بهترین مواد غذایی خواب آور

0

خواب شگفت‌انگیزترین چیز در دنیا است، و همه ما می‌دانیم که چقدر به آن نیاز داریم. هیچ چیز مثل یک خواب راحت شبانه نیست که بعد از آن با طراوت از خواب بیدار می‌شوید. گاهی اوقات، یک عملکرد طبیعی برای به خواب رفتن، آنطور که ما دوست داریم حاصل نمی‌شود. ممکن است شنیده باشید که شیر یا جوشانده بابونه ممکن است به شما کمک کنند به حالت خواب‌آلودگی مورد نظر برسید. هر دو درست هستند، شیر حاوی هورمون ملاتونین یا همان هورمون کنترل خواب و بابونه هم پر از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که می‌توانند شما را خواب‌آلود کرده و کیفیت خواب را بهبود بخشند. اما مواد غذایی خواب آور دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند تاثیر یکسانی داشته باشند. این مواد غذایی خواب آور را در رژیم غذایی خود قرار دهید و آن‌ها نیز به شما کمک کنند.

بادام

تنها مشتی از بادام می‌تواند ۱۹ درصد از نیازهای روزانه بدن شما را به منیزیم تامین کند و می‌تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد. همچنین بادام منبع ملاتونین است، هورمونی است که به ساعت داخلی شما کمک می‌کند تا بدانید چه وقتی زمان خواب است.

کیوی

این میوه کوچک به شما کمک می‌کند به خواب بروید و کیفیت خواب را به خاطر محتوای سروتونین، یک ماده شیمیایی مغز که چرخه خواب را تنظیم می‌کند، بهبود بخشید. یک یا دو کیوی قبل از خواب میل کنید و خوابی راحترا تجربه کنید.

بیشتر بخوانید:

نخود

این نوع حبوبات یک گزینه مبتنی بر گیاه تریپتوفان است، آمینو اسید موجود در آن نیز ملاتونین را افزایش می دهد. با چند دقیقه وقت گذاشتن می توانید نخود را آماده خوردن کنید.

آلبالوی ترش

آلبالوی ترش حاوی ملاتونین بالا است.  یک لیوان آب آلبالو بخورید و از دستورالعمل های ترش و خوشمزه لذت ببرید و کیفیت خوابتان را بهبود ببخشید.

ماهی سالمون

ترکیبی از امگا ۳ و ویتامین D در ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد، زیرا می تواند تولید سروتونین را افزایش دهد.  یک ماهی‌تابه برداشته و  قزل‌آلا را داخل آن بگذارید و یا اگر نوع دیگری از ماهی چرب را احساس می‌کنید که به آن علاقه بیشتری دارید، از آن استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.