خواص کاکائو برای سلامتی

0

کاکائو سرشار از مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم، فسفر، مس و منگنز می باشد. همچنین در حالی که کربوهیدرات ها، پروتئین و فیبرغذایی بدن را تامین می کند، منبعی غنی از سلنیم، پتاسیم و روی نیز است. علاوه بر تمام این موارد، کلسترول موجود در آن بسیار ناچیز است. گیاه کاکائو دارای کرم یا کره ی کاکائو است که ترکیبی از چربی های اشباع نشده مانند اولئیک اسید و چربی های اشباع شده به نام اسید استاریک و اسید پالمیتیک می باشد. در ادامه نگاهی به خواص کاکائو خواهیم داشت.

خواص کاکائو برای سلامتی

کاکائو خاصیت ضدالتهابی، ضدحساسیتی، ضد سرطانی و آنتی اکسیدانی دارد و در رابطه با تاثیرات آن در سلامت همواره نتایج مطلوبی به دست آمده است.

فشار خون بالا را تنظیم می‌کند

کاکائو که سرشار از فلاونوئید است به تنظیم و کاهش فشار خون بالا کمک می کند و کشسانی سرخرگ ها را بهبود می بخشد. تحقیقات و مطالعات به عمل آمده در این زمینه، تغییرات مثبتی را در رابطه با فشار خون سیستولیک و دیاستولیک نشان داده اند که این امر نتیجه ی مصرف محصولات حاوی کاکائو به جای استفاده از چای سیاه و سبز بوده است. این تغییرات مثبت و مطلوب به دلیل آنتی اکسیدان های موجود در کاکائو می باشند که تولید اکسید نیتریک را تحریک می کنند و کمک می کنند سرخرگ ها در وضعیت استراحت قرار بگیرند. به علاوه همین امر باعث می شود سلامت سیستم گردش خون حفظ شود.

خاصیت آنتی اکسیدانی

یک تحقیق و بررسی مقایسه ای نشان داده است که کاکائو اثر آنتی اکسیدانی بالاتری نسبت به چای سبز و سیاه دارد. آنتی اکسیدان ها به خنثی سازی رادیکال های اکسیژن مبنا که در بدن وجود دارند، کمک می کنند. اضافه بر این کاکائو دارای فتوشیمیایی های بنزنی و فلاونوئید فراوان نیز می باشد.

سلامت مغز را بهبود می‌بخشد

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که فلاونوئید موجود در کاکائو به حفظ سلامت مغز کمک می کند. این خواص محافظت از سلول های عصبی همچنین می توانند تاثیرات مطلوبی بر یادگیری و عملکرد حافظه داشته باشند. تحقیقات نشان داده اند که مصرف محصولات حاوی کاکائو، جریان خون را در مغز افزایش می دهند. به همین منوال شواهدی به دست آمده است که حاکی از خاصیت دارویی کاکائو در درمان اختلالات سرخرگی می باشند.

میزان کلسترول را تنظیم می‌کند

یک بررسی تحقیقی نشان داده است که به کاهش قند و کلسترول در خون، یعنی به ترتیب گلوکز و کلسترول کمک می کند. یک رژیم غذایی حاوی کاکائو، کاهش میزان تری گلیسیرید، کلسترول LDL و گلوکز را به دنبال دارد. همچنین، آزمایشات صورت گرفته بر افرادی که کاکائو مصرف کردند، نشان دادند که میزان کلسترول مفید و سالم در بدن به نحو قابل توجهی افزایش یافت.

خواص کاکائو

بیشتر بخوانید:

خواص کاکائو برای دیابت

مصرف کاکائو نشان داده است که در بهبود مقاومت انسولین و متابولیسم گلوکز بسیار موثر می باشد. همین امر به خودی خود موجب می شود میزان قند در بدن تنظیم شود. کاکائو در پیشگیری از بیماری آب مروارید چشم که ناشی از دیابت است، بسیار مفید می باشد.

درمان تنگی نفس

دانه های گیاه کاکائو حاوی اگزانتین و تئوفیلین هستند که اسپاسم نایژه ای را درمان می کنند و مسیر نایژه هایی که دچار تنگی یا انقباض دیواره شده اند را باز می کنند. این کار جریان هوا را در این اندامک ها راحت تر می کند و در درمان آلرژی های مختلف مثل آسم و تنگی نفس اثرات چشمگیری دارد. بنابراین مصرف کاکائو تنگی نفس را تا حدودی برطرف می کند.

بهبودی را تسریع می‌کند

عصاره کاکائو همواره به دلیل ویژگی ها و خواصی که دارد، برای درمان و بهبود ی زخم مورد استفاده قرار می گیرد و در تولید محصولات دارویی طبیعی به کار می رود. این عصاره مانع ایجاد عفونت های مختلف در بدن می شود. اگر به همراه داروهای مناسب استفاده شود، به از بین بردن باکتری های مارپیچی شکل معده نیز کمک می کند.

خواص کاکائو برای کنترل چاقی

در یک بررسی، خواص کاکائو برای پیشگیری از چاقی مفرط در رژیم غذایی پرچرب نشان داده شد. مصرف کاکائو به تنظیم متابولیسم لیپید کمک می کند و پیوند و انتقال اسیدهای چرب را کاهش می دهد. همچنین گرمازایی یا مکانیسم تولید گرما در بافت های سفید چرب و کبد را بهبود می بخشد.

عوارض جانبی

کافئین: کاکائو منبع کافئین می باشد. به هرحال مصرف بیش از اندازه ی کافئین موجب عوارض جانبی مانند ادرار مکرر، بی خوابی و ضربان نامنظم قلب می شود. میزان کافئین مفرط در بدن باعث ایجاد حالت پرخاشگری در افرادی که از اختلالات پریشانی و اضطراب و یا اسهال رنج می برند، می شود.

واکنش های حساسیت زا: مصرف کاکائو در افرادی که به این ماده حساسیت دارند، باعث انفعالات حساسیت زا می شود. این حساسیت ها عبارتند از واکنش های پوستی، سردردهای میگرنی و حالت تهوع.

فعل و انفعالات دارویی: کافئین ممکن است اثرات برخی داروهایی که پیش از تشخیص تست های قلبی تجویز شده اند را تحت تاثیر قرار دهد. معمولا قبل از آزمایشات قلبی توصیه می شود از مصرف هرگونه نوشیدنی ها و یا غذاهای حاوی کافئین بپرهیزید. چرا که ممکن است باعث ایجاد تداخل دارویی با داروهایی نظیر کلوزاریل، دی پیریدامول، اراگوتامین، فنیل پروپانولامین و تئوفیلین شود و اثرات آنها را در بدن تحت الشعاع قرار بدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.