بهترین سبزیجات حاوی پروتئین

0

وقتی به پروتئین فکر می‌کنید، احتمالا تصویر گوشت گاو، مرغ و ماهی در ذهن‌تان نقش می‌بندد. رژیم‌های غذایی رایج که سرشار از گوشت‌های حیوانی هستند، باعث شده‌اند تا اغلب مردم بهترین منابع پروتئین را گوشت حیوانات بدانند. کسانی که رژیم‌های غذایی گیاهی را دنبال می‌کنند می‌دانند که مغزهای خوراکی، دانه‌ها و حبوبات نیز از منابع خوب پروتئین محسوب می‌شوند. اما آیا می‌دانستید که تمام سبزیجات حاوی پروتئین هستند؟ در این مطلب به بررسی بهترین سبزیجات حاوی پروتئین می‌پردازیم.

ادامامه

از بهترین سبزیجات حاوی پروتئین میباشد. هر فنجان ادامامه پخته‌شده حاوی ۱۸ گرم پروتئین است. حتما ادامامه را ارگانیک تهیه کنید، زیرا همانند اغلب سویاها، ادامامه نیز دچار تغییرات ژنتیکی شده و در معرض میزان زیادی آفت‌کش قرار می‌گیرد.

نخود فرنگی

هر فنجان از این سبزی‌های کوچک حاوی ۹ گرم پروتئین است. می‌توانید نخود فرنگی را به سوپ، خورش و غذاهای مختلف اضافه کنید.

مارچوبه

یک فنجان مارچوبه پخته‌شده ۴٫۳۲ گرم پروتئین دارد. مارچوبه کبابی یا گریل شده بسیار خوشمزه است و می‌توان به‌عنوان یک چاشنی لذیذ از آن در کنار غذای اصلی استفاده کرد.

سیب‌زمینی

اگرچه اغلب مردم به اشتباه تصور می‌کنند که سیب زمینی خاصیت چندانی ندارد، اما این سبزی ریشه‌ای منبع خوب پروتئین است. یک عدد سیب‌زمینی متوسط ۴ گرم پروتئین دارد. البته باید در مصرف سیب‌زمینی معتدل باشید، زیرا این مادۀ غذایی می‌تواند باعث بالا رفتن قند خون شود.

بیشتر بخوانید:

اسفناج

نصف فنجان اسفناج پخته‌شده ۳ گرم پروتئین دارد و منبع خوبی از سایر مواد مغذی است. اسفناج را به پاستا، سوپ، خورش و سایر غذاها اضافه کنید.

ذرت

همانند سویا، ذرت نیز بسیار دستخوش تغییرات ژنتیکی می‌شود و باید حتما نوع ارگانیک آن را تهیه کنید. نصف فنجان از این سبزی خوشمزه ۲٫۵ گرم پروتئین دارد.

آووکادو

اگرچه آووکادو یک میوه است، اما اغلب آن را همانند سبزیجات مصرف می‌کنند. نصف آووکادو ۲ گرم پروتئین دارد. گوآکامولی (سس آووکادو) یک گزینۀ خوشمزه و عالی است که می‌توانید آن را به ساندویچ، سالاد، سالسا و… اضافه کنید.

کلم بروکلی

از سبزیجات حاوی پروتئین است و نصف فنجان از آن ۲ گرم پروتئین دارد. برای تهیۀ یک پیش‌غذای خوشمزه، بروکلی پخته شده را به روغن زیتون، سیر، پوست لیمو و مقداری نمک آغشته کنید.

کلم بروکسل

نصف فنجان از این سبزی پرطرفدار حاوی ۲ گرم پروتئین است. می‌توانید کلم بروکسل را به‌عنوان یک خوراکی سالم مصرف کرده و یا آن را به غذاهای مختلف اضافه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.