اشتباهات رایج هنگام راه رفتن

0

راه رفتن یا پیاده‌روی فراتر از تنها قدم برداشتن است. راه رفتن به طور ناصحیح می‌تواند مشکلات مختلفی را به وجود آورد، از درد پایین کمر گرفته تا تنش مکرر در استخوان‌ها و مفاصل. اگر از این موارد رنج می‌برید، احتمال اینکه راه رفتن‌تان مشکل داشته باشد زیاد است.

گام‌های بیش از حد بلند برداشتن

بسیاری از مردم تمایل دارند تا هنگام سریع راه رفتن قدم‌های بیش از حد بلند بردارند. اینکار باعث برهم خوردن ریتم طبیعی راه رفتن شده و منجر به صاف‌تر شدن زانو و ضربه‌های محکم به پاشنه می‌شود که این موارد فشار وارده بر پاها را افزایش می‌دهند.

قدم‌های کوتاه‌تر و سریع بردارید و با پای عقبی خود را به جلو هل دهید تا فشار کمتر شود.

استفاده نکردن از دست‌ها

نحوۀ استفاده از دست‌ها هنگام راه رفتن بخش بزرگی از یک پیاده‌روی است. ثابت نگه داشتن دست‌ها در کنار بدن یا تاب دادن آنها به طور شدید می‌تواند سرعت‌تان را پایین آورد. در واقع پیاده‌روی با دست‌هایی که کمی تاب نمی‌خورند، بسیار برای پشتیبانی ستون فقرات مضر می‌باشد.

هنگام پیاده‌روی دست‌ها را ۹۰ درجه خم کنید و در حالی که شانه‌هایتان ریلکس هستند، اجازه دهید به طور طبیعی و ساده تاب بخورند.

بیشتر بخوانید:

سیلی زدن با پا

شاید خنده‌دار به نظر برسد، ولی اصطلاح سیلی با پا یکی از مشکلات بسیار شایع هنگام راه رفتن می‌باشد. در این حالت ضعف عضلۀ تیبیالیس قدامی باعث می‌شود تا پای شما به معنی واقعی کلمه هنگام راه رفتن به زمین سیلی بزند. یک گام طبیعی و سالم باید با ضربۀ پاشنه شروع شده و سپس با یک رولِ نَرم در سراسر پا به زمین برسد.

پایین نگه داشتن سر

هنگام راه رفتن سرتان را بالا بگیرید. حفظ یک ژست صاف بخش مهمی از پیاده‌روی صحیح می‌باشد، زیرا به کاهش تنش در گردن کمک کرده و اجازه می‌دهد تا باسن در حالت آرامش بوده و عضلات پایین کمر نیز شُل شوند. از طرفی راه رفتن با سر پایین، بدن را مجبور می‌کند تا برای حفظ هم‌ترازی تلاش بیشتری کند.

چرخیدن مکرر مچ پا به داخل یا خارج – Pronation و Supination

چرخش خفیف مچ پا به خارج – لبۀ بیرونی پا و پاشنه، قبل از قسمت داخلی پا با زمین برخورد می‌کند – بخشی طبیعی از راه رفتن یا دویدن می‌باشد. اما اگر این اتفاق بیش از حد رخ دهد، می‌تواند باعث بروز استرس شدید یا التهاب در پا شده و با گذشت زمان منجر به ناراحتی پا گردد.

همچنین چرخش مچ پا به داخل – که برعکس اتفاق قبلی است و وزن بدن بر روی لبه‌های بیرونی پا می‌افتد – باعث بروز مشکلات هم‌ترازی شده و می‌تواند به درد در قوزک و قسمت بیرونی پا منجر شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.