خواص گشنیز برای سلامتی

0

منشا گیاه گشنیز به جنوب اروپا و مدیترانه باز می‌گردد. گشنیز یکی از قدیمی ترین ادویه هایی است که در طول تاریخ بیش از ۷۰۰۰ سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. گشنیز مملوء از مواد مغذی است و کاربردها و فواید بسیاری دارد. در این مطلب ما برای شما لیستی از خواص گشنیز را تهیه کرده ایم که به سلامت شما بسیار کمک می کنند.

خواص گشنیز برای مبارزه با تومورها

ترکیبات فعال موجود در گشنیز مانند فتالیدها و ترپنوئیدها، موجب تشکیل آنزیم های خاصی می شوند. این آنزیم ها، یون ها و ترکیبات تشکیل دهنده ی تومور را به ترکیبات سمی کمتری تبدیل می کنند. این فعالیت باعث متوقف ساختن فرایند تشکیل تومور و رشد آن می گردد.

دفع مسمومیت از بدن

گشنیز یکی از بهترین پروفیل ها را در میان گیاهان دارد که قادر به جوانسازی بدن است. ترپنوئیدها، پلی اکسی استیلن ها و کاروتینوئیدها، رادیکال های مضر آزاد را از بین می برند و جریان اکسیژن موجود در خون را دوباره به کار می اندازند. جالب است بدانید که یک لیوان گشنیز خرد شده همه ی سم های موجود در بدن شما را از بین می برد.

خواص گشنیز برای مقابله با التهاب

دانه های گشنیز یک موم طبیعی و عامل ضد التهاب هستند. دانه های گشنیز (که غالبا Corander نیز نامیده می شوند) دارای ویژگی درد زدایی می باشند. آن ها  با اعمال فشار برروی گیرنده های درد مرکزی، درد را کاهش می دهند. لیانالول یک ترکیب فعال است که این ویژگی را به گشنیز می دهد.

کمک به هضم غذا و درمان گرفتگی معده

دانه های گشنیز کبد را تحریک می کنند تا عصاره های صفراوی با محتوای صفراوی بالاتری تولید کنند. آن ها همچنین پانکراس را نیز قادر می سازند تا آنزیم های گوارشی تولید کند. همین امر باعث می شود که پیش از رسیدن غذا به روده ،فرایند هضم سریع و آسان آن، با کمترین زیان رخ دهد. اسانس گشنیز درد شکم که ناشی از سوء هاضمه و نفخ شکم می باشد را نیز درمان می کند.

کمک به کاهش وزن

براساس آیورودا، عصاره ی دانه ی گشنیز به کاهش سطح چربی خون کمک می کند. استرول موجود در دانه ها و برگ های آن مانع جذب کلسترول موجود در غذا می شود. در نتیجه از افزایش وزن جلوگیری می کند.

خواص ضد دیابت

طب سنتی در کشورهای اردن، مراکش، ایران و عربستان سعودی از برگ های گشنیز برای درمان دیابت استفاده می کند. برگ های آن حاوی مقادیر بالاتری از فلاونول های ضدالتهابی قوی مانند: کورستین، تانن ها و استرول ها هستند که یک طبیعت ضددیابتی به این گیاه می دهند.

درمان عفونت‌های دستگاه ادراری

درصورت داشتن دانه های گشنیز در آشپزخانه، مواجهه با UTI برای شما آسان تر خواهد شد. این دانه ها باعث افزایش تصفیه ادرار موجود در کلیه ها می شوند که این امر منجر به تولید نسبی ادرار می گردد. این امر باعث می شود که آب در بدن ذخیره شود. همچنین بدن از تمام سموم و میکروب ها خلاص می شود و دستگاه ادراری را پاک نگه می دارد.

خواص گشنیز برای پوست

گشنیز با این ویژگی که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد،شناخته شده است. برگ ها و دانه های آن حاوی ترپنوئید، استرول، پنی فنل، اسیدهای معطر و کاروتنوئیدها هستند که رادیکال های آزاد و فلزات سنگین را از بین می برند و فشار اکسیداتیو را در بدن کنترل می کنند.

اسانس یا عصاره ی گشنیز می تواند با پاکسازی خون، عفونت های باکتریایی یا قارچی پوست (از جمله جوش و آکنه) را درمان کند.

تقویت حافظه و عملکرد مغز

ترکیبی از فعالیت های آنتی اکسیدانی، ضدالتهابی و کاهش دهنده ی کلسترول این گیاه شگفت انگیز، باعث ایجاد این اثر در مغز می شود.

نورون ها در معرض فشار اکسیداتیو کمتری قرار می گیرند و این امر باعث می شود که طول عمر بیشتری داشته باشند و منجر به افزایش حافظه شود.

این تاثیر شناخته شده ی گشنیز برروی حافظه و سیستم عصبی برای کنترل بیماران مبتلا به آلزایمر مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.