فواید جوانه بروکلی برای بدن

0

جوانه بروکلی اولین فرم از گیاه بروکلی می باشد که قبل از اینکه شاخه های ضخیم و شکوفه های قابل تشخیص رشد کنند، قابل رؤیت است. جوانه بروکلی وقتی ۳ تا ۵ روز عمر دارند چیده میشوند و بسیار شبیه به جوانه یونجه یا لوبیا هستند.

با این حال، مزه آن ها بیشتر خاکی و تند است. تنها ۲۰ سال است که ارزش جوانه بروکلی شناخته شده است. این سبزیجات جوان، دارای چند مورد از ترکیبات منحصر بفرد، از جمله گلوکورافانین می باشد. این ماده شیمیای گیاهی نوعی گلوکوزینولات است که میتواند به سولفورافان تبدیل شود، این ماده یک ترکیب مقابله کننده قوی با سرطان در بدن است.

به لطف کسب محبوبیت بالای جوانه بروکلی و بخاطر ترکیب شیمیای منحصر بفرد آن، در حال حاضر روشهای مختلفی برای رشد این جوانه ها در خانه وجود دارد. همچنین مانند عطاری ها ، فروشگاه های بهداشت مواد غذایی نیز مصرف جوانه بروکلی را به عنوان ضد سرطان توصیه می کنند.گفته میشود این جوانه ها همچنین شامل ترکیبات دیگر، مواد مغذی و معدنی نیز هست و برای سلامت بدن بسیار مفید می باشند.

مواد مغذی در جوانه بروکلی

جوانه های بروکلی دارای منابع غنی از از ویتامین K هستند، ولی سطح ویتامین A و C نیز در آنها از بروکلی کامل کمتر است. در جوانه های بروکلی پروتئین، فیبر غذایی و مقدار کمی کالری (تقریبا ۳۵ در هر ۳ اونس) وجود دارد. در آن هیچگونه چربی و کربوهیدراتی وجود ندارد. با این حال، همانطور که گفته شد، دلیل اصلی که این جوانه ها توجه زیادی را به خود جلب کرده اند، این است که میتوانند از گلوکوزینولات، سولفورافان تولید کنند.

در ادامه به خواص جوانه بروکلی میپردازیم.

جلوگیری از پیری زودرس

آنتی اکسیدان های قوی و ترکیبات قوی موجود در جوانه بروکلی به طور مستقیم با فعالیت رادیکال آزاد و استرس اکسیداتیو در بدن ارتباط دارد. علاوه بر ویتامین A و C که در آن یافت میشود، می تواند باعث کاهش پیری، از بین بردن چین و چروک، لکه های سنی و همچنین افزایش کشش پوست شود.

درمان سرطان

مقدار زیاد سولفورافان موجود در جوانه این سبزی، دلیل محبوبیت سالهای اخیر آن شده است و آن را به موضوعی مهم برای مطالعه تبدیل کرده است. این ترکیب باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان معده و انواع دیگر سرطان ها شده است و هنوز هم در حال بررسی است تا دیگر قابلیت های آن در درمان سرطان آشکار شود.

جلوگیری از اوتیسم

برخی مطالعات، نشان داده رژیم غذایی غنی از جوانه بروکلی که دارای سولفورافان است، خطر ابتلا به اوتیسم را در کودکان کاهش میدهد. این امر به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی قوی در جوانه بروکلی است که میتواند رشد طبیعی مغز را تضمین کند

کمک به هضم

اگر در سلامت گوارشی خود دچار مشکل هستید، جوانه های بروکلی می تواننداز سیستم ایمنی روده حفاظت کرده و حضور باکتری های خطرناک نظیر هیلکوباکتر پیلوری را کاهش دهند. همچنین جوانه بروکلی میتواند باعث، بهینه سازی تعادل باکتری ها، جذب مواد مغذی خوب و سلامت گوارشی شود.همچنین خطر ابتلا به یبوست، زخم معده و سرطان روده بزرگ را کاهش میدهد.

بهبود سلامت قلب

تحقیقات نشان داده که سولفوذافان در دو روش مختلف به حفظ سلامت قلب کمک میکند، کاهش سطح تری گلیسرید و کاهش فشارخون. این امر میتواند خطر کلی بیماریهای قلبی-عروقی نظیر تصلب شرایین، حملات قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد.

نحوه مصرف جوانه بروکلی

جوانه های بروکی را میتوان به طرق مختلف در رژیم غذایی روزانه استفاده کرد. مانند افزودن آنها به سالاد یا استفاده از جوانه بروکلی به عنوان جایگزین کاهو در ساندویچ. بسیاری از مردم نیز آنها را به تنهایی یا برای طعم و عطر بهتر با سیر و نمک مصرف میکنند. می توانید این جوانه ها را در سس سالسا به همراه سیب زمینی سرخ شده مصرف کنید. شما حتی میتوانید جوانه ها را با حموس مخلوط کرده تا یک میان وعده سالم تهیه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.