بهترین تمرینات بدنسازی

0

حرکات و تمرینات فراوانی وجود دارند که می‌توانند به ساخت عضلات در بدن کمک کنند، اما بهترین تمرینات بدنسازی کدامند؟ با کدام حرکات می‌توان بهترین نتیجه را در کمترین زمان بدست آورد و همچنین تا جای ممکن از آسیب دیدن جلوگیری کرد؟ در این مقاله به بررسی بهترین تمرینات بدنسازی می‌پردازیم.

بهترین تمرینات بدنسازیاسکات المپیک

این یک حرکت مورد علاقه برای بدنسازان قدیمی است. این نوع اسکات نیروی زانوها را بر روی انگشتان پا انداخته و اجازه می‌دهد تا بالا تنه‌تان صاف باشد. این باعث می‌شود تا تمرکز حرکت بر روی ماهیچه چهارسر ران قرار بگیرد. البته اگرچه اسکات المپیک بیشتر ماهیچه چهارسر ران را درگیر می‌کند، اما ماهیچه‌های سرینی و عقب ران را نیز تمرین می‌دهد.

بهترین تمرینات بدنسازیددلیفت

از اصلی‌ترین تمرین‌ها و شاید بهترین برای توسعۀ عضلات کمر است. ددلیفت علاوه بر اینکه عضلات کمر را درگیر می‌کند، باعث واکنش هورمونی در بدن می‌شود که برای ساخت عضلات بدون‌چربی بسیار مفید است.

بهترین تمرینات بدنسازیپرس سینه

آرنولد شوارتزنگر، داگ یانگ، رانی کالمن و بیل کازمیر همگی از پرس سینه به‌عنوان یک حرکت اصلی در تمرین‌های سینۀ خود استفاده می‌کردند. این حرکت قدیمی و محبوب بسیار برای ساخت عضلات موثر است، زیرا اجازه می‌دهد تا نسبت به سایر تمرین‌های بالاتنه، وزن بیشتری را بلند کرده و در نتیجه رشد بالاتنۀ قابل‌توجهی داشته باشید.

بهترین تمرینات بدنسازیپرس سرشانه

یکی از بهترین تمرینات بدنسازی برای تقویت ماهیچه دالی (شانه) است. این حرکت همچنین پشت‌بازوها را درگیر می‌کند. حواستان باشد که پرس با فشار همراه نباشد و زانوها را خم نکرده و بالا نپرید. اینکار باعث می‌شود تا به جای عضلات سرشانه، پاها شروع‌کنندۀ حرکت باشند.

بیشتر بخوانید:

بهترین تمرینات بدنسازیزیربغل خم

این حرکت را می‌توانید به طور معمولی یا با استفاده از یک میز انجام دهید. هر دو را بررسی کنید تا متوجه شوید که کدام برایتان بهترین است. فارغ از سبکی که برای انجام این حرکت انتخاب می‌کنید، نکتۀ مهم این است که تیغه‌های شانه را در مرحلۀ بالایی حرکت به هم فشار دهید. این تمرین تمام عضلات کمر را درگیر می‌کند و از حرکات مورد علاقۀ رانی کالمن می‌باشد.

بهترین تمرینات بدنسازیبارفیکس دست باز

برای تقویت عضلات کمر، انجام بارفیکس دست باز کاملا ضروری است. برای انجام این حرکت، میلۀ بارفیکس را طوری بگیرید که دستان‌تان بازتر از شانه‌ها باشند و در هر مرتبه انجام حرکت، تا آخر پایین بیایید. همچنین هنگام بالا رفتن کم‌کاری نکنید و آنقدر بالا بروید تا میله بارفیکس حدودا هم‌سطح سینه‌تان قرار بگیرد.

بهترین تمرینات بدنسازیجلوبازو هالتر

برای این حرکت از هالتر صاف استفاده کنید و نه هالتر خمیده. از آنجایی که در طول این تمرین، بازوها همواره رو به بالا قرار دارند، ماهیچه برون‌گردان مجبور می‌شود تا درگیر حرکت گردد. این باعث می‌شود تا عضلات جلوبازو تقویت شده و بزرگتر شوند.

سایر تمرینات مفید

  • حرکت جمجمه سنگ‌شکن
  • ددلیفت با پای صاف
  • ساق پا ایستاده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.