آیا خوردن میگو در بارداری مفید است

0

میگو یک واژۀ کلی برای توصیف هزاران گونه از جانوری به نام decapod crustaceans است، که اغلب آنها به گروه‌های Dendrobranchiata یا Caridea taxonomic تعلق دارند. با توجه به فراوانی قابل‌توجه مواد مغذی در این جانوران، میگوها در اغلب نقاط جهان به‌عنوان یک غذایی دریایی مهم محسوب می‌شوند. با این حال، نگرانی‌هایی دربارۀ مصرف غذاهای دریایی و میگو در بارداری وجود دارد، به ویژه زمانی که این غذاها خام مصرف شده و منجر به مسمومیت آهن سنگین یا مسمومیت غذایی می‌شوند.

خوشبختانه زنان باردار می‌توانند میگو مصرف کنند؛ زیرا این غذای دریایی، نسبت به بسیاری از غذاهای دیگر مانند ماهی خال‌خالی، شمشیرماهی یا کوسه، حاوی جیوه کمتری است. در واقع نه تنها مصرف میگو در بارداری مضر نبوده، بلکه می‌تواند مواد مغذی مورد نیاز زنان را نیز تامین کند.

فواید مصرف میگو در بارداری

مصرف میگو در زنان باردار باعث افزایش دریافت اسیدهای چرب امگا ۳، اسیدهای آمینه، پروتئین‌ها و سایر مواد مغذی می‌گردد. گونه‌های میگو معمولا غنی از سلنیوم بوده و سطوح قابل‌توجهی از آهن، ویتامین ب۱۲، فسفر، یُد، کولین و مس را در خود جای داده‌اند. علاوه بر این موارد، میگو منبع بسیار خوبی از پروتئین نیز می‌باشد. با این طیف گسترده از مواد مغذی، میگو می‌تواند به رشد و توسعۀ مطلوب جنین نیز کمک کند.

آیا می‌توان میگو را خام خورد؟

بیشتر بخوانید:

بله، شما می‌توانید میگو را خام مصرف کنید، اما باید حتما آن را از فروشگاه و توزیع‌کنندۀ مطمئن تهیه کنید. مهم‌ترین چیز برای تهیۀ میگو، تازه بودن آن است؛ خطر مسمومیت غذایی با میگوی یخ‌زده که یخ‌زدایی شده و سپس پخته شود بیشتر است. مردم در سراسر جهان میگو را به صورت خام مصرف می‌کنند، و اگرچه خطر وجود باکتری در میگوی خام وجود دارد، پختن آن به مدت کوتاه، برای از بین بردن باکتری کافی است.

نحوۀ خوردن میگو

روش‌های مختلفی برای مصرف میگو وجود دارد؛ اما قبل از هرچیز باید بدانید که چگونه میگوها را تمیز کرده و آنها را آماده کنید.

  • قدم اول: قبل از هرچیز، ابتدا پوسته یا صدف میگو را جدا کنید.
  • قدم دوم: با چاقو شکافی کوچک را در پشتِ میگو، از دُم تا سَرِ میگو ایجاد کنید.
  • قدم سوم: به آرامی رگِ میگو را جدا کنید و دور اندازید. (رگ ممکن است سیاه، قهوه‌ای یا قرمزرنگ باشد)

بعد از این مراحل می‌توانید میگو را شسته و درون یخچال/فریزر بگذراید، یا همان موقع آنها را بپزید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.