پنیر فتا – ارزش غذایی و فواید

0

پنیر فتا نوعی پنیر نمک‌دار سفیدرنگ است که از شیر گوسفند و بز تهیه می‌شود. ریشۀ ساخت این پنیر به کشور یونان بازمی‌گردد و به گزینه‌ای خوشمزه برای غذاهای مختلف در داخل یونان و کشورهای دیگر تبدیل شده است. از آنجایی که این پنیر در آب نمک خیسانده می‌شود، سرشار از پروبیوتیک‌های مختلف و مواد مغذی اساسی است و به طور کلی مصرف متعادل آن، یک گزینۀ سالم غذایی محسوب می‌شود.

ارزش غذایی پنیر فتا

پنیر فتا به طور شگفت‌انگیزی سرشار از مواد مغذی مختلف است. یک وعدۀ ۲۸ گرمی از این پنیر ۷۵ کالری داشته و ۴ گرم پروتئین، ۶ گرم چربی (چربی‌های اشباع) را حاوی می‌باشد. این پنیر نمک‌دار همچنین سطوح خوبی از کلسیم، سدیم، اسید فولیک، ویتامین ب۱۲، ب۶، آ، ویتامین کا و طیفی از پروبیوتیک‌ها را در خود جای داده است.

فواید پنیر فتا

در ادامه به بررسی برخی از فواید پنیر فتا می‌پردازیم:

سرطان

مقادیر بالایی از کلسیم در پنیر فتا وجود دارد که به همراه منیزیم و ویتامین دی موجود در این پنیر می‌توانند گزینۀ ضدسرطانی قدرتمندی باشند.

سیستم ایمنی بدن

بیشتر بخوانید:

یکی از پروتئین‌های موجود در این پنیر histidine نام دارد که در بدن انسان به هیستامین تبدیل شده و افزایش فعالیت سیستم ایمنی بدن را برمی‌انگیزد. این نوع تنظیم کردن بسیار برای عملکرد مناسب سیستم ایمنی بدن مهم می‌باشد.

سلامت روده

پنیر فتا سرشار از پروبیوتیک‌های مختلف است که می‌توانند تعادل باکتری‌های درون روده را بازیایی کرده و علائم نشت روده یا سندرم رودۀ تحریک‌پذیر را کاهش دهند.

بیماری چشم

از آنجایی که این پنیر منبع خوبی از ریبوفلاوین است، می‌تواند به تحریک سلامت چشم کمک کرده و خطر بروز آب مروارید و دژنراسیون وابسته‌به‌سن ماکولا را کاهش دهد.

کم‌خونی

کلسیم برای جذب آهن در بدن ضروری می‌باشد که می‌تواند به پیشگیری از کم‌خونی کمک کند. علاوه بر این، کلسیم و سایر مواد معدنی برای سلامت استخوان و کاهش خطر پوکی استخوان نیز لازم هستند.

عوارض جانبی پنیر فتا

  • حساسیت‌ها: حساسیت به پنیر شبیه به حساسیت به شیر است، که معمولا ناشی از مواد موجود در این محصولات مانند کازئین و آب پنیر (whey) می‌باشد. مصرف پنیر فتا ممکن است باعث بروز کهیر، خس خس کردن، ناراحتی معده، خارش پوست و حتی در موارد شدید منجر به آنافیلاکسی گردد.
  • سلامت قلب: تقریبا دو‌سوم از چربی این پنیر از نوع اشباع‌شده می‌باشد. در حالی که مقادیر کم این چربی مشکل‌ساز نیستند، اما مصرف زیاد این پنیر (نصف فنجان یا بیشتر در روز) می‌تواند سطوح کلسترول را افزایش داده و سلامتی کلی قلب را تهدید کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.