بهترین گیاهان و ادویه های ضد التهاب

0

التهاب واکنش حفاظت‌کننده‌ای بدن به صدمات یا آسیب‌ها می‌باشد و به فرآیند بهبود و ترمیم طبیعی بدن کمک می‌کند. این موضوع زمانی به مشکل تبدیل می‌شود که بدن به التهاب مزمن دچار شود. بسیاری از عوامل استرس‌زا در زندگی امروزی، نظیر آلودگی، حساسیت‌های غذایی و اضافه وزن می‌توانند به بروز التهاب مزمن منجر شوند. اینجاست که باید به فکر مواد ضد التهاب طبیعی باشید.

التهاب مزمن با طیف گسترده‌ای از بیماری‌های گوناگون پیوند خورده است؛ این بیماری‌های عبارتند از سرطان، دیابت، آلزایمر، بیماری قلبی و اختلال کم‌توجهی (ADD).

اجباری نیست که التهاب را به‌عنوان بخشی از زندگی امروزی قبول کنید؛ گیاهان دارویی و ادویه‌های ضد التهاب فراوانی وجود دارند که می‌توانند به کاهش التهاب در بدن کمک کنند.

زردچوبه

عامل ضد التهاب زردچوبه رنگدانه‌ای به نام کورکومین است. طب سنتی چین هزاران سال است که از زردچوبه و کورکومین برای کاهش التهاب و همچنین درمان اختلالات گوارشی، زخم‌ها و عفونت‌ها استفاده می‌کند.

چای سبز

اثرات پیشگیرانۀ چای سبز در مقابل بیماری‌های قلبی – عروقی و سرطان کاملا ثابت شده‌اند. مطالعات اخیر نشان می‌دهند که چای سبز برای درمان التهاب و به خصوص التهاب ناشی از بیماری آرتریت بسیار موثر است. این چای همچنین می‌تواند برای کاهش التهاب دستگاه گوارشی و کمک به بهبود بیماری کرون مفید باشد.

پیشنهاد می‌شود که روزی ۳ تا ۴ فنجان چای سبز میل کنید.

پوست تنۀ بید سفید

استفاده از پوست تنۀ درخت بید سفید برای درمان درد و التهاب به زمان مصر و رُم باستان بازمی‌گردد. بسیاری از مطالعات نشان می‌دهند که پوست این درخت اثری شبیه به آسپرین داشته و در عین حال عوارض جانبی کمتری نسبت به این دارو دارد.

فلفل چیلی (تند)

ترکیب شیمیایی «کپسایسین» است که باعث تُند شدن مزۀ فلفل می‌گردد. همین کپسایسین است که حاوی اثرات ضد التهابی بوده و به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کند.

صمغ کندر

کندر یا Boswellia نوعی درخت بومی در کشور هند می‌باشد و البته در مناطق دیگری نیاز یافت می‌شود. صمغ کندر از همین درخت بدست می‌آید. این صمغ حاوی خواص ضد التهابی، ضد درد و ضد آرتریت می‌باشد. در حال حاضر از صمغ کندر برای درمان اختلالات مفاصل التهابی و انحطاطی استفاده می‌شود.

فلفل سیاه

این ادویۀ محبوب سرشار از خواص ضد التهابی است. طعم متمایز این ادویه ناشی از نوعی ترکیب شیمیایی به نام پیپرین است. مطالعات نشان می‌دهند که حتی مصرف کم فلفل سیاه می‌تواند به کاهش التهاب کمک کند. این ادویه قادر است از گسترش سرطان جلوگیری کرده و علائم آرتریت و درد را سرکوب کند.

رزماری

در مطالعه‌ای، افراد شرکت‌کننده به مدت ۷ روز مقدار کمی از انواع مختلف گیاهان دارویی و ادویه‌ها را دریافت کردند. نتایج نشان داد که رزماری یکی از قوی‌ترین اثرات حفاظت‌کننده را در مقابل التهاب و اکسیداسیون دارد.

زنجبیل

تحقیق‌ها نشان می‌دهند که اثرات درمانی زنجبیل از داروهای ضد التهاب غیراستروییدی – که برای درمان درد و التهاب استفاده می‌شوند – بهتر است. زنجبیل همچنین از فعال شدن برخی از ژن‌های مرتبط با واکنش التهابی بدن جلوگیری کرده و آنها را مهار می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.