بهترین مواد غذایی برای پیشگیری از سرطان

0

سرطان نوعی بیماری جدی است که طی آن سلول­ها، به صورت بسیار ناگهانی و به شکل نامحدودی شروع به تولید می کنند و تا تصرف کامل بدن نیز پیش می روند. این بیماری اگر چه به آرامی پیش می­رود اما قطعا در پایان کشنده می باشد. زندگی سالم خطر ابتلا به سرطان را کاهش می­دهد، چون مواجه شدن با علت و عامل آسیب زننده به DNA، به اندازه زیادی کاهش م­یابد. حتما شما هم با این گفته موافقید که احتیاط بهتر از پشیمانی در آخر کار است. بنابراین، هر آنچه می­توانید برای پیشگیری از سرطان انجام دهید. یکی از بهترین راه­ها، انتخاب یک رژیم غذایی سالم است که تمام خوراکی های سالم و ضد سرطان را شامل شود.

غذاهای بیماران سرطانی باید غنی بوده و برای سلامتی مفید باشند. درمان سرطان ناگوار و ناخوشایند است و باعث عوارض جانبی زیادی می­شود. برخی از این عوارض جانبی، ریزش مو، استفراغ، دردشکمی، خشکی دهان، ضعف و کاهش وزن هستند.

یک رژیم غذایی ایده‌آل به بیماران مبتلا به سرطان در مبارزه با تمام این عوارض جانبی کمک می­کند و همچنین بهبودی را برای یک بیمار سرطانی تسریع می­نماید. بهترین موادی که حاوی خواص ضد سرطانی هستند در غذاهای طبیعی یافت می­شوند.

سیر

ترکیبات گوگرد آللی موجود در سیر به کاهش رشد سلول های تومور کمک می کند. گوگرد آللی مانع از تقسیم سلول های ناشی از استرس می شود. سلول های سرطانی مستعد تقسیم شدن هستند و این ترکیب تاثیر این تقسیم را خنثی می کند.

کلم بروکلی

کلم بروکلی شدیدا با آنتی اکسیدان ها، فیبر، فلاونوئیدها و غیره تلغیظ شده است. آنتی اکسیدان موجود در سبزیجات تازه در به حداقل رساندن آسیب و تخریب ناشی از سلول های رادیکال آزاد بسیار کمک می کند و همچنین رشد سلول های سرطانی را نیز کاهش می دهد. از کلم بروکلی بخارشده استفاده کنید چون بخار، فلاونوئیدها موجود در سبزیجات سالم را حفظ می کند.

آجیل برزیلی

اگه آجیل بصورت روزانه مصرف شود، می تواند به طور کلی برای سلامتی بسیار مفید باشد. آجیل های غنی شده با سلنیوم و آنتی اکسیدان ها در مبارزه با سرطان بسیار مفید هستند. سلنیوم سلول های سرطانی را وادار می کند تا خودشان را نابود کنند و به بازسازی DNA کمک می کند.

لیموناد

لیموناد و دیگر انواع مرکبات برای سلامتی بسیار مفید هستند. غلظت بالای ویتامین c موجود در لیمو مانع از ابتلا به سرطان می شود. مصرف روزانه این نوشیدنی تندمزه به حفظ ریه و گلویی عاری از سرطان نیز کمک می کند.

بلوبری یا زغال اخته

رادیکال های آزاد موجود در بدن باعث تخرییب سلول های سالم می شوند و رشد سلول های سرطانی را تقویت می کنند. آنتی اکسیدان همراه با فلاونوئیدهای موجود در بلوبری مانع از آسیب شده و تاثیر بسیار ناپایدار اتم ها را خنثی می کند.

پیشگیری از سرطان

قارچ ها

قارچ ها سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به پیشگیری از سرطان کمک می کنند. انواعی مختلفی از قارچ ها وجود دارند، اما قارچ های “ریشی” بهترین کارکرد را در به حداقل رساندن اثر تومورهای بدخیم دارند. سطوح هموگلوبین توسط قارچ ها تنظیم می شود که این امر خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

کنگر فرنگی

کنگر فرنگی حاوی انتی آکسیدانی بنام سیلیمارین است که برای پیشگیری از سرطان پوستی می تواند بسیار مفید باشد. پوست کنگر فرنگی باید بدرستی کنده شود و لبه های خارمانندش باید برداشته شوند. سپس کنگر فرنگی تا زمانی که نرم شود باید آب پز گردد. برگ ها باید در یک سس غوطه ور شده تا طبع خوبی بگیرند.

چای سبز

چای سبز ارگانیک در صورت مصرف روزانه برای سلامتی بسیار مفید و سالم است. چای سبز دارای خواص ضد سرطانی بسیار است و آنتی اکسیدان های آن مانع از تخریب سلول ها می شوند. چای سبز نسبت به پوست، سرطان پستان و غیره… بسیار موثر است و سطوح ساکارز را بخوبی تنظیم می کند.

سالامون وحشی یا قزل آلا

یک ترکیب از ماهی قزل آلا در رژیم غذایی روزانه می تواند از ابتلا به سرطان جلوگیری کند. قزل آلا حاوی اسیدهای چرب امگا بوده و چربی و کالری پایینی دارد. قزل آلا می تواند به جلوگیری از ابتلا به سرطان پروستات کمک کند. ویتامین D موجود در قزل آلا به انقباض رگ های خونی کمک می کند و رشد سلول های سرطانی را متوقف می کند.

کیوی

ویتامین c شدیدا بعنوان یک انتی اکسیدان ضد سرطان ارزیابی شده است و تاثیر رادیکال های آزاد را خنثی می کند. فولات ها، کاروتئوئیدها، ویتامین e و غیره در کاهش تاثیرات سرطان کمک می کنند. میوه کیوی حاوی همه این مواد مغذی بوده و می تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.