برای سلامتی مفید باشد.

خواص ترخون برای کاهش قند خون

انسولین نوعی هورمون است که به انتقال گلوکز به سلول‌ها و استفاده شدن آن به‌عنوان انرژی کمک می‌کند.

عواملی همچون رژیم غذایی و التهاب می‌توانند باعث مقاومت به انسولین شوند و به افزایش سطوح گلوکز بی‌انجامند.

نشان داده شده که ترخون به بهبود حساسیت به انسولین و مصرف گلوکز توسط بدن کمک می‌کند.

در یک مطالعۀ هفت روزه که بر روی حیوانات دیابتی انجام شد، عصاره ترخون به کاهش تراکم گلوکز خون به میزانِ ۲۰ درصد کمک کرد.

علاوه بر این، یک مطالعۀ ۹۰ روزه به بررسی اثر ترخون بر حساسیت به انسولین، ترشح انسولین و کنترل قند خون در ۲۴ نفر که به تحمل ناقص گلوکز دچار بودند، پرداخت.

افرادی که ۱۰۰۰ میلی‌گرم ترخون را قبل از صبحانه و شام دریافت کردند، با کاهش کافیِ ترشحِ انسولین کلی مواجه شدند، که به برقراری تعادلِ سطوح قند خون در طول روز کمک کرد.

بهبود خواب و تنظیم الگوهای خواب

خواب ناکافی با نتایج منفی سلامتی پیوند داشته و می‌تواند با افزایش خطر بیماری‌های جدی نظیر دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی همراه باشد.

تغییر در ساعات کاری، سطوح بالای استرس یا زندگی شلوغ، در کاهش کیفیت خواب نقش دارند.

قرص‌های خواب معمولا برای کمک به رفع مشکلات خواب استفاده می‌شوند، اما این داروها می‌توانند به بروز مشکلات دیگری نظیر افسردگی یا سوءمصرف مواد بی‌انجامند.

گیاهان درمنه از جمله ترخون، برای درمان بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله خواب ضعیف مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

در مطالعه‌ای که بر روی موش‌ها انجام شد، اینطور به نظر رسید که گیاهان درمنه اثری آرامبخش داشته و به تنظیم الگوهای خواب کمک کردند.

با این حال، بدلیل کوچک بودن مقیاسِ این مطالعه، برای تایید این خواص ترخون ، به پژوهش‌های بیشتری – به ویژه بر روی انسان‌ها – نیاز است.

افزایش اشتها

از دست دادن اشتها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ از جمله افسردگی، سن و سال یا شیمی‌درمانی. اگر این مشکل برطرف نگردد، می‌تواند به سوءتغذیه و کاهش کیفیت زندگی بی‌انجامد.

نامتعادلی هورمون‌های گرلین و لپتین ممکن است باعث کاهش اشتها شود. وقتی سطوح گرلین بالا می‌روند، احساس گرسنگی ایجاد می‌شود. از طرف دیگر، افزایش سطوح لپتین، باعث بروز احساس سیری می‌شود.

در مطالعه‌ای که بر روی موش‌ها انجام شد، نقش عصاره ترخون در تحریک اشتها بررسی گردید. نتایج نشان می‌دهند که عصاره ترخون باعث کاهش انسولین و ترشح لپتین شده و وزن را افزایش می‌دهد.

این یافته‌ها نشانگر این هستند که عصاره ترخون ممکن است به افزایش احساس گرسنگی کمک کند. با این حال، نتایج این مطالعه با یک رژیم پرچرب همراه بودند. برای تایید اثرات ترخون بر اشتها، به تحقیقات بیشتری بر روی انسان‌ها نیاز است.

خواص ترخون

کمک به تسکین درد

ترخون در طب سنتی برای درمان درد استفاده می‌شود.

یک مطالعۀ ۱۲ هفته‌ای به بررسی اثرات یک مکمل غذایی به نام Arthrem – که حاوی عصاره ترخون است – و تاثیر آن بر درد در ۴۲ نفر که به پوکی استخوان مبتلا بودند پرداخت.

افرادی که روزانه دو مرتبه و به میزانِ ۱۵۰ میلی‌گرم Arthrem را مصرف کرده بودند، بهبودی قابل توجهی را در علائم خود تجربه کردند. این بهبودی در گروهی که دو مرتبه ۳۰۰ میلی‌گرم از این مکمل را مصرف می‌کردند و گروه دارونما مشاهده نشد.

محققین می‌گویند که مقادیر پایین‌تر ممکن است موثرتر باشند، زیرا بدن آنها را بهتر از مقادیر بالاتر تحمل می‌کند.

سایر مطالعات انجام شده بر روی موش‌ها نشان می‌دهند که گیاهان درمنه برای درمان درد مفید بوده و تصور می‌شود که می‌توان از آنها به‌عنوان درمانی جایگزین برای مدیریت درد استفاده کرد.

خواص ضدباکتریایی

درخواست استفاده از افزودنی‌های طبیعی و جایگزین کردن آنها با نگهدارنده‌های شیمیایی در کارخانجات غذایی رو به افزایش است. روغن‌های عصاره گیاهی از جایگزین‌های محبوبی هستند.

افزودنی‌های غذایی برای کمک به بهبود بافت، پیشگیری از جدایی مواد غذایی، نگهداری غذا و مهار کردن باکتری‌ها (مانند اشریشیا کلی) استفاده می‌شوند.

یک مطالعه به بررسی اثرات روغن عصاره ترخون بر روی باکتری‌های اشریشیا کلی و استافیلوکوکوس اورئوس پرداخت. این دو باکتری باعث بروز بیماری‌های غذایی می‌شوند. در این تحقیق از پنیر سفید ایرانی استفاده شد که حاوی ۱۵ و ۱۵۰۰ µg/mL روغن عصاره ترخون بود.

نتایج نشان دادند که تمام نمونه‌های پنیر حاوی روغن ترخون، اثرات ضدباکتریایی بر روی اشریشیا کلی و استافیلوکوکوس اورئوس داشتند. محققین نتیجه‌گیری کردند که ترخون ممکن است گزینه‌ای موثر برای نگهداری از مواد غذایی از جمله پنیر باشد.

سایر خواص ترخون

ادعا می‌شود که ترخون حاوی خواص دیگری است که هنوز تحقیقاتی بر روی آنها صورت نگرفته است.

  • خواص ترخون برای قلب: ترخون معمولا به‌عنوان یک گیاه دوستدار قلب در رژیم غذایی مدیترانه‌ای استفاده می‌شود. فواید این رژیم غذایی تنها ناشی از مواد غذایی گنجانده شده در آن نیستند، بلکه با گیاهان دارویی و ادویه‌های استفاده شده در این رژیم نیز در ارتباطند.
  • کاهش التهاب: ستوکین‌ها پروتئین‌هایی هستند که در بروز التهاب نقش دارند. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که مصرف عصاره ترخون به مدت ۲۱ روز باعث کاهش چشمگیر سیتوکین‌ها می‌شود.
منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.