از این چای های لاغری غافل نشوید

0

اگر واقعا می‌خواهید که وزن خود را کاهش دهید، استفاده از چای های لاغری به‌عنوان مکمل، همراه با رژیم غذایی و ورزش می‌تواند بسیار موثر باشد. چای‌ها بر اساس نوع خشک‌شدن و نوع تهیه‌شان، انواع مختلفی دارند، اما اغلب چای‌ها از گیاه کاملیا سیننسیس، که بومی آسیا و کشورهای چین و هند هستند، بدست می‌آیند. چای یک نوشیدنی بسیار پرخاصیت است که به درمان بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها – از دیابت و مشکلات قلبی گرفته تا افزایش انرژی و کاهش وزن – کمک می‌کند. تاثیری که برخی چای‌ها در تحریک سوخت‌وساز بدن دارند، به افرادی که می‌خواهند لاغر شوند کمک بسیار زیادی می‌کند. با ما همراه باشید تا در ادامه بهترین چای های لاغری را به شما معرفی کنیم.

چای سبز

این چای معروف سرشار از فلاوونوئید، کافئین و دیگر آنتی اکسیدان هایی است که برای تحریک متابولیزم بدن مفید می باشند و در صدر لیست چای های لاغری قرار میگیرد. این مسئله می تواند به افزایش سرعت چربی سوزی بدن کمک کند و اگر با یک رژیم لاغری درست و سالم و ورزش مرتب همراه باشد، باعث کاهش وزن شما نیز می شود.

چای پوئر (Pu-erh)

برخی بررسی هایی که بر روی این نوع چای مخصوص انجام شده اند، نشان می دهند که تاثیری که چای پوئر بر آنزیم های بدن دارد، باعث کوچک شدن سایز سلول های چربی بدن می شود، متابولیزم بدن را راحت تر می کند و باعث می شود این سلول ها به انرژی تبدیل شوند و در نهایت باعث کاهش وزن به صورت چشمگیر می شود.

چای سیاه

شاید رایج ترین چایی که افراد همواره در منزل خود استفاده می کنند چای سیاه باشد که نام های مختلفی دارد. این چای دارای کافئین فرآوری شده و دیگر ترکیبات محرک کننده ی متابولیزم بدن می باشد. این ترکیبات باعث افزایش سرعت چربی سوزی در بدن می شوند ؛ این چربی سوزی بدین معنی است که اگر شما ورزش هم نکنید، می توانید کالری و چربی بیشتری بسوزانید.

چای اولانگ (Oolong)

کاتچین ها و پلی فنولیک های موجود در این نوع چای باعث بهبود توانایی متابولیزم سلول های چربی در بدن می شوند؛ این بدین معنی است که شما می توانید چربی هایتان را با سرعت بیشتری بسوزانید. بعلاوه، این چای باعث کاهش فشار خون –که  یکی از مهم ترین فاکتور های اختلالات متابولیکی است نیز می شود و به کاهش وزن شما هم کمک می کند.

چای سفید

بیشتر بخوانید:

این چای که برای کاهش وزن بسیار موثر است به دو طریق مختلف عمل می کند. چای سفید تا حدودی با چای سبز و چای سیاه متفاوت است؛ تفاوت چای سفید در این است که در حالی که به بدن اجازه نمی دهد تا چربی های اضافی را جذب کنند، باعث بهبود توانایی چربی سوزی بدن نیز می شود. این فواید مضاعفی که در چای سفید نهفته است باعث شده تا این چای به یکی از بهترین چای های لاغری تبدیل شود.

چای های لاغری

چای رویبوس (Rooibos)

چای رویبوس برای کاهش وزن بسیار بی نظیر و خارق العاده است. اول از همه، این چای می تواند هورمون های بدن که باعث احساس گرسنگی می شوند را متوقف کند. این مسئله باعث کاهش پر خوری و خُرده خوری شده که به مراتب باعث کاهش وزن نیز می شوند. همچنین این چای برای کاهش فشار خون و کلسترول نیز مفید است و باعث بهبود سلامت عمومی بدن شما می شود.

چای زنجبیل

چای زنجبیل به دلیل طبیعت گرم و خاصیت تحریک کننده ی متابولیکی که دارد، به یکی از معروف ترین چای های لاغری گیاهی تبدیل شده است. بررسی ها اثبات کرده اند که مصرف مدام این چای به دلیل خاصیت افزایش جریان خون، افزایش چربی سوزی و بهبود جذب مواد غذایی که دارد، باعث کاهش وزن  نیزمی شود.

چای بامیه (Hibiscus)

بررسی های انجام شده نشان می دهند که این چای باعث کاهش اشتها می شوند با توجه به طعم شیرینی که دارد به کاهش پر خوری نیز کمک می کند؛ به همین دلیل با کاهش میزان کالری های مصرفی تان می توانید به وزن دلخواه خود برسید.

چای زردچوبه

یکی از مفید ترین ادویه های موجود در سراسر جهان زردچوبه نام دارد که می تواند به متابولیزم بهتر بدن کمک کند، گوارش را بهبود ببخشد و جریان خون بدن را نیز افزیش دهد.  علاوه بر همه ی این فواید، توانایی متابولیزم چربی هایی که در این چای نهفته است، آن را به یکی از بهترین چای های موجود تبدیل کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.