مقایسه چای سبز و سیاه ، کدام سالمتر است؟

0

چای یکی از نوشیدنی های مورد علاقه بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا است. هر دو نوع آن یعنی چای سبز و چای سیاه از گیاه کاملیا بدست می آیند. تفاوت کلیدی این دو نوع چای، این است که برخلاف چای سبز، چای سیاه تخمیر شده است. برای تهیه چای سیاه، ابتدا برگ های چای را دور خود پیچانده و سپس در معرض هوا قرار میدهند تا پروسه تخمیر شروع شود. این واکنش باعث تیره شدن رنگ برگ ها و افزایش عطر و بوی چای خواهد شد. از طرفی دیگر برای جلوگیری از تخمیر شدن چای سبز در طول زمان، از ابتدا آن را سرخ خواهند کرد که این کار، رنگ سبز روشن آن را نگه خواهد داشت. در ادامه مطلب، با بررسی آزمایشات انجام شده، به مقایسه چای سبز و سیاه میپردازیم و خواهیم فهمید که کدام چای دارای خواص بیشتری بوده و مفید تر میباشد.

مقایسه چای سبز و سیاه – فواید مشترک

با این که چای سبز و سیاه دو محصول متفاوت هستند، اما هر دوی آنها برخی خواص مشترک دارند:

هر دو نوع چای، دارای آنتی اکسیدانی از خانواده پلی فنول به نام فلاونید میباشند. با این حال، نوع و میزان فلاونید در آنها با یکدیگر فرق دارد. برای مثال، چای سبز دارای میزان بسیار بیشتری از EGCG (اپی گالوکاتکین ۳ گالات) میباشد، در حالی که چای سیاه منبع خوبی از تیفلاوین است.

فلاونید موجود در هر دو نوع چای قادر به حفاظت از قلب شما خواهد بود.

آزمایشات انجام شده بر روی حیوانات نشان داده است که هر دو نوع چای، دارای اثرات یکسانی در کاهش ۲۶ درصدی ساخت پلاکت خون، در مصرف دوز پایین و کاهش ۶۸ درصدی آن در مصرف دوزهای بالا میباشند. همچنین در این آزمایش مشاهده شده که هر دو نوع چای قادر به کاهش LDL یا کلسترول بد و تری گلیسرید خون هستند.

همچنین در تحقیقات انجام شده در ۱۰ آزمایش متفاوت، مشاهده شده است که نوشیدن چای سیاه یا سبز، به کاهش فشار خون نیز کمک بسیاری خواهد کرد. محققان طی این بررسی ها، متوجه شده اند که افرادی که در روزانه تا ۳ فنجان چای مصرف میکنند، به میزان ۱۹ درصد کمتر در معرض خطر حمله قلبی و به میزان ۳۶ درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند.

همچنین استفاده حداقل سه فنجان چای در روز، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را به میزان ۱۱ درصد کاهش خواهد داد.

مقایسه چای سبز و سیاه – محتوای کافئین

با این که کافئین را میتوان در هر دو نوع چای یافت، چای سبز دارای مقادیر کمتری کافئین نسبت به چای سیاه است (برای چای سبز این مقدار ۳۵ میلی گرم در ۲۳۰ میلی لیتر و برای چای سیاه این مقدار ۳۹ تا ۱۰۹ میلی گرم در همین حجم میباشد).

کافئین، با کاهش ادنوسین (ماده ای که مانع ارتباط نورون ها میشود)، سیستم عصبی را تحریک خواهد کرد. همچنین کافئین قادر است با تولید هورمون هایی مانند دوپامین و سرتونین، روحیه فرد را بهبود بخشد.

در نتیجه این امر، میتوان فهمید که فرد با مصرف چای، هوشیاری، حالت روحی و حافظه خود را تقویت کرده و واکنش سریعتری نسبت به قبل خواهد داشت.

هر دو چای سبز و سیاه دارای آمینو اسیدی به نام ال-تنین هستند که قهوه فاقد این آمینو اسید است. تنین قادر خواهد بود با ورود به مغز و ترشح ماده GABA (اسید گاما آمینوبوتریک)، ارتباط بین نورون ها را کاهش داده و مغز را هوشیار کند. این آمینواسید قادر به ترشح هورمون هایی مانند دوپامین و سرتونین نیز میباشد که این هورمون ها، به بهبود حالات روحی فرد کمک خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

تصور میشود که این آمینواسید، قادر است تاثیر کافئین موجود در چای را کاهش دهد و به همین دلیل، هر دو ماده در کنار یکدیگر تاثیری مثبت خواهند داشت. طبق آزمایشات انجام شده، مصرف هر دو ماده کافئین و ال-تنین در کنار هم، سطح هوشیاری را به میزان بیشتری بهبود خواهند داد.

مقدار ال-تنین موجود در چای سبز بسیار بیشتر از مقدار آن در چای سیاه میباشد. اما باید توجه داشت که میزان مواد مغذی در برگ های مختلف این گیاه متفاوت است.

هر دو چای سیاه و سبز، جایگزین مناسبی برای قهوه بوده و برای افرادی که مایل به بهبود حالات روحی خود بدون استفاده از قهوه هستند مفید خواهند بود.

مقایسه چای سبز و سیاه – آنتی‌اکسیدان EGCG


چای سبز یکی از منابع غنی آنتی اکسیدان EGCG میباشد. با این که چای سبز دارای دیگر پلی فنول ها مانند کاتچین و گالیک اسید است، توانایی EGCG در بهبود سلامت بدن بسیار بیشتر از انواع دیگر پلی فنول ها میباشد.

در ادامه تعدادی از فواید این پلی فنول ذکر شده است:

پیشگیری از سرطان: تحقیقات انجام شده نشان میدهند که وجود EGCG در چای سبز قادر به کاهش تکثیر سلول های سرطانی و نابودسازی آنها میباشد.

پیشگیری از آلزایمر: ECGC میتواند به کاهش اثر پلاک های آمیلوئید که عامل ایجاد آلزایمر اند، کمک کند.

خاصیت ضد خستگی: در آزمایشی که بر روی شناگران انجام شده است، افرادی که بجای آب، از نوشیدنی حاوی ECGC استفاده کردند، قادر به شنای بیشتر و تجربۀ خستگی کمتر بودند.

محافظت از کبد: این ماده به پیشگیری از کبد چرب ناشی از مصرف غذاهای چرب کمک کند.

خاصیت ضدباکتریایی: این آنتی اکسیدان با آسیب رساندن به باکتری های مضر موجود در بدن، قادر به جلوگیری از انتقال برخی ویروس ها به بدن میباشد.

آرامشبخش: این ماده، سیستم های دریافت کننده مغز را بهبود بخشیده و اثر آرامشبخشی بر روی فرد خواهد داشت.

با این که بسیاری از فواید EGCG در چای سبز از طریق آزمایشات کشف شده اند، برای اطمینان کامل از این فواید، نیاز به آزمایشاتی است که اثرات EGCG را در درازمدت بررسی کرده باشند.

در مقایسه چای سبز و سیاه ، شما در کدام سمت قرار می‌گیرید؟ دلیل‌تان برای انتخاب چای سبز یا چای سیاه چیست؟ دیدگاه‌تان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.