فواید روغن ماهی برای سلامتی

0

روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است و بر اساس مطالعات مختلف، می‌تواند به درمان طیفِ وسیعی از مشکلات پزشکی کمک کند. در این مطلب به بررسی فواید روغن ماهی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

محافظت از قلب

برخی مطالعات نشان می‌دهند که اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در روغن ماهـی ممکن است به کاهش تعدادی از عوامل خطر بیماری‌های قلبی کمک کنند. روغن ماهی با کاهش سطوح تری‌گلیسیرید (چربی خون) پیوند خورده است و به پیشگیری از سخت شدن رگ‌های خونی از طریق کاهش تولید پلاک یا لخته‌های خونی کمک می‌کند. مطالعات همچنین نشان می‌دهند که دریافت منظم امگا ۳ ممکن است از سکته مغزی جلوگیری کند.

کاهش کلسترول

کلینیک مایو، ماهی و اسیدهای چرب امگا ۳ (ترکیب اصلی روغن ماهی) را جزء ۵ غذای برتر برای کاهش کلسترول می‌داند. امگا ۳ به کاهش چربی خون کمک می‌کند که به افزایش سطوح کلسترول HDL یا کلسترول خوب منجر می‌شود. به گزارش وبسایت WebMD، خوردن ماهی چرب مانند سالمون یا حتی کنسرو ماهی تن، ۲ تا ۳ مرتبه در هفته می‌تواند اثر مثبتی بر روی کلسترول داشته باشد.

مفید برای استخوان‌ها

بر اساس نتایج یک مطالعه، اسیدهای چرب امگا ۳ که در روغن ماهی وجود دارند، اثرات مثبتی را بر روی سلامت استخوان حیوانات دارند. مطالعات نشان می‌دهند که اسیدهای چرب به افزایش جذبِ میزان کلسیم در بدن و کاهش کلسیم از دست رفته از طریق ادرار کمک می‌کنند. این باعث بهبود قدرت و رشد استخوان‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید:

کاهش درد قاعدگی

مطالعۀ کوچکی که در طول ۴ ماه انجام شد نشان می‌دهد که ۴۱ زن جوان که مکمل روغن ماهی مصرف می‌کردند، درد قاعدگی کمتری را تجربه کردند. مطالعات دیگر نیز نشان می‌دهند زنانی که مکمل روغن ماهی را همراه با ویتامین ب۱۲ مصرف می‌کنند، در سیکل‌های قاعدگی درد کمتری متوجه آنان است.

نکته: قبل از مصرف هرگونه مکملی از جمله روغن ماهی، با پزشک خود مشورت کنید.

درمان بیماری روانی

می‌دانیم که اسیدهای چرب برای عملکرد مطلوب مغز ضروری هستند، اما نتایج مطالعه‌ای نشان می‌دهند که روغن ماهی می‌تواند برخی از اختلالات روانی را در مراحل اولیه درمان کند. حتما با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

مطالعات نشان می‌دهند که مصرف امگا ۳ اثر مثبتی در بهبود افسردگی و اختلال دوقطبی دارد.

مفید برای افراد مبتلا به دیابت

تحقیق جدیدِ دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که امگا ۳ موجود در مکمل‌های روغن ماهی باعث افزایش سطوح هورمون آدیپونکتین در خون می‌شود. این هورمون به تنظیم گلوکز کمک می‌کند. محققین می‌گویند که هرچه سطوح آدیپونکتین بالاتر باشد، خطر ابتلا به دیابت ۲ کمتر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.