ارزش غذایی و فواید تخم مرغ

0

تخم مرغ یک غذای بسیار محبوب و پُراستفاده است که سرشار از مواد مغذی می‌باشد. برای اینکه ارزش غذایی تخم مرغ را درک کنید، تصور کنید که تنها یک سلول موجود در تخم مرغ می‌تواند با استفاده از مواد مغذیِ موجود در تخم به یک جوجه تبدیل شود. در این مطلب به بررسی ارزش غذایی و فواید تخم مرغ می‌پردازیم.

تخم مرغ دو بخش اساسی دارد: سفیده و زرده تخم مرغ. زرده به طور معلق در سفیده وجود دارد و حدود ۸۰ درصد از کالری و تقریبا تمامِ چربی‌های تخم مرغ در زردۀ آن است. زرده همچنین حاوی بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشد. سفیدۀ تخم مرغ بیشتر از آب و پروتئین تشکیل شده است.

تخم مرغ سرشار از پروتئین و مقادیر قابل توجهی از ویتامین آ، ویتامین‌های گروه ب، ویتامین دی، ویتامین ای و ویتامین کا است. همچنین موادی نظیر فسفر، سلنیوم، کلسیم و روی نیز در تخم مرغ یافت می‌شوند. علاوه بر این موارد، تخم مرغ حاوی ترکیبات مهم ارگانیک نظیر امگا ۳ و آنتی‌اکسیدان‌ها نیز می‌باشد.

فواید تخم مرغ

شناخته‌شده‌ترین فواید تخم مرغ عبارتند از: کمک به رشد و توسعه، کمک به کاهش وزن، بهبود سلامت قلب و موارد دیگر. در ادامه به بررسی برخی از این فواید می‌پردازیم.

رشد و توسعه

مقادیر بالای پروتئین در تخم مرغ و سایر ترکیبات نظیر ویتامین‌های ضروری به توسعۀ بدن با نرخی طبیعی کمک می‌کنند. تخم مرغ همچنین بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن برای رشد را تامین می‌کند. پروتئین برای تشکیل سلول بسیار مهم است، این یعنی تمام قسمت‌های بدن، تمام عضوها، مو، رگ‌های خونی و استخوان به نحوی برای ادامۀ بقا به پروتئین نیاز دارند. پروتئین همچنین برای ترمیم و رشد دوبارۀ سلول‌های بدن ضروری است.

بیشتر بخوانید:

سلامت قلب

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که کلسترول تخم مرغ برای قلب مضر است، اما متاسفانه این افراد به نوعِ کلسترول و اثرات آن بر بدن توجه نمی‌کنند. اغلب مطالعات نشان می‌دهند که مصرف تخم مرغ می‌تواند به شما در پیشگیری از سکته مغزی و حفظ سلامت قلب کمک کند. در واقع کلسترول موجود در تخم مرغ از نوعِ خوب یا HDL بوده و می‌تواند میزان کلسترول بد یا LDL را در بدن کاهش دهد. با کاهش کلسترول بد، تخم مرغ به پیشگیری از تصلب شرایین، لخته‌های خون، سکته مغزی، حملات قلبی و سایر مشکلات قلبی – عروقی کمک می‌کند.

کاهش وزن

از آنجایی که تخم مرغ سرشار از پروتئین‌های مهم و مورد نیاز بدن است، می‌تواند بسیار سیرکننده باشد. تخم مرغ انرژی و ثبات تغذیه‌ای را فراهم می‌کند که باعث رفع گرسنگی می‌شود. مصرف تخم مرغ روشی عالی برای برقراری تعادل سالم تغذیه‌ای است و دیگر نیازی نیست که کالری زیادی دریافت کنید و نگران افزایش وزن‌تان باشید.

توانایی شناختی

یکی از فواید تخم مرغ که کمتر کسی با آن آشنایی دارد، اثر آن بر سلامت شناختی است. تخم مرغ سرشار از کولین بوده و این ماده اغلب با ویتامین‌های گروه ب در یک دسته‌بندی قرار می‌گیرد. اما در واقع کولین یک مادۀ مغذی تقریبا ناشناخته است که به ایجاد مسیرهای عصبی در مغز کمک می‌کند. تخمین زده می‌شود که حدود ۹۰ درصد از مردم به اندازۀ کافی کولین در بدن خود ندارند، که مصرف تخم مرغ می‌تواند به جبران این کمبود کمک کند.

سایر فواید تخم مرغ

  • فعالیت آنتی‌اکسیدانی
  • حاوی مواد معدنی نادر نظیر یُد و سلنیوم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.