بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی

0

هنگامی که مردم با یک عفونت باکتریایی در بدن مواجه می شوند، برخی از آن ها، گیاهان را به عنوان گزینه ای مناسب برای درمان انتخاب می کنند. البته با توجه به فواید بسیاری از گیاهان در درمان طیف گسترده ای از بیماری ها، احتمالاً در آینده، سر و کار بیشتری با این گیاهان خواهیم داشت. در این مقاله بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی و گیاهی را به شما معرفی خواهیم کرد.

دارچین

امروزه کسی نیست که طعم دارچین را در محصولات تازه و پخته شده، به همراه مقداری شیر بادام خوشمزه دوست نداشته باشد. دارچین از طعم دهنده های دیگر بسیار خوشمزه تر است و دارای ترکیبات قوی و ضد عفونی کننده ای نیز می باشد. طبق مطالعات منتشر شده در مجله ی داروسازی و زیست شناسی، محققان دریافتند که پوست دارچین به طور موثری باکتری های استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین، انتروکوک فتالیس، اشریشیا کلی، کلبسیلا پنومونیه و سایر عفونت های باکتریایی را مهار می کند. در واقع دارچین از بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی میباشد.

سیر

سیر به دلیل داشتن اثرات ضد باکتریایی گسترده ای که دارد بسیار شناخته شده است و یکی از آنتی بیوتیک های طبیعی محسوب میشود. طبق مطالعات انجام شده، محققان ارزش غذایی و توانایی سیر را در مقابل با باکتری اشریشیاکلی بررسی نمودند. آن ها دریافتند که میزان بیشتر سیر می تواند در از بین بردن باکتری اشریشیا کلی بسیار موثر باشد.

بابونه آلمانی

یکی از سازمان های دولتی آلمانی (کمیسیون E) بابونه آلمانی را تحت عنوان درمان کننده ی پوست برای کاهش تورم و مبارزه با باکتری ها معرفی کرده است. همچنین چای و یا مکمل این گیاه را برای کاهش درد معده مورد تایید قرار داده است. محققان قدرت ضد باکتری عصاره بابونه آلمانی را در برابر قارچ کاندیدا آلبیکانس و باکتری انتروکوک فکالیس بررسی کردند.

کاندیدا آلبیکانس، یک بیماری قارچی بسیار رایج می باشد. با این وجود احتمال مبتلا شدن به این بیماری بسیار پایین است، ولی از آن به عنوان عفونت مخمر و باکتری، نیز یاد می شود. فکالیس یک عفونت مقاوم به آنتی بیوتیک می باشد که اغلب نیز کشنده می باشد. همچنین این نوع عفونت ممکن است دربرخی موارد هنگام عصب کشی دندان نیز باقی بماند.

زنجبیل

بیشتر بخوانید:

از بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی میباشد. تحقیقات وسیع و دامنه دار در مورد توانایی زنجبیل در برابر باکتری ها و ویروس ها به طور یکسان نشان می دهند که حتی گاهی اوقات داروهای آنتی بیوتیک در این وضعیت بی اثر می شوند. پژوهشگران ضمن مطالعاتی که در نشریه ی پزشکی تغذیه منتشر شده است، به نتایجی مفید در رابطه با توانایی بالای زنجبیل جهت از بین بردن باکتری ها دست یافتند.  این نکته ی بسیار مهمی است که همگی به طور مشترک، با سوپربرگ ها و یا مقاومت های آنتی بیوتیکی، مقابله کنیم.

کیمچی

معمولا معدود افرادی وجود دارند که کیمچی را در فهرست آنتی بیوتیک های موثر طبیعی قرار می دهند. پژوهش های انجام شده در مورد توانایی کیمچی در اثرات آنتی بیوتیکی درمراحل اولیه بررسی قرار دارد. تحقیقات اولیه منتشر شده در مجله ی Frontiers در خصوص میکروبیولوژی، نشان می دهد که کیمچی حاوی پروبیوتیک با اثرات ضد باکتریایی است. لازم به ذکر است که کیمچی را باید در فرهنگ رایج مردم گنجاند و در بخش خوراکی های یخچال، غذاهای سالم و در سبد خرید نیز آن را اضافه کرد تا بتوانیم از مزایای آنتی بیوتیکی کیمچی بهره مند شویم. یک قاشق غذاخوری از آن را به سوپ های آسیایی مورد علاقه تان و یا در غذاهای سبزیجاتی، اضافه کنید. حتی می توانید به عنوان ادویه در وعده های غذایی تان نیز میل کنید.

عسل مانوکا

آیا عسل مانوکا به قیمت بالای آن می ارزد؟

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که این عسل به مبارزه با باکتری ها می پردازد. پس می توان گفت که قیمت آن تقریبا قابل قبول است. عسل مانوکا شامل ترکیبات متعددی است که آن را از دیگر عسل ها متمایز می کند که  از جمله ی  آن ها می توان به متیل گلیکسال (MGO ) اشاره کرد که در برابر بسیاری از انواع باکتری ها از جمله  پروتئوس میرابیلیس و Enterobacter بسیار موثر است. علاوه بر این طبق مطالعات منتشر شده در مجله ی پزشکی Wounds  ثابت شده  است که عسل در از بین بردن ۶  نوع مختلف از باکتری هایی که معمولا در زخم های پوستی یافت می شود، تاثیرات شگفتی دارد.

پونه کوهی

پونه کوهی گیاهی است که به شدت ضد عفونی کننده بوده و به لطف ترکیبات موجود در آن، به عنوان کارواکرول و رزمارینیک اسید، شناخته می شود. برخلاف داروهای آنتی بیوتیکی که فقط روی باکتری های مضر اثر می گذارند، پونه کوهی علاوه بر باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و حتی انگل هایی مانند کرم ها را نیز از بین می برد. همان طور که گفته شد، ضد عفونی کننده ی بسیار خوبی است. به طوری که می توانید آن را در قفسه داروخانه طبیعی تان نگه داری کنید.

آویشن

تعداد معدودی از افراد، ترکیب دلپذیر و خوش طعم آویشن را به برنامه ی آشپزی شان اضافه می کنند. همان طور که می دانید آویشن از مزایای سلامتی فوق العاده ای برخوردار است که از جمله ی این فواید می توان به فعالیت ضد باکتری قوی این گیاه اشاره نمود. محققان ضمن مطالعاتی بر روی انواع مختلفی از باکتری هایی که سبب مسمومیت غذایی می شوند، مانند سالمونلا و اشتریشا کلی، دریافتند که آویشن فعالیت ضد باکتریایی از خود نشان می دهد و میتواند یکی از آنتی بیوتیک های طبیعی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.