فواید آب زیره سبز برای لاغری

0

آب زیره سبز از طریق خیساندن دانه‌های زیره سبز در آب (از شب تا صبح) بدست می‌آید. این دستورالعمل ساده هزاران سال است که به‌عنوان روشی طبیعی برای درمان بسیاری از عارضه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شناخته شده‌ترین خاصیت آب زیره سبز مربوط به اثر آن در کاهش وزن است.

تحقیقات بسیاری بر روی اثرات آب زیره سبز انجام شده است و نتایج مثبت هستند. اگرچه ممکن است طعم آب زیره برای همه خوشایند نباشد، اما بدون شک فواید آن برای اغلب افراد جذاب هستند. مصرف این ترکیب در هند و سایر کشورهای آسیایی بسیار رایج است و به‌عنوان یک نوشیدنی جانبخش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آب زیره سبز برای کاهش وزن

آب زیره سبز اثراتی دارد که می‌توانند به طور مثبتی وزن را تحت تاثیر قرار دهند. این اثرات عبارتند از کاهش سموم، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود خواب و بهینه‌سازی هضم.

هضم

ترکیبات فعال فراوانِ موجود در دانه‌های زیره سبز، که شامل کومینالدئید هستند، می‌توانند ترشح مایعات گوارشی و معده را تحریک کنند. این باعث می‌شود تا سرعت فرآیند هضم افزایش پیدا کرده و در عین حال کمک می‌کند تا احساس سیری کرده و عملکرد کلی دستگاه گوارش تقویت شود.

سموم

بیشتر بخوانید:

با کاهش سموم بدن و تحریک کلیه‌ها و کبد، آب زیره سبز می‌تواند به کاهش وزن کمک کرده و عملکرد متابولیک را بهبود ببخشد. این باعث می‌شود تا چربی و کالری بیشتری بسوزانید.

سیستم ایمنی بدن

زیره حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که از سیستم ایمنی بدن حمایت می‌کنند. وقتی فشار کمتری بر روی بدن باشد، سیستم ایمنی می‌تواند عملکرد مطلوبی داشته و فرآیندهای طبیعی کالری سوزی را تقویت کند.

خواب

برخی از عناصر موجود در آب زیره سبز می‌توانند به بهبود خواب کمک کنند که این بسیار برای کاهش وزن مهم است. برای جلوگیری از ذخیرۀ چربی و انرژی اضافه، بدن شما به استراحت کافی نیاز دارد.

طرز تهیه آب زیره سبز

از آنجایی که طرز تهیه این ترکیب بسیار آسان است، می‌توانید به راحتی آن را در خانه تهیه کنید.

  1. ۴ تا ۵ فنجان آب را درون یک قابلمه بجوشانید.
  2. ۲ قاشق غذاخوری دانه‌های کامل زیره سبز را درون آب بی‌اندازید.
  3. سریعا قابلمه را از روی حرارت بردارید.
  4. درب قابلمه را گذاشته و اجازه دهید تا خنک شده و به دمای اتاق برسد.
  5. این نوشیدنی را با دمای اتاق در طول روز میل کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.