بهترین مکمل های افزایش وزن

0

اگرچه کاهش وزن هدف بسیار رایجی می باشد، اما افراد بسیاری نیز هستند که دوست دارند وزن اضافه کنند. دلایل آن ها می تواند انجام بهتر فعالیت های روزانه و بیشتر عضلانی و ورزشکارانه به نظر رسیدن باشد. عموما افرادی که می خواهند وزن اضافه کنند، باید بر روی افزایش ماهیچه هایشان تمرکز کنند. زیرا اینگونه افزایش وزن سالمتر است و باعث میشود که ماهیچه های بدن شان را تقویت کنند، تا اینکه چربی در بدن‌شان انباشته شود. با اینکه تغذیه و ورزش برای افزایش ماهیچه ها خیلی اهمیت دارد، اما مکمل ها نیز می توانند با افزایش کالری و پروتئین دریافتی، به شما در افزایش وزن کمک کنند. در این مقاله به ۴ مورد از بهترین مکمل های افزایش وزن اشاره خواهیم کرد.

پروتئین

قطعا پروتئین از بهترین مکمل های افزایش وزن است.

همه ی مردم می دانند که پروتئین از ترکیبات مهم ماهیچه است. بررسی های بسیاری نشان داده اند که افرادی که همراه با ورزش، از مکمل های پروتئین نیز استفاده کرده اند، عضلانی تر شده اند.

اما مسئله ی اصلی میزان کلی مصرف پروتئین روزانه است، نه اینکه این پروتئین از غذا بدست آید یا از مکمل.

بطور کلی، بنیاد پزشکی آمریکا می گوید ۱۰ الی ۳۵ درصد از کالری های روزانه شما باید از طریق پروتئین بدست آید. بسیاری از دانشمندان معتقدند که مصرف روزانه ی ۰٫۶ الی ۰٫۹ گرم پروتئین در ازای هر پوند از وزن بدن (معادل ۱٫۴ تا ۲ گرم برای هر کیلو) می تواند برای رشد عضلات افراد بزرگسال در هر روز کافی باشد.

کراتین

کراتین یکی از مکمل هایی است که تحقیقات بسیار زیادی بر روی آن انجام شده است و یکی از معدود مکمل های ورزشی می باشد که بررسی های بسیار زیادی از آن حمایت می کنند. این مولکول بطور طبیعی در سلول های بدن و برخی غذاها وجود دارد. هنگامی که شما مکمل کراتین نیز مصرف کنید، سطح کراتین بدن تان از حد نرمال بالاتر می رود. کراتین در بدن کارهای مختلفی انجام می دهد، از جمله افزایش سرعت تولید انرژی.

تحقیقات بسیار زیادی نشان داده اند که کراتین به مرور زمان باعث افزایش توانایی و عملکرد شما در ورزش و همچنین افزایش عضلات می شود. با اینکه کراتین های مختلفی وجود دارند، اما کراتین مونوهیدرات یکی از سالم ترین و بی خطر ترین انواع کراتین است که تحقیقات بسیار زیادی نیز بر روی آن انجام شده است و بسیار موثر است.

هنگام مصرف کراتین معمولا توصیه می شود که ابتدا دوز حدودا ۲۰ گرمی آن را به ۴ قسمت در روز تقسیم کرده و به مدت ۵ الی ۷ روز به این روش مصرف کنید. بعد از این دوره ی ابتدایی، میتوانید دوز حدودا ۳ الی ۵ گرمی آن را روزی یک مرتبه مصرف کنید.

گینرها

برای افزایش وزن شما باید کالری بیشتر از حد نرمالی که بدن تان برای انجام فعالیت به آن نیاز دارد را مصرف کنید. اما این مسئله که چه مقدار می توانید بیشتر مصرف کنید، بین افراد مختلف، متفاوت می باشد.  گینرها یک گروه وسیعی از مکمل های پر کالری هستند که هدفشان افرادی است که افزایش وزن برای آنها دشوار میباشد. در واقع گینرها از بهترین مکمل های افزایش وزن هستند.

این مکمل ها نیز مانند پروتئین، هیچ چیز عجیبی ندارند و فقط برای کسانی که می خواهند کالری بیشتری مصرف کنند مورد استفاده قرار می گیرد. گینرها عموما سرشار از کربوهیدرات و پروتئین می باشند.

برای مثال یکی از معروف ترین مکمل های گینر حاوی ۱۲۵۰ کالری، ۲۵۲ گرم کربوهیدرات و ۵۰ گرم  پروتئین است. با اینکه اضافه کردن گینر به رژیم غذایی تان قطعا باعث افزایش کالری مصرفی تان می شود، اما برخی افراد طعم و ثبات این محصول را بسیار ناخوشایند می دانند.

بیشتر بخوانید:

بهترین مکمل های افزایش وزن

مکمل های افزایش عملکرد ورزشی

مکمل های بسیار اندکی وجود دارند که بدون ورزش کردن باعث افزایش عضله و وزن گیری شوند، اما مکمل هایی وجود دارند که باعث می شوند تا شما بتوانید بیشتر ورزش کنید و با گذشت زمان باعث افزایش حجم عضلانی می شوند.

کافئین

کافئین ماده ای است که بطور بسیار گسترده ای در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. افراد ورزشکار و فعال معمولا پیش از ورزش برای بهبود عملکرد شان کافئین مصرف می کنند. تحقیقات نشان داده اند که کافئین می تواند باعث عملکرد بهتر در ورزش شود.

سیترولین

سیترولین نوعی آمینو اسید است که در بدن انسان تولید شده و در برخی غذاها نیز یافت می شود. یکی از عملکردهای سیترولین، افزایش جریان خون در بافت های بدن است. تحقیقات متعددی نیز نشان داده اند که با مصرف این مکمل، میزان ورزش کردن فرد در طول یک جلسه افزایش پیدا می کند.

بتا آلانین

بتا آلانین نیز یکی دیگر از انواع آمینو اسید است که بطور طبیعی در بدن تولید می شود. این ماده علاوه بر دیگر فوایدی که دارد، با چاقی مفرط نیز مبارزه می کند.

بتا آلانین به عنوان یک مکمل می تواند عملکرد شما را در ورزش های سخت افزایش دهد.

اگرچه در مورد بتا آلانین باید تحقیقات بیشتری انجام شود، اما شواهدی نیز وجود دارند که نشان می دهند مصرف این ماده هنگام ورزش کردن باعث افزایش ماهیچه ها می شود.

بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات (HMB)

بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات (HMB) یک مولکول است که هنگام از پای درآمدن آمینو اسید لوسین در بدن تولید می شود. این مولکول می تواند به احیای قوای بدن تان پس از ورزش سنگین و کاهش از دست رفتن پروتئین کمک کند. با این حال گزارشات نشان می دهند که HMB احیای ماهیچه ها را بهبود می بخشد و باعث افزایش آن ها می شود، بخصوص در افرادی که قبلا تجربه ی آن را نداشته اند.

تجربۀ شما از مصرف بهترین مکمل های افزایش وزن چیست؟ آیا مکمل های دیگری را سراغ دارید که برای افزایش وزن موثرتر باشند؟ دیدگاه‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.