روش های ساده برای سوزاندن کالری

0

کاهش وزن نیاز به انجام کارهای زیادی ندارد. ما راه های ساده ای را کشف کرده ایم که به وسیله ی آن ها می توانید کالری بسوزانید و نیازی به رفتن به باشگاه و چنین کارهایی نخواهید داشت. در ادامه به بررسی روش های ساده برای سوزاندن کالری میپردازیم.

ماساژ

با استفاده از تنها ۴۲ دقیقه ماساژ در پایان روز، می توانید ۲۰۰ کالری بسوزانید. ماساژ علاوه بر کاهش وزن، فواید بسیار زیاد دیگری برای سلامتی نیز دارد.

اشیاء اطراف‌تان را جابجا کنید

با جا بجا کردن وسایل و مبلمان خانه و اتاق تان در طول ۳۰ دقیقه می توانید کالری بسوزانید و وزن کم کنید. تخت خواب تان را نزدیک به پنجره بگذارید، و یا صندلی مطالعه تان را به سمتی ببرید که نور خورشید روی فرش می تابد. اما مراقب باشید: هنگامی که شروع به کار کردید و بدن تان گرم شد، ترجیح می دهید همه ی وسایل خانه را جا بجا کنید.

از چشمان‌تان استفاده کنید

بازی دارت یکی از بازی هایی است که همیشه در همه جا می بینیم اما از بازی کردن آن می ترسیم (ترس نه به این دلیل که ممکن است ببازیم، بلکه به این دلیل که می ترسیم به کسی آسیب برسانیم). اما بهتر است به خود اعتماد داشته باشید و ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه در روز را صرف این بازی با دوستان تان کنید.

رنگ آمیزی

رنگ امیزی از روش های ساده برای سوزاندن کالری بوده و باعث سوزاندن ۲۰۴ کالری در روز می شود. اتاق نشیمن خانه تان را یک رنگ جدید بزنید، اما توجه کنید که از رنگ درستی استفاده می کنید؛ مثلا نارنجی روشن که رنگ گرمی محسوب می شود، می تواند به اتاق تان گرمی ببخشد.

بیشتر بخوانید:

تمیز کردن خانه

تمیز کردن خانه شاید به نظر کار سختی باشد؛ اما این بدین معنا نیست که کار کسل کننده ای محسوب می شود. لیستی از کارهایی که دوست دارید انجام دهید را تهیه کنید؛ سپس شروع به کار کنید: خانه را تمیز کنید، حیاط خانه را جاروب بکشید، گردگیری کنید و وسایل خانه را مرتب کنید. آیا احساس می کنید که از این کار ها نفعی برده اید؟ باید بگوییم که شما اکنون حدودا ۲۰۰ کالری سوزانده اید.

خریدهای خانه را انجام دهید

تا زمانی که به سمت خرید مواد غذایی نا سالم نروید، رفتن به خرید از سوپر مارکت ها می تواند عادت خوب و سالمی محسوب شود. خرید کنید (خرید کردن به مدت ۴۵ دقیقه می تواند باعث سوزاندن ۱۱۷ کالری شود)، مواد غذایی که خریده اید را تا خانه حمل کنید (۵ دقیقه کشاندن وسایل تا بالای پله های خانه، ۴۳ کالری می سوزاند) و آن ها در قفسه های آشپزخانه بچینید (۱۴ دقیقه کار، ۴۰ کالری می سوزاند).

چرخاندن چوب در هوا

پس از یک مهمانی، در حیاط پشتی با دوستان تان ۴۰ دقیقه بدمینتون بازی کنید تا ۲۰۰ کالری بسوزانید.

تلویزیون را خاموش کنید

بازی های تخته‌ای کلاسیک همیشه یادآور خاطرات کودکی هستند. ۲ ساعت بازی فکری اسکربل می تواند هم به هوش تان کمک کند، و هم ۲۰۰ کالری بسوزانید.

ماشین‌تان را بشویید

تمیز کردن ماشین یکی از بهترین روش های ساده برای سوزاندن کالری است و در ۴۰ دقیقه می تواند ۲۰۴ کالری بسوزاند. علاوه بر بدنه ی ماشین، داخل آن را نیز تمیز کنید تا کالری بیشتری بسوزانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.