بهترین ورزش ها برای تقویت ریه ها

0

یکی از بهترین روش ها برای تقویت ریه ها انجام ورزش منظم است. تمرین‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم به ساخت بافت‌های اطراف ریه‌ها کمک کرده و می‌توانند از بروز تنگی نفس پیشگیری کنند. در ادامه به معرفی بهترین تمرین‌ها برای تقویت ریه ها می‌پردازیم.

تنفس عمیق

برای تقویت ریه ها می‌توانید از تمرین‌های تنفس عمیق استفاده کنید. تنفس عمیق باعث باز شدن حفرۀ سینه شده و اجازه می‌دهد تا توزیع اکسیژن به طور یکسان در بدن انجام شده و کربی دی‌اکسید اضافه خارج گردد. بعد از بیدار شدن ار خواب صبحگاهی، چند نفس عمیق بکشید. همچنین اینکار را قبل از خواب شبانه نیز انجام دهید.

۲۰ دقیقه پیاده‌روی

هنگام پیاده‌روی سرتان را بالا گرفته، شانه‌ها را عقب داده و گام‌های بلند از پاشنه به نوک پا بردارید. این کارها از فشرده شدن قفسه دنده جلوگیری کرده و اجازه می‌دهند تا ریه‌ها کاملا باز شوند.

بیشتر بخوانید:

پیلاتس

حرکات پیلاتس باعث تقویت دیافراگم شده و به کنترل تنفس کمک می‌کنند. می‌توانید به نزدیک‌ترین کلاس پیلاتس مراجعه کرده و با کمک مربی، از فواید بی‌نظیر این ورزش بهره‌مند شوید.

ریه‌ها را تخلیه کنید

صاف ایستاده و زانوها را شُل کنید. از کمر به سمت پایین خم شده و تمام هوای موجود در ریه‌ها را بیرون دهید. تا جای ممکن نفس عمیق بکشید و به آرامی دوباره صاف شوید. نفس را ۲۰ ثانیه نگه داشته و بازوها را بالای سرتان ببرید. نفس را بیرون داده و بازوها را رها کرده، و پایین آورید. این حرکت را ۴ مرتبه تکرار کنید.

سایر روش‌های تقویت ریه ها

  • دویدن – ورزش‌های مقاومتی نظیر دویدن یا فوتبال بسیار برای ریه ها مفیدند.
  • حفظ حالت مناسب هنگام نشستن
  • از شکم نفس کشیدن
  • شنا کردن – یکی از بهترین ورزش‌ها برای تقویت ریه ها است که به تقویت عضلات و چربی‌سوزی نیز کمک شایانی می‌کند.
  • انجام حرکت پلنک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.