عصاره چای سبز چیست و چه فوایدی دارد؟

0

چای سبز یکی از رایج ترین نوشیدنی هایی است که در سراسر جهان مصرف می شود. عصاره چای سبز نوع متراکم شده آن است. یک کپسول عصاره چای سبز تقریبا حاوی همان میزان ترکیبات فعالی است که یک فنجان چای سبز دارا می باشد.

عصاره چای سبز همانند چای سبز یکی از منابع فوق العاده آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها از بهبود سلامت قلب، کبد، مغز و پوست گرفته تا کاهش خطر ابتلا به سرطان، مزایای فراوانی برای سلامتی دارند.

به علاوه بررسی های زیادی در رابطه با توانایی چای سبز در کاهش وزن صورت گرفته است. در واقع در فهرست بیشتر محصولات کاهش وزن نام چای سبز به عنوان یکی از ترکیبات اساسی دیده می شود.

در این مقاله به ۱۰ خاصیت عصاره چای سبز که مبنای علمی دارند می پردازیم.

سرشار از آنتی اکسیدان

یکی از دلایل عمده خواص عصاره چای سبز برای سلامتی این است که از مقدار فراوانی آنتی اکسیدان برخوردار می باشد.

آنتی اکسیدان ها به واسطه مبارزه با تخریب سلول های ناشی از رادیکال های آزاد می توانند به کاهش استرس اکسیداتیو کمک کنند. تخریب سلول ها با افزایش سن و بیماری های فراوانی در ارتباط است.

آنتی اکسیدان های پلی فنول که کاتچین ها نام دارند، بخش عمده ای از آنتی اکسیدان های موجود در عصاره چای سبز را شامل می شوند. طبق تحقیقات به عمل آمده در میان کاتچین های موجود در چای سبز، اپی گلوکاتچین گالات (EGCG) بیشترین خواص را برای سلامتی دارد. مطالعات نشان می دهند عصاره چای سبز ظرفیت آنتی اکسیدان بدن را بالا برده و بدن را از استرس اکسیداتیو محفوظ نگه می دارد.

برای مثال، در یک مطالعه از ۳۵ فرد چاق تقاضا شد به مدت هشت هفته ۸۷۰  میلی گرم عصاره چای سبز مصرف کنند. ظرفیت آنتی اکسیدان خون آن ها به طور متوسط از ۱٫۲ به ۲٫۵ umol/L افزایش پیدا کرد.

عصاره چای سبز ظرفیت آنتی اکسیدان را بالا می برد که در نتیجه آن از انواع مختلفی از مشکلات ناشی از استرس اکسیداتیو پیشگیری می شود.

سلامت قلب را بهبود می‌بخشد

استرس اکسیداتیو تجمع چربی در خون را که باعث افزایش التهاب سرخرگ ها و فشار خون می شود بالا می برد.

خوشبختانه، آنتی اکسیدان های موجود در عصاره چای سبز می توانند به کاهش التهاب و فشار خون کمک کنند. به علاوه توانایی مانع شدن از جذب چربی در سلول ها که نتیجه آن کاهش چربی خون است را نیز دارند.

در یک مطالعه از ۵۶ فرد چاق با فشار خون بالا خواسته شد تا به مدت سه ماه هر روز ۳۷۹  میلی گرم عصاره چای سبز مصرف کنند. فشار خون این افراد در مقایسه با افراد گروه دارونما کاهش چشمگیری یافت.

به علاوه میزان چربی خون این افراد که شامل تری گلیسیرید و کلسترول کل و LDL می شد نیز به طور قابل توجهی کاهش یافت.

مطالعه دیگری که بر روی ۳۳ فرد سالم صورت گرفت نشان داد که مصرف روزانه ۲۵۰ میلی گرم عصاره چای سبز به مدت هشت هفته کلسترول کلی را تا ۳٫۹% و کلسترول LDL را تا ۴٫۵% کاهش می دهد.

بالا بودن میزان فشار و چربی خون از عوامل خطرناک ابتلا به بیماری های قلبی به شمار می آیند. در نتیجه تنظیم آن ها سلامت قلب را بهبود می بخشد.

برای مغز مفید است

طبق تحقیقات صورت گرفته آنتی اکسیدان های موجود در عصاره چای سبز بخصوص EGCG سلول های مغز را از استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

این روند حفاظتی به کاهش آسیب مغز که می تواند منجر به اختلالات ذهنی و بیماری های مغزی مانند پارکینسون، آلزایمر و زوال عقل شود، کمک می کند.

علاوه بر این، عصاره چای سبز می تواند فعالیت فلزات سنگین مانند آهن و مس را که هر دو در تخریب سلول های مغز نقش دارند کاهش دهد.

عصاره چای سبز از طریق بهبود عملکرد ارتباطی بخش های مختلف مغز با یکدیگر، به تقویت حافظه کمک می کند.

در یک مطالعه از ۱۲ نفر تقاضا شد یک نوشیدنی که حاوی ۲۷٫۵ گرم عصاره چای سبز یا دارونما بود را مصرف کنند. سپس در حالی که شرکت کنندگان مشغول انجام تست های حافظه بودند، محققان تصاویر مغز آن ها را در جهت بررسی نحوه عملکرد مغز مشاهده کردند.

گروهی که عصاره چای سبز مصرف کرده بودند در مقایسه با گروه دارونما، افزایش چشمگیری را در عملکرد مغز و عملکرد وظیفه ای از خود نشان دادند.

به کاهش وزن کمک می‌کند

بیشتر بخوانید:

عصاره چای سبز سرشار از کاتچین ها و مقدار مناسبی کافئین می باشد.

به نظر می رسد که فایده چای سبز برای کاهش وزن به واسطه این مواد است.

تحقیقات نشان می دهند هر دو کاتچین ها و کافئین با تنظیم هورمون هایی که ترموجنسیس بدن را افزایش می دهند، در کاهش وزن نقش دارند.

ترموجنسیس به فرآیندی گفته می شود که بدن به واسطه آن کالری ها را برای هضم غذا سوزانده و حرارت تولید می کند. چای سبز با افزایش کارایی بدن در سوزاندن کالری ها که می تواند منجر به کاهش وزن شود، این فرآیند را تقویت می کند.

در یک مطالعه از ۱۴ نفر تقاضا شد قبل از هر وعده غذایی کپسولی که حاوی ترکیبی از کافئین، EGCG گرفته شده از چای سبز و عصاره گوارانا بود را مصرف کنند. سپس تاثیر آن در سوزاندن کالری مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این مطالعه نشان می داد شرکت کنندگان به طور متوسط ۲۴ ساعت پس از مصرف کپسول ۱۷۹ کالری بیشتر سوزانده بودند.

مطالعه دیگری نشان داد که ۱۰ مرد سالم ۲۴ ساعت پس از مصرف یک کپسول عصاره چای سبز که حاوی ۵۰  میلی گرم کافئین و ۹۰ میلی گرم EGCG بود، ۴% بیشتر کالری سوزاندند.

گذشته از این، در یک مطالعه ۱۲ هفته ای از ۱۱۵ زن که اضافه وزن داشتند تقاضا شد روزانه ۸۵۶  میلی گرم عصاره چای سبز مصرف کنند. سپس مشاهده شد که این افراد ۱٫۱ کیلوگرم وزن کم کرده اند.

فواید عصاره چای سبز برای عملکرد کبد

کاتچین های موجود در عصاره چای سبز به کاهش التهاب ناشی از برخی بیماری های کبدی مانند بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) کمک می کنند.

در یک مطالعه از ۸۰ فرد مبتلا به NAFLD خواسته شد به مدت ۹۰ روز ۵۰۰  میلی گرم عصاره چای سبز یا یک دارونما مصرف کنند.

میزان آنزیم های کبد افرادی که عصاره چای سبز مصرف کرده بودند، کاهش چشمگیری یافت. پایین بودن آنزیم های کبد بر سلامت کبد دلالت دارد.

همچنین از ۱۷ بیمار مبتلا به NAFLD تقاضا شد هر روز به مدت ۱۲ هفته ۷۰۰ میلی لیتر چای سبز که حاوی یک گرم کاتچین است مصرف کنند. سپس در چربی کبد، التهاب و استرس اکسیداتیو این افراد کاهش چشمگیری مشاهده شد.

عصاره چای سبز را باید به میزان توصیه شده مصرف کرد، زیرا مصرف بیش از حد آن برای کبد مضر است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

سلامت بافت ها و اندام های بدن در گرو مرگ سلول ها و رشد مجدد آن ها می باشد. سلول های تخصص یافته که سلول های بنیادی نام دارند، سلول های جدیدی را جایگزین سلول های مرده می کنند. این فرآیند سلول ها را فعال و سالم نگه می دارد. با این وجود هنگامی که تعادل این فرآیند به هم می خورد، امکان دارد سرطان رخ دهد. یعنی بدن سلول های سالمی را تولید نکرده و مرگ سلول ها در زمانی که باید روی نمی دهد.

آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز بخصوص EGCG نقش مهمی را در حفظ تعادل فرآیند تولید و مرگ سلول ها ایفا می کنند.

یک مطالعه صورت گرفته بر روی بیمارانی که در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات بودند، اثر مصرف روزانه ۶۰۰  میلی گرم کاتچین چای سبز را به مدت یک سال کشف کرد.

نتایج این مطالعه نشان می داد که احتمال ابتلا به سرطان در افرادی که چای سبز مصرف کرده بودند و افراد گروه کنترل به ترتیب ۳% و ۳۰% بود.

مفید برای پوست

بررسی ها نشان داده اند که عصاره چای سبز خواه به صورت مکمل مصرف شود یا بر روی پوست استعمال گردد، در هر صورت سلامت پوست را بهبود می بخشد.

یک بررسی طولانی مدت نشان داد هنگامی که عصاره چای سبز بر روی پوست استعمال می گردد، می تواند در درمان بسیاری از مشکلات پوستی مانند آماس پوستی، روزاسه و زگیل موثر واقع شود. همچنین مصرف آن به عنوان مکمل نیز به کاهش جوش و اثرات پیری پوست کمک می کند.

برای مثال یک مطالعه نشان داد مصرف روزانه ۱۵۰۰ میلی گرم عصاره چای سبز به مدت چهار هفته به کاهش برآمدگی های قرمز رنگ ناشی از جوش کمک شایانی می کند.

از این گذشته، مصرف مکمل یا استعمال موضعی عصاره چای سبز به پیشگیری از بروز شرایطی مانند از بین رفتن قابلیت ارتجاعی پوست، پیری زودرس پوست و سرطان پوست ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش کمک می کند.

سایر فواید عصاره چای سبز

  • عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد
  • به کاهش قند خون کمک می کند
  • افزودن آن به رژیم غذایی بسیار ساده است
منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.