غذاهای مسموم کننده کدامند؟

0

مسمومیت غذایی زمانی اتفاق می‌افتد که غذاهای آلوده به باکتری‌ها، انگل‌ها، ویروس‌ها یا سموم را مصرف می‌کنید. مسمومیت غذایی می‌تواند طیفی از علائم را به دنبال داشته باشد که رایج‌ترین آنها عبارتند از گرفتگی‌های معده، اسهال، استفراغ، حالت تهوع و کاهش اشتها. زنان باردار، کودکان، سالمندان و افرادی که به بیماری‌های مزمن مبتلا هستند، بیشتر در خطر مسمومیت غذایی می‌باشند. در این مقاله به معرفی غذاهای مسموم کننده می‌پردازیم.

ماکیان

ماکیانِ خام یا به خوبی پخته نشده، از رایج‌ترین غذاهای مسموم کننده هستند. برای کاهش خطر مسمومیت، باید گوشت مرغ، اردک و بوقلمون را کامل بپزید. اینکار باعث می‌شود تا باکتری‌های مضر موجود در این گوشت‌ها از بین بروند.

سبزیجات

سبزیجات و سبزی‌های برگدار می‌توانند حاوی باکتری‌های مضر از جمله اشریشیا کلی، سالمونلا و لیستریا باشند. برای کاهش خطر مسمومیت، همیشه سبزیجات و برگ‌های سالاد را بشویید و فقط سالادهایی را خریداری کنید که از قبل بسته‌بندی شده و در یخچال نگهداری شده‌اند.

ماهی و صدف خوراکی

ماهی و صدف خوراکی از شایع‌ترین غذاهای مسموم کننده هستند که حاوی هیستامین و سموم می‌باشند. برای جلوگیری از مسمومیت، غذاهای دریایی بسته‌بندی شده را خریداری کنید و قبل از مصرف آنها را خنک نگه دارید.

برنج

بدلیل وجود باسیلوس سرئوس، برنج یکی از خطرناکترین غذاهای مسموم کننده می‌باشد. اسپورهای این باکتری می‌توانند در برنج پخته نشده زندگی کنند و بعد از پخته شدن برنج، می‌توانند رشد کرده و تکثیر شوند. برای کاهش خطر مسمومیت، بعد از پختن برنج، سریعا آن را میل کرده و باقیمانده را سریعا درون یخچال بگذارید.

کالباس

گوشت‌های فرآوری‌شده از جمله کالباس، سالامی و هات داگ، می‌توانند آلوده بوده و حاوی باکتری‌های مسموم کننده باشند. مهم است که گوشت‌های فرآوری‌شده را در یخچال نگهداری کرده و قبل از خوردن آنها را کاملا بپزید.

لبنیات پاستوریزه‌نشده

پاستوریزه کردن فرآیندی است که از طریق آن و حرارت دادن به مایع یا غذا، میکروارگانیسم‌های مضر از بین می‌روند. کارخانجات غذایی محصولات لبنی از جمله شیر و پنیر را پاستوریزه می‌کنند تا مصرف‌شان خطری نداشته باشد.

فروش شیر و محصولات شیر پاستوریزه‌نشده در ۲۰ ایالت آمریکا ممنوع می‌باشد.

تخم‌مرغ

اگرچه تخم‌مرغ فوق‌العاده مغذی بوده و کاربردهای فراوانی دارد؛ اما در صورتی که به طور خام یا کامل پخته نشده مصرف شود، می‌تواند یکی از غذاهای مسموم کننده باشد. احتمال وجود سالمونلا در تخم‌مرغ خام یا کامل پخته نشده وجود دارد. در صورت امکان به سراغ تخم‌مرغ‌های پاستوریزه بروید و از مصرف تخم‌مرغ‌هایی که پوستۀ کثیف داشته یا شکسته‌اند خودداری کنید.

میوه

خطر مسومیت غذایی از طریق مصرف میوه بالا است؛ به ویژه میوه‌هایی نظیر خربزه، هندوانه و توت‌ها. همیشه قبل از مصرف میوه آن را به خوبی بشویید و میوۀ تازه برش خورده را سریعا میل کرده یا درون یخچال نگهداری کنید.

منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.