روش های درمان خشکی مو

0

خشکی مو زمانی اتفاق می‌افتد که روغن طبیعی پوست سر (سبوم) به اندازۀ کافی وجود نداشته باشد. مو همچنین می‌تواند در اثر استفاده از مواد شیمیایی بر روی مو، دچار خشکی شود. مشکلات جدی سلامتی، شست‌وشوی بیش از حد، شنا کردن در آب حاوی کلر و… نیز از علل خشکی مو هستند. در ادامه چند روش طبیعی برای درمان خشکی مو را معرفی می‌کنیم.

آب

آب یک گزینۀ خانگی و طبیعی برای درمان خشکی مو است. آب عناصر زائد که در بدن ذخیره شده‌اند را از بین برده و درخشندگی مو را افزایش می‌دهد. توصیه می‌شود روزی حداقل ۸ لیوان آب مصرف کنید. همچنین می‌توانید آب را از طریق نوشیدن آبمیوه و سایر مایعات دریافت کنید.

روغن نارگیل

این روغن امتحان خود را برای درمان خشکی مو پس داده است. چند عدد از برگ‌های کاری را با روغن نارگیل برای حداقل ۲ تا ۳ دقیقه بجوشانید. این ترکیب را چند روز در یک مکان خنک نگه دارید. سپس ترکیب را با نوک انگشتان به آرامی بر روی پوست سر بمالید و مو را با یک حولۀ گرم بپوشانید.

حنا

حنا یک گیاه دارویی است که برای مرطوب کردن موی خشک مفید می‌باشد. سه قاشق پودر حنا را با کمی چای تازه‌دم ترکیب کنید. سپس مقداری ماست اضافه کرده و یک خمیر درست کنید. بگذارید این خمیر شب تا صبح بماند و سپس صبح بعد از بیدار شدن آن را بر روی مو بمالید. اجازه دهید ۲ ساعت باقی بماند تا خشک شود و سپس مو را با یک شامپوی ملایم بشویید. این روش را حداقل هفته‌ای یک مرتبه انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

لیمو

آبلیمو یک مرطوب‌کنندۀ طبیعی مو است. یک لیوان پر از آب را با مقداری آبلیمو ترکیب کنید. بعد از شستن مو با شامپو، یکبار هم مو را با این ترکیب بشویید.

شامپوهای ملایم

شامپوهایی که مواد شیمیایی خشن دارند می‌توانند موی سر را خشک کنند. به همین دلیل است که باید از شامپوهای گیاهی ملایم برای شست‌وشوی مو استفاده کنید. این شامپوها مو را به آرامی تمیز کرده و پوست سر را سالم نگه می‌دارند.

آلوئه‌ورا

این گیاه برای درمان خشکی مو موثر بوده و فولیکول‌های مو را مرطوب می‌کند. می‌تواند هر روز صبح یک لیوان آب آلوئه ورا میل کنید تا دستگاه‌های بدن‌تان سالم بمانند. همچنین تعداد زیادی از ژل‌های مو، شامپوها و کرم‌های مو وجود دارند که بر پایۀ آلوئه ورا هستند. این محصولات می‌توانند به درمان سریع خشکی مو کمک کنند.

محصولات گیاهی

امروزه انواع مختلفی از محصولاتی گیاهی در بازار وجود دارند که می‌توانند به درمان خشکی مو کمک کنند. باید حداقل روزانه ۲ مرتبه چای گیاهی بنوشید تا بهترین نتیجه را بگیرید. شستن مو با گیاهان دارویی نیز روش مناسبی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.