علائم حساسیت به ذرت

0

حساسیت به ذرت نیز همانند دیگر آلرژی ها واکنش بدن به نوعی پروتئین موجود در آن است. اگر بدن به ذرت و یا محصولات آن حساسیت داشته باشد پس از اولین استفاده از ذرت علائم آلرژی را بروز می دهد. از آن‌جایی که ذرت در بسیاری از محصولات استفاده می شود، این حساسیت خاص می تواند مشکلاتی را در پی داشته باشد و جلوگیری این نوع آلرژی با دشواری هایی همراه باشد.

هنگامی که بدن در معرض ذرت و یا محصولاتی که ذرت در آن ها استفاده شده قرار می گیرد ماده ایمونو گلوبین E را تحریک می کند که موجب انتشار هیستامین در بدن و بروز علائم آلرژی می شود. طبق تحقیقات به عمل آمده بسیاری از کودکان از این نوع آلرژی رنج می برند، هرچند که آلرژی در هر مقطع زمانی رخ دهد، مخصوصا اگر برای اولین بار ماده ای غذایی را تست کنید.

حساسیت به ذرت

علائم‌ حساسیت به ذرت معمولا به دو دسته تقسیم می شوند. بعضی از علائم به محض این که بدن در معرض ذرت قرار بگیرد خود را نشان می دهند و بعضی دیگر با تاخیر ظاهر می شوند.

علائم حساسیت به ذرت عبارتند از:

بیشتر بخوانید:
  • کهیر
  • حالت تهوع
  • عطسه های پی در پی
  • استفراغ
  • اسهال
  • آنافیلاکسی

علائم و مشکلات اولیه گوارشی و تنفسی این نوع آلرژی نیز مانند بقیه حساسیت ها است اما آنافیلاکسی می تواند مشکلات جدی تری به همراه داشته باشد که  علائمش تنگی نفس ،افزایش ضربان و وارد شدن شوک‌هایی به بدن است. درصورت مشاهده هریک از این علائم بهتر است به پزشک‌ مراجعه کنید.

تشخیص حساسیت

تشخیص این‌ نوع آلرژی نسبت به سایر آلرژی ها کار دشواری است زیرا که ذرت تقریبا در تمام مواد غذایی وجود دارد و نمی توان آن را مانند حساسیت به گل ها و گرده آن ها تشخیص داد .یکی از روش های تشخیص آلرژی به مواد غذایی، حذف آن ها از رژیم غذایی است و هر یک را به نوبت به رژیم غذایی اضافه کنید و در صورت بروز علائم متوجه حساسیت خود به آن ماده غذایی می شوید.

آزمایش خون و آزمایش پوستی نیز یکی دیگر از روش های تشخیص حساسیت به ذرت می باشد. در آزمایش خون درصد ایموگلوبین E به طور قابل توجهی افرایش پیدا میکند و در آزمایش های پوستی؛ هنگامی که پوست در معرض ذرت قرار می گیرد، ملتهب می شود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.