دلایل چین و چروک پیشانی

0

معمولا اولین حسی که با دیدن چین و چروک ها به سراغتان می آید وحشت است. به گفته yolande Esquirol افرادی وجود دارند که ممکن است هیچ دلیل قانع کننده ای برای نوبت گرفتن و ویزیت نداشته باشند. آن ها فقط به دلیل ترس و وحشت از چین و چروک ها خواهان وقت ملاقات هستند. در این مقاله به بررسی دلایل چین و چروک پیشانی میپردازیم.

دکتر Esquirol در مطالعه اخیر خود می گوید که چین و چروک های عمیق، حتی خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را بالاتر می برد. این مطالعه در طول بیست سال روی زنان ۳۰ تا ۶۰ ساله انجام شده است و نشان می دهد که هر چه چین و چروک ها کمتر باشند خطر ابتلا به بیماری های قلبی هم کمتر می شود. در واقع رگ های خونی در اطراف پیشانی پلاک را تشکیل می دهند و موجب ایجاد چین و چروک های بیشتر روی پوست خواهند شد، اما قبل از هر چیزی باید بدانید که هنوز در این باره علم چیزی را ثابت نکرده است. در نتیجه میتوان گفت که از بین بردن چین و چروک نوعی پاسخ برای جلوگیری از بیماری های قلبی است.

دلایل چین و چروک پیشانی

عواملی همچون سن، رژیم غذایی نامناسب، استرس و… از دلایل چین و چروک پیشانی بوده و در نهایت باعث بیماری های قلبی در انسان می شوند. در اکثر مواقع درمان های زیادی برای چین و چروک های شما وجود دارد، پس به خود استرس بیهوده وارد نکنید.

هر چند که بعضی افراد در سن کم، دچار چین و چروک می شوند، اما در اینجا چگونگی داشتن چین و چروک مربوط به سال های مداوم است و این یعنی، با افزایش سن چین و چروک هم افزایش پیدا می کند.

دلایل چین و چروک پیشانی در ۲۰ تا ۳۰ سالگی

اگر شما در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی هستید بلافاصله از رتینول بگذرید و نگاهی به محیط و شرایط زندگیتان بیندازید که آیا از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید یا خیر؟  آیا به طور مرتب از مرطوب کننده استفاده می کنید؟ زندگیتان چطور است؟ و خیلی از عوامل دیگر که باید مورد بررسی قرار بگیرند.

تحقیقات نشان داده اند که نه تنها استرس درونی و بیرونی مستقیم روی پوست اثر می گذارند، بلکه آلودگی هوا هم روی سلامت پوست شما تاثیر زیادی دارد و باعث بروز آکنه و چین و چروک می شود.

همانطور که Brits می گوید ریلکس باشید، با آرامش کامل به امور خود رسیدگی کنید. تمرینات روزمره خود را انجام دهید، اصلا به خود استرس وارد نکنید، حتی اگر با رژیم غذایی خود مشکل دارید می توانید آن را عوض کنید.

دلایل چین و چروک پیشانی در ۳۰ تا ۴۰ سالگی

اگر شما در دهه ۳۰ یا ۴۰ سالگی زندگیتان هستید، در ابتدا باید بدانید که در ۳۰ سالگی هنوز خیلی جوانید که بخواهید از مواد شیمیایی قوی برای پوستتان استفاده کنید.

با خرید محصولات دارای ویتامین A و رتینول A در پول خود صرفه جویی کنید و با داشتن اسیدهای (میوه) مخصوص صورت، درخشش حاصل از لایه برداری (شیمیایی) صورت را تجربه کنید.

سلول های مرده پوست میتوانند ظاهری کدر و چروک در چهره شما به وجود بیاورند. می توانید از سرم های ویتامین ث استفاده کنید و پوستتان را تقویت کنید، ویتامین ث بسیار برای پوست مفید است.

پوست در در دهه ۴۰ سالگی خیلی کمتر هیدراته می شود. بنابراین تا می توانید آب بنوشید و بعد از کرم های لایه بردار، از کرم های شب و مرطوب کننده های قوی نیز استفاده کنید تا از سرعت پیری و چین و چروک بکاهید. زیرا این کرم ها لاستسیته را به پوست شما باز می گردانند و باعث شادابی چهره تان می شوند.

نوشیدن هشت لیوان آب در طول روز را امتحان کنید، زیرا با تکرار این کار به مرور متوجه خواهید شد که پوستتان شفاف تر می شود. پس از کرم ضدآفتاب، هیدراتاسیون (آبرسانی) مهمترین گام بعدی برای حفظ سلامت پوست شما است.

در مورد اسید چرب نگاهی به نمودار دستی ما در قسمت پایین داشته باشید. بعضی اسیدها مانند اسید لاکتیک می توانند اثرات مرطوب کنندگی قوی داشته باشند. به هنگام خرید مطمئن شوید که محصولات حاوی اسید هیالورونیک را خریداری می کنید.

بیشتر بخوانید:

بهترین موارد برای پوست های مستعد به آکنه عبارتند از :

 • Azelaic
 • Salicylic
 • Glycolic
 • Lactic
 • Mandelic

و برای پوست های بالغ:

 • Glycolic
 • Lastic
 • Ascorbic
 • Ferulc

و همچنین برای پوست های حساس:

 • Kojic
 • Azelaic
 • Glycolic
 • Lactic
 • Linoleic
 • Ascorbic
 • Ferulic

دلایل چین و چروک پیشانی

دلایل چین و چروک پیشانی در ۴۰ تا ۵۰ سالگی

اگر شما در دهه ۴۰ یا ۵۰ و یا حتی فراتر از آن هستید حتما باید به یک متخصص پوست مراجعه کنید و بررسی کنید که ریتنوئید طلایی که در مورد آن شنیده اید در روند کاهش قرار گرفته است یا خیر.

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر داشته باشید تغییر در عادات محیطی یا شیوه زندگیتان است.

آیا آب و هوایتان تغییر کرده است؟ آیا شیوه و روند زندگیتان دست خوش تغییراتی شده است؟ آیا سفرهای هوایی شما زیاد است؟ و خیلی از سوالات دیگر که به همه آن ها باید توجه داشت.

پوست شما در سن چهل تا پنجاه سالگی خیلی کمتر هیدراته می شود که متاسفانه باعث کم شدن چربی پوست خواهد شد. به این معنی که پوست واکنش بیشتری نسبت به تغییرات محیطی و استرس دارد.

چهل تا پنجاه سالگی زمانی است که اکثر افراد تغییرات هورمونی و فیزیکی را احساس می کنند. در واقع در این سن ممکن است افزایش وزن و انعطاف پذیری کمتری را مشاهده کنید. در پنجاه سالگی باید رژیم غذایی و عادات ورزشی خود را دوباره ارزیابی کنید، زیرا خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در این سن افزایش می یابد. برای مثال به این صورت خودتان را امتحان کنید؛ بنشینید و نفس عمیق بکشید، ببینید آیا تغییراتی که می توانید برای حمایت از بدنتان انجام دهید وجود دارد یا نه.

تا می توانید غذاهای ضداکسیدان بیشتری مصرف کنید. از کرم های مرطوب کننده قوی و گلاب طبیعی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر تغییرات آنچنانی احساس نمی کنید، می توانید از متخصص پوست خود در مورد درمان های لیزری سوال کنید.

اگر شما در سن پنجاه یا شصت سالگی هستید، ممکن است بخواهید به طور منظم با دکترتان در ارتباط باشید تا سلامت قلب خود را چک کنید.

دقت کنید که رژیم غذایی سالم، شیوه زندگی فعال، کنترل فشار خون و حفظ سابقه خانوادگی (فشار خون و دیگر مشکلات ارثی) در سلامتی شما تاثیر دارند. اگر چین و چروک های به وجود آمده شما را اذیت می کنند و سنتان را از آنچه که هستید بیشتر نشان می دهند، می توانید به متخصص مراجعه کنید و از ابزارهای پیشرفته تر مانند لیزر، پرکننده ها و نسخه های قوی استفاده کنید.

منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.