بهترین ورزش ها برای لاغری شکم

0

مشخص است که بسیاری از مشکلات سلامتی با چاقی شکم در ارتباطند، اما شما می‌توانید با داشتن یک رژیم غذایی سالم و دنبال کردن یک برنامۀ ورزشی مناسب، به سرعت از شر این چربی‌های سمج خلاص شوید. با ما همراه باشید تا بهترین ورزش ها برای لاغری شکم را بررسی کنیم.

تمرین با وزنه

تمرین با وزنه یا تمرین‌های قدرتی بسیار در کاهش چربی شکم موثر هستند. این نوع ورزش با استفاده از مقاومت، بر روی منقبض کردن عضلات تمرکز دارد. مطالعه‌ای نشان می‌دهد افرادی که با وزنه تمرین می‌کنند، نسبت به کسانی که تنها تمرین‌های هوازی انجام می‌دهند، از چربی شکم کمتری برخوردار هستند. علت این موضوع این است که تمرین با وزنه نه تنها چربی‌ها را می‌سوزاند، بلکه از طریق ساخت عضلات، باعث افزایش سوخت‌وساز بدن نیز می‌گردد.

بهترین ورزش ها برای لاغری شکمحرکت صندلی یوگا

حرکت صندلی که به آن Utkatasana نیز می‌گویند، یک روش بسیار موثر برای از بین بردن چربی شکم است. این حرکت یوگا به تقویت عضلات شکم کمک کرده و همچنین عضلات بازو و پا را نیز درگیر می‌کند.

هفته‌ای ۳ تا ۴ ست این حرکت را انجام دهید و در هر ست آن را ۱۰ تا ۱۵ مرتبه تکرار کنید.

 

بهترین ورزش ها برای لاغری شکمتمرین شکم دوچرخه

این تمرین یکی از بهترین ورزش ها برای لاغری شکم است. تمرین شکم دوچرخه نه تنها چربی شکم را می‌سوزاند، بلکه باعث سفت شدن عضلات شکم نیز می‌گردد.

بیشتر بخوانید:

این حرکت را ۳ یا ۴ ست در هفته و در هر ست ۱۰ تا ۱۲ مرتبه تکرار کنید.

 

بهترین ورزش ها برای لاغری شکم

حرکت کرانچ

یکی از شناخته‌ شده‌ترین حرکات ورزشی برای سوزاندن چربی شکم است که بسیار راحت و سریع می‌باشد.

حرکت کرانچ را هفته‌ای ۳ تا ۴ ست و در هر ست ۱۰ تا ۱۲ مرتبه تکرار کنید.

 

بهترین ورزش ها برای لاغری شکمحالت ایستادن و خم شدن یوگا

به این حرکت Padahastasana نیز می‌گویند. با این حرکت یوگا می‌توانید به طور موثری از شر چربی‌های سمج شکم خلاص شوید.

هنگام انجام این حرکت، فشرده‌سازی شکم به طور کامل رخ می‌دهد که این به کاهش چربی این ناحیه کمک می‌کند. این حرکت برای حفظ سلامت عضلانی نیز مفید است.

این حرکت را روزانه انجام دهید. در هر دفعه ۵ تا ۱۰ بار حرکت را تکرار کنید و بین ۵ بار اول و ۵ بار دوم وقفه‌ای ۱۰ ثانیه‌ای داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.