بهترین غذاها برای تغذیه دوران شیردهی

0

به عنوان یک مادر شیرده، بدن شما مانند یک دستگاه شیر ساز ۲۴ ساعته عمل می کند. یک لحظه در روز نیست که بدن شما به طور خودکار شیر را برای فرزند کوچک‌تان فراهم نکند. بسیاری از مادران شیرده همیشه احساس گرسنگی می کنند و این گرسنگی ناشی از میزان کالری‌ای است که بدن شما با تولید هر اونس شیر مصرف می کند. کمبودهای بدن شما دوباره به وسیله ی غذاهایی که می خورید جذب بدن می شوند. در مورد مادران شیرده مهم است که بدانید، کیفیت شیر شما به هر غذایی که بخورید، تغییری نمی کند. این بدان دلیل است که اگر مواد مغذی را از رژیم غذایی خود دریافت نکنید ،بدن شما از ذخیره های خود استفاده خواهد کرد. به همین دلیل برای حفظ سلامتی مادر بهتر است که مطمئن شوید مواد مغذی مورد نیاز بدن مادر، با گنجاندن انواع مختلف غذاهای سالم دوران شیردهی در برنامه غذای مادران شیرده، جذب بدنشان می شود. در این مطلب به معرفی بهترین غذاها برای تغذیه دوران شیردهی میپردازیم.

آووکادو

آووکادو یک منبع غنی غذایی و عالی برای تغذیه دوران شیردهی می باشد. مشکل رایج مادران شیرده این است که آن ها اغلب به علت افزایش نیاز به کالری بسیار گرسنه هستند و زمان کمی برای غذا خوردن و تجدید انرژی دارند. آووکادو تقریبا ۸۰ درصد چربی دارد و علاوه بر این  بدن را با چربی های سالم حفظ می کند. همچنین آووکادو یک منبع خوب ویتامین B، ویتامینk، فولات، پتاسیم، ویتامین c و ویتامین E  می باشد.

آجیل ها

آجیل ها یکی از منابع غذایی دیگر هستند ک مملو از آهن، کلسیم، روی و همچنین ویتامین K و ویتامین B هستند و برای تغذیه دوران شیردهی بسیار مناسب میباشند. همچنین آن ها منبع سالمی از چربی و پروتئین های مورد نیاز می باشند. در بسیاری از نقاط جهان ،آجیل به عنوان غذایی لاکتوز دار در نظر گرفته شده است. همچنین آجیل ها بخصوص بادام در داروهای سنتی نیز برای نسل ها استفاده شده اند.

لوبیا و حبوبات

حبوبات منابع خوبی از پروتئین،ویتامین ها ،مواد معدنی و فیتواستروژن ها هستند. حبوبات، بویژه آن هایی که رنگی تیره دارند، مانند لوبیا های سیاه رنگ  و لوبیای چیتی غذای بسیار مفیدی برای دوران شیر دهی، بویژه برای کسانی که گیاه خوارند، بحساب می آیند. حبوبات نه تنها غنی از آهن اند ،بلکه یک منبع مناسب و کم خرج نیز از پروتئین غیر حیوانی با کیفیت بالا نیز هستند. خوردن انواع لوبیا و حبوبات نه تنها برای سلامت عمومی شما بلکه برای کمک به اطمینان از اینکه شما شیر سالمی دارید نیز مفید هستند.

قارچ

قارچ ها بطور معمول به عنوان غذای لاکتوز دار شناخته نمی شوند، اما انواع خاصی از قارچ ها منبع خوبی از پلی ساکارید بتا گلوکان هستند. بتاگلوکان ترکیبی است که در بیشتر گونه های قارچ خوراکی پیدا می شود و به تقویت سیستم ایمنی نیز کمک می کند، درنتیجه مقاومت بدن در مقابل بیماری ها و عوامل آلرژی زا نیز بالا می رود.

نویسندۀ مطلب: در طی کار بالینی خودم، متوجه شدم که زنان با افزایش مصرف غذاهای غنی از بتا گلوکان مانند جو، انواع قارچ ، مخمر  و جلبک دریایی شاهد افزایش تولید شیر هم می باشند.

تغذیه دوران شیردهی

سبزیجات برگ سبز

فهرست فواید خوردن سبزیجات برگ دار مانند اسفناج، برگ چغندر و براکلی بی انتهاست. این سبزیجات پر از ویتامین آ هستند که نوزاد شما بسیار به آن نیاز دارد. آن ها منابع غیر لبنی کلسیم خوراکی هستند و همچنین ویتامین C و آهن دارند. مهمتر از همه، سبزیجات پر از آنتی اکسیدان هایی هستند که برای سلامت قلب مفیدند و کالری کمی داشته و طعم خوشمزه ای هم دارند. در تایلند، اولین خظ دفاع مادر در مقابل عرضه کم شیر ، مصرف سبزیجات  است. در حالی که هیچ تحقیق حاضر در مورد خواص لاکتوژنیک سبزیجات برگ سبز وجود ندارد، اما بهتر است بدانید که مصرف بیشتر سبزیجات ،نه تنها در سلامتی شما مفید خواهد بود بلکه عادات غذا خوردن مناسب برای کودک شما را نیز به دنبال خواهد داشت.

سبزیجات برگ سبز دارای فیتواستروژن هستند که اثرات مثبتی بر تولید شیر دارند. این امر ممکن است کلیدی برای درک قدرت لاتوژنیک آن ها باشد. بسیاری از مادران نگران این هستند که مصرف سبزیجات برگ سبز مانند بروکلی یا کلم سبب ایجاد انگل در نوزاد آن ها شود. بخش کربوهیدرات این سبزیجات است که می تواند باعث ایجاد گاز شود، و نمیتواند که به شیر مادر انتقال بیابد.

سبزیجات ریشه سرخ و نارنجی

در حالی که سبزیجات قرمز و نارنجی هنوز به طور خاص برای خواص گالاکتاگوس مورد مطالعه قرار نگرفته اند، اما برای سال های زیادی است که به عنوان غذای لاکتوز دار در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار گرفته اند. سبزیجات ریشه قرمز و نارنجی مانند هویج نیز سال ها در رژیم غذایی سنتی چینی استفاده شده اند. چینی ها اعتقاد داشتند که این سبزی ها نه تنها به تغذیه دوران شیردهی کمک می کنند، بلکه باعث بالا رفتن کیفیت و کمیت شیر مادر نیز می شوند. هرگونه خواص لاتوژنیک که سبزیجات ریشه های قرمز و نارنجی دارند، احتمالا شبیه سبزیجات برگ سبز هستند. فیتواستروژن ها در این گیاهان علاوه بر تراکم مواد مغذی بالا ، ممکن است در بهبود شیر مادر نیز نقش داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.