خواص چای سفید برای سلامتی

0

در این مقاله به بررسی خواص چای سفید می‌پردازیم که این خواص از حمایت علمی برخوردار هستند. چای سفید از گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود. برگ‌ها و جوانه‌های این گیاه قبل از کاملا باز شدن و زمانی که با موهای سفید رنگ پوشیده شده‌اند برداشت می‌شوند. به همین دلیل است که به این چای، چای سفید می‌گویند.

چای سیاه و سبز نیز از گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می‌شوند. اما از فرآیندهای متفاوتی برای طعم و عطر دادن به این دو نوع چای استفاده می‌شود.

در میان این سه نوع چای، چای سفید کمترین میزانِ فرآوری را داشته و بیشترین مقدار آنتی‌اکسیدان را دارد.

تصور می‌شود که خواص چای سفید ناشی از همین محتوای آنتی‌اکسیدان بالا باشد. به طور مثال، این چای ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی، مبارزه با پیری پوست و حتی کاهش وزن کمک کند.

غنی از آنتی‌اکسیدان

چای سفید سرشار از  پلی‌فنول‌هایی به نام کاتچین است.

پلی‌فنول‌ها مولکول‌هایی بر پایۀ گیاهان هستند که در بدن به‌عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها از سلول‌ها در برابر ترکیباتی به نام رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند.

سطوح بالایِ آسیب رادیکال آزاد می‌توانند اثرات مخربی بر روی بدن داشته باشند. این آسیب با پیری، التهاب مزمن، سیستم ایمنی ضعیف و انواع بیماری‌های مخرب در ارتباط است.

خوشبختانه به نظر می‌رسد که خواص چای سفید برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد بسیار مفید هستند. در واقع، مطالعات نشان می‌دهند که چای سفید فواید آنتی‌اکسیدانی شبیه به چای سبز دارد که فواید این چای بسیار شناخته شده هستند.

یک مطالعه درون‌کشتگاهی نشان می‌دهد که عصاره چای سفید می‌تواند برای محافظت از سلول‌های عصبی حیوانات در برابر یکی از آسیب‌های رادیکال آزاد به نام هیدروژن پراکسید مفید باشد.

اگرچه نتایج مطالعات درون‌کشتگاهی نویدبخش هستند، اما برای بررسی چای سفید و فواید آنتی‌اکسیدانی‌اش به پژوهش‌های انسانی بیشتری نیاز است.

کاهش خطر بیماری قلبی

بیماری قلبی یکی از اصلی‌ترین دلایل مرگ و میر در سراسر جهان است.

این بیماری پیوند قدرتمندی با التهاب مزمن دارد که خود با عوامل مختلفی در ارتباط است. این عوامل عبارتند از رژیم غذایی، ورزش و عادت‌های روزمره نظیر سیگار کشیدن.

پلی‌فنول‌های چای سفید ممکن است از طرق مختلف به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کنند.

به طور مثال، چندین مطالعه نشان داده‌اند که پلی‌فنول‌ها ممکن است به آرام کردن رگ‌های خونی و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کنند.

سایر مطالعات نشان می‌دهند که پلی‌فنول‌ها ممکن است از اکسید شدنِ کلسترول LDL جلوگیری کنند، که خود یکی دیگر از عوامل خطر برای بیماری قلبی می‌باشد.

در تحلیلی که بر روی پنج مطالعه صورت گرفت، دانشمندان دریافتند افرادی که سه فنجان (یا بیشتر) چای در روز مصرف می‌کنند، ۲۱ درصد کمتر با خطر بیماری قلبی روبه‌رو هستند.

اگرچه این نتایج نشان می‌دهند که چای سفید ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد، اما برای داشتن قلبی سالم، ایجاد تغییرات مثبت در سبک زندگی نیز مهم می‌باشد. این تغییرات عبارتند از مصرف بیشتر میوه و سبزیجات، ورزش منظم و استراحت کافی.

خواص چای سفید برای کاهش وزن

وقتی به چای‌های لاغرکننده فکر می‌کنیم، معمولا چای سبز اولین گزینه‌ای است که به ذهن‌مان می‌رسد.

با این حال، چای سفید ممکن است به اندازۀ چای سبز برای سوزاندن چربی موثر باشد.

هر دو چای حاوی سطوح مشابهی از کافئین و کاتچین‌ها نظیر اپیگالوکاتچین گالات (EGCG) هستند که این ترکیب با سوزاندن چربی ارتباط دارد. به نظر می‌رسد که این ترکیبات برای چربی‌سوزی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به طور مثال، یک مطالعه درون کشتگاهی نشان می‌دهد که عصاره چای سفید می‌تواند تجزیۀ چربی را تحریک کرده و از تشکیل سلول‌های چربی جدید جلوگیری کند. این اثر عمدتا به دلیل وجود EGCG بوده است.

بررسی مطالعات نشان می‌دهد که چای سفید ممکن است به افزایش ۴ تا ۵ درصدی سوخت‌وساز بدن کمک کند. این میزان می‌تواند معادل سوزاندنِ ۷۰ تا ۱۰۰ کالری بیشتر در روز باشد.

از آنجایی که شاید چای سفید چندان محبوب نیست، پژوهشی دربارۀ اثرات درازمدتِ آن بر روی کاهش وزن انجام نشده و در این مورد به تحقیقات بیشتری نیاز است.

محافظت از دندان‌ها در برابر باکتری‌ها

چای سفید منبع خوبی از فلوراید، کاتچین‌ها و تانین‌ها است.

این ترکیب مولکولی می‌تواند از طریق مبارزه با باکتری‌ها و شکر، به تقویت دندان‌ها کمک کند.

فلوراید می‌تواند با مقاوم کردن سطح دندان‌ها در مقابل حملاتِ اسیدیِ باکتری‌ها و شکر، از بروز حفره‌های دندان جلوگیری کند.

کاتچین‌ها آنتی‌اکسیدان‌های گیاهی هستند که به وفور در چای سفید وجود دارند. نشان داده شده که این ترکیبات برای مهارِ رشد باکتری‌های پلاک دندان موثر هستند.

تانین‌ها نیز نوع دیگری از پلی‌فنول هستند که در چای سفید یافت می‌شوند. مطالعات نشان می‌دهند که ترکیب تانین‌ها و فلوراید می‌تواند رشد باکتری‌های سازندۀ پلاک دندان را مهار کند.

خواص چای سفید برای مبارزه با سرطان

سرطان دومین علت مرگ‌ومیر در آمریکا است.

چندین مطالعه درون‌کشتگاهی نشان داده‌اند که چای سفید دارای اثرات ضدسرطانی است.

در یک مطالعه درون‌کشتگاهی عصاره چای سفید باعث تحریک مرگ سلولی در چندین نوع از سرطان‌های ریه شده است.

دو مطالعه درون‌کشتگاهی دیگر به بررسی اثرات چای سفید بر روی سلول‌های سرطان روده بزرگ پرداخته‌اند.

این مطالعات کشف کرده‌اند که عصاره چای سفید رشد سلول‌های سرطان روده بزرگ را سرکوب کرده و تکثیر آنها را متوقف می‌کند. همچنین آنتی‌اکسیدان‌های موجود در عصاره چای سفید از سلول‌های عادی در برابر آسیب ناشی از مولکول‌های مخرب محافظت می‌کنند.

با این حال، ذکر این نکته مهم است که این مطالعات درون‌کشتگاهی مقادیر بالایی از چای سفید را استفاده کرده‌اند. برای درکِ اثرات مصرف چای سفید بر سرطان، به مطالعات انسانی بیشتری نیاز است.

کاهش خطر مقاومت به انسولین

انسولین یک هورمون بسیار مهم است که به انتقال مواد مغذی از جریان خون به سلول‌ها و استفاده شدن یا ذخیره شدن آنها کمک می‌کند.

با این حال، در نتیجۀ چندین عامل مختلف از جمله مصرف بالای قند، بدنِ برخی از مردم دیگر به انسولین واکنش نشان نمی‌دهد. به این وضعیت مقاومت به انسولین گفته می‌شود.

متاسفانه مقاومت به انسولین بسیار شایع است و با بسیاری از مشکلات سلامتی مزمن نظیر دیابت نوع ۲، بیماری قلبی و سندرم متابولیک ارتباط دارد.

جالب است که یافته‌ها نشانگر این هستند که پلی‌فنول‌ها (از جمله پلی‌فنول‌های چای سفید) ممکن است میزانِ مقاومت به انسولین را کاهش دهند.

مطالعات حیوانی نشان می‌دهند که EGCG و سایر پلی‌فنول‌های موجود در چای سفید می‌توانند اثرات انسولین را تقویت کرده و از بالا رفتن سطوح قند خون جلوگیری کنند.

سایر خواص چای سفید

  • ترکیبات موجود در چای سفید ممکن است از بدن در برابر پوکی استخوان محافظت کنند.
  • خواص چای سفید ممکن است با پیری پوست مقابله کنند.
  • این چای ممکن است از بدن در برابر بیماری‌های پارکینسون و آلزایمر محافظت کند.
منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.