استفاده از دندان مصنوعی چه مزایایی دارد

0

‌بیش از ۳۰ میلیون آمریکایی به دلایل مختلفی از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند. چکاپ مداوم و بهداشت دهانی مناسب به منظور حفظ سلامت دندان‌هایتان، مستلزم گذراندن مسیری طولانی است، اما برخی افراد نمی‌توانند به‌سادگی از عهده‌ی چکاپ منظم و مراقبت‌های پیشگیرانه برآیند، به‌طوری که منجر به مشکلات متعددی برای دندان‌ها می‌شوند. به طور مثال شرایط خاصی مثل دیابت می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای دندان‌ها شود. همچنین ممکن است شما در یک تصادف دندان‌هایتان را از دست بدهید. تمام این مشکلات می‌توانند باعث شوند که شما از دندان مصنوعی استفاده کنید.

دلایلی برای استفاده از دندان مصنوعی

همانطور که ذکر شد، افراد به دلایل متفاوتی از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند. در حال حاضر برای بهبود معایب خاص دندان از تکنولوژی جدید استفاده می‌شود، ولی استفاده از دندان مصنوعی هنوز هم یک راه موثر برای جلوگیری و درمان مشکلات خاص مربوط به دندان است. در اینجا می‌خواهیم به برخی از دلایلی که افراد استفاده از دندان مصنوعی را انتخاب می‌کنند، اشاره کنیم.

افزایش اعتماد به نفس

داشتن یک سری دندان مرواریدی باعث می‌شود که اغلب اوقات بخندید و در همان لحظه اعتماد به نفس‌تان نیز افزایش می‌یابد. در برخی موارد، دندان مصنوعی به عنوان یک گزینه‌ی زیبایی به خدمت گرفته می‌شود. این اتفاق زمانی می‌افتد که ظاهر دندان های جلویی‌تان نقصی داشته باشد. در این مورد شما می‌توانید داشتن دندان مصنوعی را قبل از اینکه درنهایت درگیر یک مشکل دندان شوید انتخاب کنید. بررسی‌ها نشان میدهد زنانی که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند، بیشتر می‌خندند. احساس خوب داشتن راجع به خودتان قطعا یک تقویت کننده‌ی اعتماد به نفس برای شماست.

جویدن و صحبت کردن عادی

شاید برخی افراد دندان های توخالی داشته باشند که ممکن است خوردن غذاهای خاصی را با مشکل مواجه کنند. شاید همین موضوع وقتی که دندان کرم خورده، افتاده یا بیماری لثه دارید هم اتفاق بیوفتد. با استفاده از دندان مصنوعی می توانید از بدتر شدن این موضوع جلوگیری کنید و توانایی‌تان را برای یک جویدن نرمال دوباره بدست بیاورید. به خاطر داشته باشید که ممکن است مدت زمانی زیادی نیاز باشد تا به استفاده از دندان های مصنوعی عادت کنید و بتوانید دوباره درست صحبت کنید و درست بجوید، اما درنهایت یاد خواهید گرفت که چگونه به طور عادی این فعالیت‌ها را انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

جلوگیری از لثه‌های قرمز و ورم کرده

بسیاری از افراد زودتر از سایرین با التهاب لثه در زندگی‌شان روبرو می‌شوند و با خونریزی و سست شدگی لثه‌ی دندان ها سروکار دارند. در برخی موارد التهاب لثه منجر به آماس و ورم لثه‌ای می‌شود که می تواند یک بیماری جدی در اطراف دندان ها باشد. برخی افراد از تمیز کردن ساده‌ی دندان‌ها و مراقبت بهتر دهانی سود می‌برند، اما همین موارد میتوانند برای برخی سخت و طاقت‌ فرسا بوده و در نهایت هم عدم رعایت آن ها  باعث از دست دادن سلامت استخوان ها شده و یا منجر به کشیدن دندان شود. استفاده از دندان مصنوعی می تواند تمام این موارد را حل کند و شما را از داشتن خونریزی و ورم لثه نیز حفظ کند.

دندان مصنوعیجوان‌تر می‌شوید

این امر کاملا طبیعی است که موضوع دندان را با سن مرتبط بدانیم. بروز زود هنگام مشکلات دندان در زندگی‌تان می‌تواند باعث شود تا شما پیرتر به نظر برسید. مشکلات دندان ممکن است باعث افتادگی ماهیچه ‌های صورتتان شده و باعث ‌شوند تا شما خیلی پیرتر از آنچه که واقعا هستید به نظر برسید. دندان مصنوعی از این ماهیچه ها حفاظت می‌کند و کمک می‌کند تا جوانی خودتان را حفظ کنید.

تنظیم فاصله‌ی بین دندان‌ها

یکی از دلایل اصلی برای استفاده از دندان مصنوعی این است که می‌تواند فاصله‌ ی موجود بین دندان هایتان را درست کند. اگر دندان هایتان افتاده باشند و یا تغییر مکان داده باشند، دندان مصنوعی می‌تواند تفاوت های مفیدی را ایجاد کند. در بسیاری از موارد وقتی که شما مبتلا به بیماری لثه‌ی زیرین هستید، دندانهایتان تغییر موضع می‌دهند. بدلیل مقدور نبودن مشاهده‌ی لثه یا بیماری های اطراف دندان معمولا جلوگیری از آسیب، سخت می باشد. برای مثال اگر دندانی از دست داده باشید، احتمال آن وجود دارد که مبتلا به بیماری لثه ی پیشرفته ای باشید. بیشتر این موارد می‌توانند با مراقبت صحیح و دندان مصنوعی حل شوند.

کمک به جایگزینی دندان‌های افتاده

وقتی که تعدادی دندان از دست می‌دهید، احتمالا استفاده از دندان مصنوعی یک راه خوب برای حل مشکلات شماست. در این مورد لازم است که از دندان مصنوعی استفاده کنید، در غیر این صورت قادر نخواهید بود که فشار وارد شده روی باقی دندان ها را تحمل کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.