بهترین ویتامین های ضد سرطان

0

بهترین راه برای دور نگه داشتن سرطان، دنبال کردن سبکی از زندگی است که از آن پیشگیری کند. غذاهای سالم و مغذی بخش مهمی از یک برنامۀ ضدسرطان هستند. در این مقاله بهترین ویتامین های ضد سرطان را بررسی خواهیم کرد.

بتاکاروتن

این ماده متشکله از ویتامین A در اغلب سبزیجات سبز و نارنجی‌رنگ نظیر هویج، سیب‌زمینی شیرین، اسفناج، کلم کالی و سایر سبزی‌های برگدار وجود دارد. بتاکاروتن یک مادۀ مغذی فوق‌العاده است که بر اساس نتایج پژوهش‌ها، از ریه‌ها در برابر سمومی که با سرطان ریه در ارتباط هستند محافظت می‌کند.

بر اساس نتایج یک مطالعه، افرادی که سیگار را ترک کرده‌اند و روزانه سبزیجات سبز و زردرنگِ سرشار از بتاکاروتن مصرف می‌کنند، خطر بروز سرطان معده و ریه در آنها کاهش می‌یابد.

ویتامین B6

یکی از بهترین ویتامین های ضد سرطان است. این نوع ویتامین ب برای حفظ سلامتی سیستم ایمنی بدن ضروری بوده و به محافظت از دستگاه تنفسی در برابر آلودگی و عفونت کمک می‌کند. این ویتامین در مطالعات مختلف به محافظت از بدن در برابر سرطان دهانه رحم کمک کرده است. ویتامین B6 در درجۀ اول در این مواد غذایی یافت می‌شود: هویج، سیب، گوشت اندام‌ها، موز، سبزیجات برگدار و سیب زمینی شیرین.

ویتامین C

بیشتر بخوانید:

تحقیقات فراوانی بر روی این ویتامین انجام گرفته و نتایج نویدبخش این هستند که ویتامین C در مبارزه با سرطان، هم پیشگیری و هم مدیریت بیماری، نقش دارد. در مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده، ۴۰ بیمار مبتلا به سرطان‌های سینه، تخمدان، رحم یا گردن رحم، مقادیر بالایی از اسید اسکوربیک (ویتامین ث) و سایر ویتامین‌ها را دریافت کردند.

از طرفی ۶۱ بیمار که به سرطان‌های دیگر مبتلا بودند، همین برنامه را دنبال کردند و ۳۱ بیمار هم هیچگونه مکمل ویتامینی دریافت نکردند و نقش گروه کنترل را برعهده داشتند. بیمارانِ گروه کنترل به طور متوسط ۵٫۷ ماه زنده ماندند. در سایر بیماران، ۸۰ درصد از آنها که به سرطان‌های سینه، تخمدان، رحم یا گردن رحم مبتلا بودند، ۱۲۲ ماه زنده ماندند. بیمارانی که سرطان‌های دیگری داشتند، به طور متوسط ۷۲ ماه زنده ماندند. معنای این اعداد چنین است که ویتامین‌درمانی بین ۱۳ تا ۲۱ برابر طول عمر این بیماران سرطانی را افزایش داد و ویتامین C از بهترین ویتامین های ضد سرطان است.

اسید فولیک

در مطالعات، اسید فولیک که با نام‌های فولات یا ویتامین B9 نیز شناخته می‌شود، به محافظت در برابر سرطان دهانه رحم کمک کرده و برای تشکیل مطلوبِ مواد ژنتیک در بدن – DNA و RNA – ضروری می‌باشد. اسید فولیک در چغندر، کلم، سبزیجات برگدار تیره، تخم‌مرغ، مرکبات و اغلب ماهی‌ها وجود دارد.

ویتامین E

علاوه بر محافظت از بدن در برابر سرطان روده، ویتامین E همچنین به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند عمل می‌کند که آسیب ناشی از ازن و آلاینده‌های موجود بر روی سلول‌ها را کاهش می‌دهد. این ویتامین در تخم‌مرغ، جگر، روغن‌ سبزیجات پالایش‌نشده و سبزیجات برگدار تیره یافت می‌شود.

نظر شما دربارۀ ویتامین های ضد سرطان چیست؟ دیدگاه‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.