درمان درد مچ دست با تمرینات ساده

0

استخوان‌هایی که در امتداد دست تا ساعد هستند متحمل فشار زیادی می‌شوند، که این فشار و تنش می‌تواند برای بسیاری افراد ایجاد ناراحتی کرده و موجب درد مچ دست شود. این درد ممکن است در اثر تایپ کردن‌های طولانی مدت با کیبورد کامپیوتر، یا بلند کردن وزنه‌های سنگین در باشگاه ورزشی ایجاد شود. اما چگونه می‌توان از این درد خلاص شد؟ خوشبختانه تعدادی تمرین ساده برای رفع درد مچ دست وجود دارد که می‌توان در هر مکانی انجامشان داد.

تمریناتی برای پیشگیری و درمان درد مچ دست

در ادامه تمریناتی ساده و موثر را معرفی می‌کنیم که می‌توانند برای تسکین درد مچ دست مفید واقع شوند.

درد مچ دستحالت دعا

کف دستانتان را به هم بچسبانید و دقیقا جلوی صورتتان نگه دارید. طوری قرار بگیرید که کف دستانتان از نوک انگشت تا آرنج با هم در تماس باشند. حالا به آرامی دستهایتان را از هم باز کنید و در کنار بدنتان قرار دهید. ۳۰ ثانیه در این حالت صبر کنید و دوباره حرکت را از اول انجام دهید و برای چند بار تکرار کنید.

کشش بازو و فشار به دست

بایستید و یکی از دست هایتان را بلند کرده و جلوی بدنتان دراز کنید. طوری که کف دستتان رو به سقف باشد. با دست دیگر به آرامی انگشتان دستی که کشیده است را رو به پایین فشار دهید. سپس انگشتان را به سمت بدنتان کشش دهید و ۳۰ ثانیه صبر کنید. حالا دستتان را آزاد کرده و حرکت را با دست دیگرتان تکرار کنید.

کشش برعکس بازو و فشار به دست

بایستید و طوری که کف دستتان رو به زمین باشد دستتان را جلویتان دراز کنید. مچ دستتان را رها کنید، گویی انگشتان به زمین اشاره می کنند. با دست مقابل به آرامی انگشت ها را به سمت بدن کشش دهید. ۳۰ ثانیه در همان حالت بمانید، سپس آزاد کنید و با دست دیگرتان حرکت ها را انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

درد مچ دستمشت گره کرده

درحالی که نشسته اید دستانتان را طوری که کف دست رو به بالا باشد روی ران پاهایتان قرار دهید. به آرامی دستانتان را مشت کنید و درحالی که ساعدتان را روی رانتان نگه داشته اید مشت هایتان را به بالا و پایین حرکت دهید. ده ثانیه ادامه دهید و سپس دوباره دستانتان را روی پا خود قرار دهید. این تمرین باید حداقل ده بار تکرار شود.

حرکت کششی-انعطافی مچ

لبه ی یک میز بنشینید و دستانتان را از طرفین بدن آویزان کنید. به آرامی یک دست را به سمت بالا بیاورید تا کمی احساس فشار و کشس کنید؛ ده ثانیه در همان حالت صبر کنید. سپس دستتان را به آرامی پایین آورده و حرکت را با دست دیگر تکرار کنید. این حرکت را روزی سه بار انجام دهید.

حرکت مچ دست رو به بالا

می توان این حرکت را در حالت نشسته یا ایستاده انجام داد. بازویتان را کنار بدنتان باز کنید و با خم کردن  آرنج یک زاویه ی ۹۰ درجه ایجاد کنید. کف دست باید رو به کناره های بدن قرار بگیرد. سپس ساعد خود را بچرخانید تا کف دست رو به بالا قرار بگیرد و دوباره با یک چرخش دیگر به حالت اول برگردید. این کار را ده بار تکرار کنید و سپس با دست دیگرتان این کار را انجام دهید.

چرخش تاندون

این حرکت هم درحالت نشسته و ایستاده قابل اجرا است. انگشتان را کاملا باز کنید و آرام به سمت پایین حرکت دهید. ابتدا مچ دستتان را مانند قلاب در آوردید سپس انگشتان را به سمت بیرون کش دهید. حالا انگشتان را جمع کرده و مشت کنید و دوباره آن ها را کش داده و مشتتان را باز کنید. این کارها را ۱۰ بار تکرار کنید.

درد مچ دستحرکت گوریل

بایستید و کمرتان را به قدری خم کنید که دستهایتان کف زمین را لمس کند. دستها را در حالی که کف دست رو به بالاست زیر انگشت شصت پاها قرار دهید. اگر لازم بود برای این کار زانوهایتان را خم کنید. سعی کنید انگشتان شصت در نزدیکی خم مچ باشند. به مدت ده تنفس در این حالت باقی بمانید. این تمرینی است که هم برای رفع درد مچ مفید است و هم به بقیه بدنتان کش می دهد تا تنش ها را از بین ببرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.